اسباب بازی لگو

اسباب بازی لگو

تقریبا هر کودکی از بدو تولد با اسباب بازی لگو آشنا می‌شود. بلوک‌های کوچ رنگی که بسته به سن و توانایی ذهنی افراد، در ابعاد و مدل‌های مختلف وجود دارند. به جرأت می‌توان اسباب بازی لگو را جزو محبوب‌ترین اسباب بازی های دنیا نام برد. این بلوک‌های کوچک رنگی، در عین سادگی، قادرند کودک و حتی بزرگسالان را ساعت‌ها و روزها درگیر خود کنند. اسباب بازی لگو به نوعی علاوه بر اینکه جزو اسباب بازی پازل و ساختنی محسوب می‌شود، می‌تواند به نوعی اسباب بازی فکری باشد. این بلوک‌ها به راحتی روی هم سوار می‌شوند و به راحتی نیز جدا می‌گردند و کودک ساعت‌ها درگیر ایده و ساختن اشکال با خلاقیت خود می‌شود، در نتیجه اسباب بازی لگو برای کودک تکراری نخواهد شد. با بلوک‌های ساختنی لگو هر چیزی را می‌توان ساخت؛ مانند لگو بتمن، لگو مارول، لگو نینجا، لگو مرد عنکبوتی و…

خرید انواع لگو و آجره در مدل‌ها و دسته‌بندی‌های متفاوت و جذاب از طریق وبسایت هویو امکان‌پذیر است. خرید اینترنتی لگوی پرطرفدار و خاص  ایرانی نیز جزو مجموعه اسباب بازی‌های فروشی هویو است که می‌توانید با قیمت مناسب و ارزان نسبت به نمونه‌های خارجی تهیه کنید.

مهد و خواستگاه اسباب بازی لگو در یک فروشگاه اسباب بازی کوچک در دانمارک بوده است. لگو از سال ۱۹۳۲ و با اسباب بازی چوبی متولد شد. لگو از ترکیب دو کلمه‌ی دانمارکی به معنای «خوب بازی کن» گرفته شده است. اسباب بازی لگو از سال ۱۹۴۷ به جای چوب، از پلاستیک بهره برد. در اوایل دهه ۱۹۶۰ اسباب بازی لگو در سایر کشورها نیز عرضه شد و در سال ۱۹۷۳ به آمریکا راه یافت. مجموعه‌هایی شامل قطعات بزرگ اسباب بازی لگو به بازار آمدند (که امروزه بیشتر به عنوان لگو کلاسیک معروف هستند) و والدین دیگر ترسی از بلعیده شدن قطعات توسط کودکان خود نداشتند. مجموعه‌های اسباب بازی لگو شهر، قلعه، دزدان دریایی، هری پاتر، جنگ ستارگان، فضا و… همه از جمله بسته‌های محبوب اسباب بازی لگو محسوب می‌شدند. به همین منوال، تولیدات لگو افزایش یافت و مدل‌های متنوع‌تری از مدل‌های ساده‌ی اسباب بازی لگو خانه تا مدل‌های پیچیده‌تر اسباب بازی لگو ماشین و موتور به بازار عرضه شد.

شرکت لگو پس از افزایش تولید و میزان محبوبیت برند خود در میان تولیدکنندگان اسباب بازی، اقدام به تولید تخت بازی های لگو، فیلم‌های لگو، انیمیشن لگو، فروشگاه‌های زنجیره‌ای لگو، بازی‌های ویدئویی لگو و ایجاد پارک‌های لگو کرد. فیلم‌های لگویی که به فیلم‌هایی آجری هم معروف شد، مجموعه‌ای از فیلم‌ها و انیمیشن‌ها با محوریت شخصیت‌های لگویی بود که از سال ۲۰۰۰ روند ساختشان آغاز شد. این فیلم‌ها با استقبال خیلی خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. از مجموعه‌ی این فیلم‌ها می‌توان فیلم بتمن لگویی، نینجا لگویی، فیلم لگو، افسانه مترو نیو و… را نام برد.

لازم به ذکر است، صنعت لگو ایران نیز چند سالی است که پیشرفت خوبی داشته و می‌توان با قیمت پایین، از انواع لگو کلاسیک با کیفیت استفاده نمود. در نتیجه خرید لگو ارزان که زمانی رویا به نظر می‌رسید، از این طریق امکان‌پذیر گشته است.