زمانی که به دنبال خرید دوچرخه هستید، یکی از موضوعاتی که با آن برخورد خواهید کرد، برند برتر دوچرخه سازنده است. در دنیا برندهای بسیاری وجود دارند که هرکدام به ساخت و تولید دوچرخه به شکلی خاص و متفاوت شهرت یافته‌اند. در این میان برخی از برندها به دلیل ساخت و ساز بهتر و داشتن ویژگی‌های نحصربه‌فرد، به عنوان انتخاب‌هایی بهتر و کاربردی‌تر شناخته می‌شوند. انتخاب‌هایی که براساس نیاز و شرایط درخواستی هر مخاطب، ممکن است متفاوت باشد. اگر به دنبال خرید دوچرخه هستید و می‌خواهید پیش از خرید، اطلاعات کامل و دقیقی درباره مارک برتر دوچرخه داشته باشید، می‌توانید در این مقاله همراه با ما باشید. در این مقاله به بررسی 13 برند برتر دوچرخه در دنیا پرداخته‌ایم و درباره هریک نکات و مواردی را عنوان کرده‌ایم. امید است این نکات برای شما کارایی لازم را داشته و بتوانید از آن بهره و استفاده ببرید.

فهرست

برند تایوانی جاینت (giant)
فوجی یک برند ژاپنی قدیمی (fuji)
برند آمریکایی و محبوب ترک (trek)
مریدا (merida)؛ دوچرخه تایوانی قدرتمند
اسکات (scott) سوئیسی؛ انتخابی مقرون‌به‌صرفه
سازنده ایتالیایی دوچرخه بیانچی (Bianchi) در دنیا
کراس اسپرت دوچرخه ایرانی قدرتمند و دارای تنوع بالا
دوچرخه اسپانیایی بلاست و طراحی زیبای آن (blast)
برند آمریکایی مارین تولید کننده دوچرخه کوهستان (Marin)
برند دوچرخه جی تی (GT) سازنده دوچرخه‌های آمریکایی
دوچرخه‌های به نام سانتا کروز (Santa Cruz) برای کوهستان
دوچرخه ویوا (VIVA) شناخته شده ترین انواع دوچرخه در ایران
دوچرخه کنندال (Cannondale) آمریکایی بهترین مارک دوچرخه در جهان

برند تایوانی جاینت (giant)

برند برتر دوچرخه جاینت را می‌توان یکی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای سازنده دوچرخه در دنیا دانست. این برند که از دل تایوان سر بر آورده است و امروزه در کشورهای بسیاری نمایندگی‌های خود را دارد، در بسیاری از مسابقات دوچرخه سواری به وفور مشاهده می‌شود. شروع به کار جاینت را می‌توان در سال 1972 توسط کینگ لیو دانست. در آن زمان جاینت تنها در همان کشور و کشورهای اطراف رواج داشت. این در حالی است که امروزه بسیاری از کشورهای اروپایی نیز از برند دوچرخه جاینت به عنوان یک برند برتر دوچرخه نیز بهره می‌برند.
یکی از اصلی‌ترین دلایل شهرت این برند، استفاده از قطعات با کیفیت از بهترین مارک‌های دنیا بوده است. بخش عظیمی از قطعات دوچرخه‌های جاینت، از برند شیمانو تامین می‌شود. معمولا دسته و طبق جز این موارد هستند. فریم آلمینیومی و سبک این برند در کنار مقاومت بالا و داشتن تنوع در تولید انواع دوچرخه اصلی‌ترین ویژگی‌های این برند هستند.

بهترین مارک دوچرخه

فوجی یک برند ژاپنی قدیمی (fuji)

به عنوان یکی از قدیمی‌ترین برندهای سازنده دوچرخه می‌توان به برد فوجی اشاره کرد. برند فوجی که از سال 1899 در ژاپن فعالیت خود را شروع کرد، در ابتدا تنها به تولید موتور سیکلت می‌پرداخت. به مرور و با رونق گرفتن این برند برتر دوچرخه، فوجی توانست تا انواع دوچرخه را نیز در بازار به عرضه بیاورد. دوچرخه‌های فوجی به امنیت و ایمنی بسیار بالای خود شناخته می‌شوند.
نام فوجی برگرفته از کوه‌های کشور ژاپن بوده و از آن به معنای استحکام و دوام استفاده شده است. در واقع دوچرخه‌های برند فوجی دارای چنان دوام و استحکامی هستند که می‌توانند با کوه نیز رقابت کنند! داشتن کیفیت بسیار بالا در ساخت دوچرخه‌های این برند در کنار رعایت اصول آیرودینامیک سبب شده است تا دوچرخه‌های برند برتر دوچرخه فوجی جز گران‌ قیمت‌ترین دوچرخه‌ها در سراسر دنیا محسوب شوند.

دوچرخه FUJI

برند آمریکایی و محبوب ترک (trek)

ترک به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده‌های دوچرخه در جهان شناخته می‌شود که تنوع بسیار بالایی را در تولید محصولات خود دارد. این برند امکانات متنوع و بسیار خوبی را برای دوچرخه سواران فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند از دوچرخه مورد نیاز خود بهره ببرند. با این حال، اصلی‌ترین ویژگی برند برتر دوچرخه ترک را می‌توان زیبایی ظاهری و منحصربه‌فرد آن دانست. برند آمریکایی ترک با داشتن زیبایی ظاهری متفاوت سبب شده است تا افرادی که به دنبال دوچرخه‌های شکیل هستند، این برند برتر دوچرخه را به دیگر برندهای برتر دنیا ترجیح دهند. این روزها برند ترک به حدود 90 کشور دنیا راه یافته است و در شهرهای بسیاری به غیر از شهرهای آمریکا قابل مشاهده و رویت است.

دوچرخه bike

مریدا (merida)؛ دوچرخه تایوانی قدرتمند

برند دیگر تایوانی که در سال 1972 تاسیس شد، برند برتر دوچرخه مریدا است. دوچرخه‌های مریدا به عنوان دوچرخه‌هایی با کیفیت بالا شناخته می‌شوند. دوچرخه‌هایی که از همان روز اول تاسیس برند خود، به دنبال حضور در دیگر کشورها بوده و هم اکنون نیز به راحتی در هر کشور و منطقه‌ای یافت می‌شوند. شهرت این برند برتر دوچرخه به دلیل ترکیب زیبایی آن به همراه داشتن قطعات باکیفیت و دوام و استحکام بسیار است. دوچرخه سواران حرفه‌ای بسیاری برای استفاده خود به سراغ برند مریدا آمده و از تنوع بالای این برند بهره لازم را برده‌اند.

دوچرخه MERIDA

اسکات (scott) سوئیسی؛ انتخابی مقرون‌به‌صرفه

برند برتر دوچرخه سوئیسی اسکات به عنوان یک برند تولید کننده لوازم ورزشی شناخته می‌شود. این برند در اولین سال‌های کاری خود به تولید لباس ورزشی، تجهیزات زمستانی، تجهیزات موتور سیکلت و تهجیزات اسکی می‌پرداخت. به مرور و با افزایش شهرت اسکات، این برند به تولید انواع دوچرخه نیز روی آورد. دوچرخه‌های آیرودینامیکی این برند برتر دوچرخه در سال‌های اولیه تولید توانستند موجب شهرت بسیار اسکات شوند. آن روزها کمتر برندی قادر به ساختن این مدل از دوچرخه بود و همین موضوع توانست تا برند اسکات را در مدت زمان کوتاهی در زمینه تولید دوچرخه به یک برند شناخته شده تبدیل کند.
همین موضوع سبب به دست گرفتن بازار توسط برند سوئیسی اسکات شد. به طوری که امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا می‌توانید دوچرخه‌های این برند را مشاهده کرده و از آن‌ها بهره ببرید. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دوچرخه‌های این برند برتر دوچرخه در ایران نیز به وفور مشاهده می‌شوند.

دوچرخه SCOTT

سازنده ایتالیایی دوچرخه بیانچی (Bianchi) در دنیا

به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان دوچرخه می‌توان به برند بیانچی اشاره کرد. این برند که در سال 1885 و در کشور ایتالیا فعالیت خود را آغاز کرد، تنوع محصول بسیار بالایی دارد. محصولات این برند در زمان خود پیشگام بسیاری از برندهای دیگر بودند و الگویی برای تولید دوچرخه در دیگر برندها قرار می‌گرفتند. از همین رو این برند را می‌توان به عنوان تولید کننده برتر دوچرخه در دنیا نامید.
ساخت دوچرخه‌هایی با لاستیک پنوماتیک و ساخت اولین ترمز چرخ جلو به عنوان مطرح‌ترین موارد پیشگامی برند بیانچی بیان می‌شود و آن را به عنوان یک برند برتر دوچرخه معرفی می‌کند.

دوچرخه Bianchi

کراس اسپرت دوچرخه ایرانی قدرتمند و دارای تنوع بالا

به عنوان یک کارخانه برتر دوچرخه در ایران می‌توان به کراس اسپرت اشاره کرد. این برند که دوچرخه‌های خود را در تنوع بالایی تولید می‌کند، در طی سال‌های اخیر توانسته است تا با برندهای بزرگ دنیا به رقابت بپردازد و به عنوان یک برند برتر دوچرخه مطرح شود. استفاده از بهترین متریال اولیه برای دوچرخه در کنار داشتن زیبایی ظاهری و دوام و استحکام مناسب، از مهم‌ترین دلایل شهرت یافتن این برند ایرانی به عنوان برند برتر دوچرخه است. استانداردهای روز دنیا موضوعی است که در این برند به اندازه دیگر برندهای بزرگ جهان مشاهده می‌شود و سبب داشتن امنیت برای دوچرخه‌سوار شده است.
کراس اسپرت که از سال 1328 در حال فعالیت در زمینه ساخت و تولید دوچرخه است، به دلیل ساخت در داخل کشور، از قیمت اقتصادی و به‌صرفه‌ای نسبت به دیگر دوچرخه‌های مشابه برخوردار است.

دوچرخه CROSS

دوچرخه اسپانیایی بلاست و طراحی زیبای آن (blast)

بلاست اسپانیایی برندی است که از سال 1986 فعالیت خود را در بازار تولید دوچرخه آغاز کرد. این برند برتر دوچرخه که قدمتی در حدود 36 سال دارد، توانسته است تا با زیبایی ظاهری خود در بازار به شهرت بسیاری رسد. از همین رو بلاست در تمامی دنیا با زیبایی ظاهری و منحصربه‌فردی شناخته می‌شود که همراه با کیفیت و امنیت برای دوچرخه‌سوار ترکیب بسیار خوبی را رقم زده است.
با اینکه قدمت برند بلاست نسبت به دیگر برندهای دوچرخه دنیا، کمتر است اما تمامی دلایل بیان شده سبب شدند تا این برند بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به سطح یک برند برتر دوچرخه در جهان برساند.

دوچرخه BLAST

برند آمریکایی مارین تولید کننده دوچرخه کوهستان (Marin)

دوچرخه مارین برندی است که در سال 1986 فعالیت خود را در کالیفرنیا آغاز کرد و توانست تا در بین برندهای بزرگ دنیا نام خود را مطرح کند. مارین در ابتدا تنها به تولید دوچرخه‌های کوهستان می‌پرداخت و دوچرخه‌های اختصاصی بسیار حرفه‌ای را در این زمینه تولید می‌کرد. با این حال، به مرور برند برتر دوچرخه مارین به دنبال ساخت دوچرخه‌های دیگری نیز بود. امروزه دوچرخه‌های باکیفیت برند مارین در مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند. مدل‌هایی از جمله دوچرخه کودک، دوچرخه بانوان، دوچرخه شهریو دوچرخه جاده برخی از این موارد هستند که در بین دوچرخه‌های مارین می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

دوچرخه MARIN

برند دوچرخه جی تی (GT) سازنده دوچرخه‌های آمریکایی

دوچرخه‌های تولید شده در برند GT از سال 1972 وارد بازار شدند. این برند در اولین روزهای فعالیت خود به دلیل داشتن دوچرخه‌های BMX متفاوت و استفاده از محور دوچرخه مناسب برای این محصولات مورد توجه قرار گرفت. تولید دوچرخه‌های کوهستان و جاده نیز در کنار دوچرخه‌های BMX از پررنگ‌ترین حوزه‌های فعالیت بردن GT بودند. البته این برند برتر دوچرخه علاوه بر تولید دوچرخه، در بسیاری از موارد به اسپانسری برای دیگر برندهای تولید کننده دوچرخه نیز پرداخته است.

دوچرخه GT

دوچرخه‌های به نام سانتا کروز (Santa Cruz) برای کوهستان

سانتا کروز به عنوان یک دوچرخه آمریکایی دیگر در سال 1993 به تولید دوچرخه‌های آمریکایی پرداخت. این برند که دوچرخه‌های خود را در کالیفرنیا تولید می‌کرد، بیشتر در حوزه دوچرخه کوهستان شهرت دارد. دوچرخه‌های کوهستان این بدن به قدری شناخته شده هستند که کمتر دوچرخه سواری است که از این محصولات بهره نبرده و کوهستان سواری را با آن تجربه نکرده باشد.
بیش از 20 مدل دوچرخه کوهستان توسط برند سانتا کروز تولید می‌شود که هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را برای استفاده دارند. البته لازم به ذکر است که در کنار تولید دوچرخه کوهستان، دوچرخه‌های ساده‌تری مانند دوچرخه بانوان، دوچرخه کودک و دوچرخه شهری نیز در این برند برتر دوچرخه به تولید و عرضه می‌رسد.

دوچرخه SANTA

دوچرخه ویوا (VIVA) شناخته شده ترین انواع دوچرخه در ایران

ویوا یکی از آن برندهایی است که در ایران شهرت بسیاری دارد. ویوا که به عنوان یک برند برتر دوچرخه چینی و در سال 1992 فعالیت خود را آغاز کرد، در مدت زمان کمی شهرت خوبی را به دست آورد. از مهم‌ترین دلایل شهرت این برند، داشتن کیفیت و استاندارد بالا در کنار قیمت اقتصادی و مناسب است. با اینکه این دوچرخه به عنوان برند برتر دوچرخه وارداتی شناخته می‌شود اما تفاوت قیمت آنچنانی با دوچرخه‌های ایرانی برای آن وجود ندارد.
با گذشت زمان، تولیدات کارخانه ویوا حرفه‌ای‌تر و کامل‌تر شدند و توانستند با بهترین برندهای دنیا به رقابت بپردازند. داشتن تنوع بالا در مدل‌های مختلف و ظاهر، از دلایل استفاده از دوچرخه‌های ویوا در سراسر دنیا است.

دوچرخه VIVA

دوچرخه کنندال (Cannondale) آمریکایی بهترین مارک دوچرخه در جهان

کنندال برندی است که در ابتدا به عنوان تولید کننده محصولات ورزشی و لباس ورزشی، کیف و کفش کوهنوردی و مواردی این چنینی شناخته می‌شد. این برند برتر دوچرخه با داشتن کیفیت بالا و استفاده از محصولات آلومینیومی سبک، توانست تا دوچرخه‌های خوبی را وارد بازار کند. این برند به دنبال آن بود که دوچرخه‌ها و محصولاتی که در آن زمان در آمریکا کمتر تولید می‌شدند را تولید کند و بازار آمریکا را از تنوع محصول دوچرخه تکمیل نماید.

دوچرخه Cannondale

جمع بندی

اگر به دنبال خرید دوچرخه هستید و می‌خواهید از بین انواع برند برتر دوچرخه به انتخاب یکی بپردازید، خواندن این مقاله و نکات بیان شده در آن به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله و آنچه که گذشت، به معرفی 13 برند برتر دوچرخه در جهان پرداختیم و درباره هریک به موضوعاتی اشاره کردیم. امید است با خواندن نکات بیان شده بتوانید نتیجه قابل قبولی به دست آورده و در نهایت خرید خوبی را برای خود رقم بزنید.

سوالات متداول

بهترین برند سازنده دوچرخه در ایران چه برندی است؟
کراس اسپرت را می‌توان به عنوان بهترین برند ایرانی تولید کننده دوچرخه دانست.

کدام یک از برندهای مطرح شده در ایران شناخته شده‌تر هستند؟
برند ویوا به دلیل داشتن قیمت مناسب، به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین برندهای سازنده دوچرخه در ایران شناخته می‌شود.

امکانات و تنوع در کدام برند برتر دوچرخه بیشتر است؟
با توجه به نیاز شما جواب این سوال می‌تواند متفاوت باشد. امکانات و تنوع در بین برندهای سازنده دوچرخه بسیاری بالا هستند که براساس مدل انتخابی دوچرخه‌ مدنظرتان می‌توانید بهترین برند را پیدا کنید.

منابع: fosterssports | bikesreviewed

پیشنهاد اسباب بازی

2.4 7 رای
نظر به نوشته
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
سعید پورمحمدی

سلام دوچرخه گالیک چجوری است و مال کجاست؟