بهترین کتاب داستان کودک + 11 معرفی بهترین کتاب های داستان کودکان

 

کتاب و کتاب‌خوانی ازجمله فعالیت‌های بسیار مهم و تأثیرگذار برای افراد در تمام سنین است. کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و کتاب خواندن برای کودکان در سنین مختلف تأثیرات مثبتی بر تربیت و شخصیت آن‌ها دارد. اما نکته مهم در این زمینه انتخاب کتاب مناسب برای کودک است. بهترین کتاب داستان کودک باید کاملا مطابق با سن، جنسیت و علایق کودک تهیه شود.

به این صورت نه تنها کودک از خواندن کتاب لذت می‌برد، بلکه اطلاعات مفیدی نیز به دست می‌آورد. اما چگونه باید کتاب مناسب برای کودک خود تهیه کنیم؟ در ادامه قصد داریم علاوه بر اهمیت کتاب‌خوانی برای کودک و نحوه انتخاب کتاب مناسب، چند نمونه از بهترین کتاب برای کودکان را به همراه قیمت معرفی کنیم.

 

اهمیت کتاب‌خوانی برای کودکان

کتاب خواندن برای کودکان اهمیت زیادی دارد. کودکان هنگام مطالعه کتاب نه تنها به آرامش خاصی رسیده، بلکه با جنبه‌های مختلف زندگی آشنا می‌شوند. آشنایی کودک با داستان‌های مختلف، خواندن شعر و مطالعه هرنوع کتاب مناسب سن کودک باعث ایجاد علاقه در کودک شده و به تدریج به یکی از تفریحات کودک تبدیل می‌شود. پیشنهاد می شود از انواع بازی فکری هویو دیدن فرمایید.

کتابخوانی باعث می‌شود اطلاعات و دایره لغت کودکان بسیار بالا رفته و با ورود به مدرسه کودک عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. همچنین با خواندن کتاب خلاقیت کودک بسیار افزایش یافته و برای دروس مختلفی ازجمله املا، انشاء و … مشکلی نخواهد داشت.

مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که وقت زیادی را به کتاب‌خوانی مشغول هستند اعتماد به نفس بیشتری دارند. دلیل این امر این است که اب خواندن کتاب اطلاعات کودک بالا رفته و در بین کودکان همسن خود عزت نفس بیشتری خواهد داشت. درباره نشانه والدین بد چست بخوانید.

 

معرفی بهترین کتاب های داستان کودکان

 

نحوه انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کتاب داستان برای کودکان

انتخاب بهترین کتاب داستان کودک شاید سخت‌ترین مرحله کتابخوانی باشد. کتاب باید کاملا با سن کودک و جنسیت آن هماهنگ بوده و از سری کتاب‌ هایی باشد که کودک به آن‌ها علاقه دارد. انتخاب کتاب نامناسب نه تنها فایده‌ای برای کودک شما ندارد بلکه ممکن است کودک نیز از کتابخوانی دور شده و علاقه‌ای به ادامه این کار نداشته باشد. درباره آموزش رنگ آمیزی بخوانید.

معرفی بهترین کتاب های داستان‌ کودک

امروزه تنوع بالایی از کتاب‌ های کودکان در بازار وجود دارد. این کتاب‌ها برای رده‌های سنی مختلف منتظر شده‌اند. در ادامه تعدادی از بهترین کتاب داستان‌های کودک را معرفی می‌کنیم:

1. حواستو جمع کن

یکی از بهترین و جذاب‌ترین کتاب‌ های کودکان، سری کتاب‌ های حواستو جمع کن است. این کتاب‌ها برای سنین مختلف طراحی شده و با خواندن آن کودک به یادگیری اعداد مختلف، آشنایی با فصل‌ها، مشاغل مختلف، مهارت‌های خواندن و نوشتن و … می‌پردازد.

سری کتاب‌ های حواستو جمع کن خود به تنهایی می‌تواند مجموعه کاملی برای یادگیری مهارت‌های مختلف کودک شما باشد. قیمت هرکدام از کتاب‌ های گفته شده از 8 هزار تومان تا 12 هزار تومان متفاوت است.

قیمت مناسب کتاب در کنار آموزش‌های عالی این کتاب را به گزینه‌ای مناسب برای سنین مختلف و ازجمله بهترین کتاب های کودک ایرانی تبدیل کرده است. درباره اوریگامی چیست بخوانید.

 

بهترین کتاب‌های کودکان

 

 

2. یک روز پر دردسر

این کتاب از داستان‌های جذاب کودکان است که برای رده سنی 7 تا 10 سال مناسب است. داستان کتاب درمورد دختر بچه‌ای است که پرخوری کرده و مجبور می‌شود به پزشک مراجعه کند. کودک شما با خواندن این کتاب علاوه بر معایب پرخوری با تعداد زیادی از میوه‌ها و طعم خوراکی‌های مختلف آشنا می‌شود. قیمت این کتاب نیز 20 هزار تومان است. درباره آموزش صبر به کودکان بخوانید.

 

بهترین کتاب های کودک ایرانی

 

 

3. هم مال من هم مال تو

این کتاب از دسته کتاب‌ های نی نی مامانی است که برای رده سنی 5 تا 7 سال مناسب است. این کتاب بسیاری از مهارت‌های زندگی را به کودک شما آموزش می‌دهد. در کنار آن باعث افزایش قدرت تخیل کودک، کمک به مهارت‌های زبانی، تقویت قدرت شنوایی و … می‌شود. قیمت کتاب نیز 40 هزار تومان است. از اسباب بازی آموزشی هویو دیدن فرمایید.

هم مال من هم مال تو

 

4. ماجراهای شوتک (فهمیدم چیکار کنم)

این کتاب اثر معصومه یزدانی ازجمله کتاب های روانشناسی است که برای رده سنی 6 تا 9 سال مناسب است. داستان درمورد پسربچه‌ای به نام شوتک است که درحین بازی خراب کاری می‌کند. کودک شما با خواندن این کتاب با نحوه درست کردن کاردستی‌های مختلفی آشنا شده و در حین بازی موارد مفیدی یاد می‌گیرد. قیمت این کتاب نیز 15 هزار تومان است.  درباره اشتباهات تربیت کودک بخوانید.

ماجراهای شوتک (فهمیدم چیکار کنم)

 

 

5. بوبی بوگندو

کتاب بوبی بوگندو از سری کتاب‌ های فسقلی‌ها است که برای رده سنی 6 تا 9 سال مناسب است. خواندن این کتاب به کودک شما مهارت‌های گوش دادن و صحبت کردن را آموزش می‌دهد. همچنین باعث تقویت قوه تخیل او می‌شود. قیمت این کتاب نیز 7500 تومان است. درباره سبک های فرزندپروری بخوانید.

 

بوبی بوگندو

 

 

6. ماهی تو آب تمیزه

این کتاب جذاب برای رده سنی تا 3 سال مناسب است. جنس کتاب ضد آب بوده و می‌توانید به همراه کودک به حمام ببرید تا علاوه بر بازی و سرگرمی از کتاب خواندن نیز لذت ببرد. قیمت این کتاب 48 هزار تومان است. درباره بازی ابلون بخوانید.

 

ماهی تو آب تمیزه

 

7. من دیگه نیستم نی نی

یکی دیگر از کتاب‌ های مناسب برای رده سنی 3 تا 5 سال، کتاب جذاب من دیگه نیستم نی نی است. این کتاب نیز از دسته کتاب‌ های روانشناسی است که به تقویت مهارت‌های مختلف کودک شما کمک می‌کند. قیمت آن نیز 35 هزار تومان است.

 

8. عروس کیه؟ دوماد کیه؟

کتاب داستان کودکان عروس کیه؟ دوماد کیه؟ از مجموعه کتاب‌ های شعر کوتاه برای کودکان رده سنی 3 تا 5 سال است. کتابی جذاب با شعرهای کودکانه و سرگرم کننده که می‌توانید با قیمت 11 هزار تومان خریداری کنید. درباره بهترین اسباب بازی آموزشی کودکان بخوانید.

 

عروس کیه؟ دوماد کیه؟

 

9. نانی نازنازو

این کتاب نیز از سری کتاب‌ های فسقلی‌هاست که برای رده سنی 6 تا 9 سال مناسب است. با خواندن این کتاب کودک شما بسیاری از مهارت‌های زندگی را آموزش می‌بیند. قیمت نانی نازنازو 7500 تومان است.

نانی نازنازو

 

10. مری مرتب

بهترین کتاب داستان کودک، کتابی دخترانه و بسیار جذاب که به نظم و انضباط کودکان و مرتب کردن وسایل می‌پردازد. این کتاب نیز برای رده سنی 6 تا 9 سال بوده و 7500 تومان قیمت دارد. پیشنهاد می شود درباره اهمیت بازی فکری برای کودکان بخوانید.

 

مری مرتب

 

11. شوشو شکمو

آخرین کتاب معرفی شده از بهترین کتاب‌ های کودکان، کتاب شوشو شکمو است که باز هم از سری کتاب‌ های فسقلی‌هاست. این کتاب برای رده سنی 6 تا 9 سال طراحی شده و با قیمت 7500 تومان در دسترس است.  با انواع تست هوش کودک آشنا شوید.

 

شوشو شکمو

 

سخن آخر

کتاب خواندن ازجمله لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌های روزانه است. تمام افرادی که عادت به کتاب خواندن دارند، نه تنها اطلاعات بسیار مفیدی به دست می‌آورند بلکه اعتماد به نفس بیشتری داشته و از این کار لذت می‌برند.

کودکان خود را از همان کودکی با کتاب آشنا کرده تا در بزرگسالی نیز از مزیت‌های این کار بهره‌مند شوند. انتخاب کتاب مناسب برای سن کودک اهمیت زیادی دارد. در بالا تعدادی از کتاب‌ های مفید و جذاب به همراه بهترین کتاب داستان کودک را برای رده‌های سنی مختلف پیشنهاد دادیم. با کتاب کودکی با استعداد به جامعه تحویل دهید. نظرات و پیشنهادات خود را درباره بهترین کتاب کودک با ما به اشتراک بگذارید. از نظر شما بهترین کتاب های کودکان کدام اند؟

برخی از سوالات رایج:

1. بهترین کتاب برای کودکان چه کتاب هایی هستند؟

بهترین کتاب داستان کودک باید کاملا مطابق با سن، جنسیت و علایق کودک تهیه شود. به این صورت نه تنها کودک از خواندن کتاب لذت می‌برد، بلکه اطلاعات مفیدی نیز به دست می‌آورد.

2. اهمیت کتاب‌خوانی برای کودکان چیست؟

کتاب خواندن برای کودکان اهمیت زیادی دارد. کودکان هنگام مطالعه کتاب نه تنها به آرامش خاصی رسیده، بلکه با جنبه‌های مختلف زندگی آشنا می‌شوند. آشنایی کودک با داستان‌های مختلف، خواندن شعر و مطالعه هرنوع کتاب مناسب سن کودک باعث ایجاد علاقه در کودک شده و به تدریج به یکی از تفریحات کودک تبدیل می‌شود.

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها