آموزش ریاضی به کودکان|اموزش ریاضی با بازی+ویدئو

آمورش ریاضی و اعداد ارتباط مستقیمی با رشد ذهنی یا iq دارد. در صورتی که بتوان در شروع یادگیری کودک، روش‌های درست و کاملی را به کار برد، کودک ممکن است در ادامه مسیر روند رشدی بهتری را تجربه کند و شرایط مناسب‌تری را برای رشد خود فراهم سازد. به همین دلیل لازم است تا والدین و معلمان از بهترین روش‌های تدریس و آموزش در هر بخشی آگاه باشند.

اسباب بازی آموزشی

آموزش ریاضی به کودکان با بازی

یک راه عالی برای آموزش ریاضی به کودکان استفاده از انواع بازی است. این کار آموزش ریاضی برای کودکان را سرگرم کننده‌تر و هیجان انگیزتر می‌کند، به کودکان اجازه می‌دهد تا اعداد را تشخیص داده و بیشتر از آن‌ها استفاده کنند. با استفاده از انواع بازی، هم راه‌های بیشتر و متنوع‌تری برای یادگیری کودکان وجود دارد و هم آموزش و یادگیری بیشتر تثبیت می‌شود و در ذهن او باقی می‌ماند. در ادامه اسباب بازی‌های آموزش ریاضی را به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش ریاضی به کودکان با بازی

تخته آموزش ریاضی

این تخته دو رو دارد. یک سمت آن تخته گچی است که برای نقاشی کردن یا نوشتن استفاده می‌شود. سمت دیگر نیز نمادهای ریاضی با خانه هایی خالی گذاشته شده است که والدین مسئله‌های ریاضی را طرح کرده و جای بعضی را خالی می‌گذارند. و کودک می بایست آنها را پرکند. چهار عمل اصلی ریاضی و نماد ریاضی کوچکتر-بزرگتر بر روی این تخته آورده شده است.در اینجا نیز می‌توانید با قرار دادن اعداد مناسب ، کوچکتر و بزرگتر را به کودک آموزش دهید. یک ساعت عقربه دار هم بالای تخته قرار گرفته است که با حرکت دادن عقربه های کوچک و بزرگ آن می‌توانید ساعت را به کودک آموزش دهید.

تخته آموزش ریاضی

چوب خط آموزش ریاضی

چوب خط یکی از بهترین ابزارهای آموزش ریاضی به کودکان است. به کمک این ابزار ساده مفهوم شمارش، جمع، تفریق، ضرب و حتی رنگ را می‌توانید به کودک آموزش دهید. جنس این چوب خط چوبی است و کیفیت ساخت بالایی دارد، همچنین دارای بسته بندی محافظ برای نگهداری قطعات آن است.

چوب خط آموزش ریاضی به کودکان

اسباب بازی ترازوی حسابگر

بازی ترازوی حسابگر، یک بازی فکری و آموزشی برای کودکان است که مفاهیم بزرگ‌تر و کوچک‌تر و جمع اعداد را از طریق کارکرد ترازو و اصل تعادل، می‌آموزد. همچنین وزن هر عدد مطابق با ارزش عددی آن است. طراحی زیبا و تفاوت در روش آموزشی این بازی باعث شده تا در رده بهترین اسباب بازی های آموزش ریاضی قرار گیرد.

بازی آموزشی ترازوی حسابگر

تخته ریاضی یار

تخته ریاضی یار یه تخته وایت بورد است که برای پایه اول تا سوم دبستان طراحی شده و به دانش آموزان کمک می‌کند تا مفاهی مثل جمع، تفریق، کسر، ساعت و … را راحت‌تر بیاموزند. این تخته یک وسیله کمک آموزشی ساده و کربردی برای کودکان است.

تخته ریاضی یار

گردونه ریاضی ضرب و تقسیم

گردونه ریاضی در دو مدل ضرب و تقسیم و جمع و تفریق برای آموزش اعمال ریاضی و رشد و تقویت مهارت کودکان طراحی شده است. جنس این گردونه مقوایی است و پشت و روی صفحه جمع و تفریق و یا ضرب و تقسیم نوشته شده است. این بازی ساده برای حفظ کردن جدول ضرب و یا حاصل جمع و تفریق اعداد بسیار مناسب است و به آزمون گرفتن کودک از خود نیز کمک می‌کند.

گردونه ریاضی ضرب و تقسیم

ضربدر

بازی ضربدر یک بازی فکری برای آموزش مبحث ضرب به کودکان است. این بازی طراحی ساده و قابل فهمی دارد و به کودکان کمک می‌کند در انجام محاسبات ذهنی ضرب قویتر شوند. جعبه فلزی بازی نیز باعث مرتب بودن کارت‌های آن می‌شود.

بازی ریاضی ضربدر

بازی فکری دوکارتی آموزش ریاضی

بازی دوکارتی برای آموزش عملیات ساده ریاضی به کودکان طراحی شده است، در یک روی ساده کارت‌ها، بازیکنان با اعداد و شمارش آشنا خواهندشد و در طرف سخت کارت‌ها بازیکنان با عملیات جمع آشنا می‌شوند. این بازی کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارد.

بازی دو کارتی

پکیج سه قلوی ریاضی بازی آریو

محصولات آریو در حوزه آموزش ریاضی به کودکان طراحی شده‌اند. این محصولات کیفیت بالایی داشته و از جنس چوب هستند. پکیج سه قلوی ریاضی بازی شامل * پازل جدول ضرب آریو * جدول آموزشی چندمنظوره آریو * ساعت آموزشی چندمنظوره آریو * است که سه مفهوم پایه را آموزش می‌دهد و یک انتخاب مناسب برای آموزش ریاضی به کودکان است.

پکیج سه قلوی ریاضی بازی آریو

چرتکه آموزش ریاضی

چرتکه افقی بزرگ دارای ۹ میله است و در هر میله ۱۰ مهره رنگی وجود دارد. دسته طراحی شده در بالای آن حمل و نقل آن را برای دانش‌آموزان راحت کرده است. از این چرتکه جهت آموزش مفاهیم ریاضی مثل دسته‌بندی، ارزش مکانی اعداد، عدد خوانی، عدد نویسی، جمع و تفریق و… استفاده می‌شود.

چرتکه بزرگ افقی

گردش مالی کودکان

بازی گردش مالی، با شبیه‌سازی دنیای واقعی کسب و کار، آموزش‌هایی طلایی در مورد ثروت و پول را به کودکان شما می‌دهد. در بازی گردش مالی کودکان، کودکان با سرمایه گذاری‌های مختلف و ترفندهای آن در جهت آزادی مالی آشنا می‌شوند. به‌علاوه در این بازی کودکان پایه‌های فکری خود را در سرمایه‌گذاری و اقتصاد محکم می‌کنند.

گردش مالی کودکان

ویدئو آموزش ریاضی به کودکان

سایر روش‌های آموزش ریاضی به کودکان

برای آموزش ریاضی باید روش‌هایی هیجان انگیز را به کار گرفت تا از سختی و پیچیدگی ریاضی کم کند. به این ترتیب می‌توانید راحت‌تر برای کودک شرایط یادگیری را فراهم کنید و آموزش‌های لازم را به او بدهید. به این ترتیب کودک یادگیری بهتر و آموزش کامل‌تری را خواهد داشت. در صورتی که از روش‌های جذابی برای یادگیری کودک استفاده کنید، او را نسب به یادگیری ریاضی مشتاق‌تر می‌کنید.

روش های آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان با پخت پیتزا

پختن پیتزا یکی از روش‌های عالی برای آموزش اصول ریاضی پایه مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و حتی کسر به کودکان است!علاوه بر این‌ها، این روش به کودکان کمک می‌کند تا هندسه را با استفاده از اشکال از پایه تا پیشرفته، دو بعدی و حتی سه بعدی درک کنند.

آموزش ریاضی به کودکان با پخت پیتزا

آموزش ریاضی به کودکان با ساخت اوریگامی

راه جالب دیگر امتحان اوریگامی است. تا شدن کاغذ برای ساخت اوریگامی، به یادگیری اصول اولیه ریاضی مانند تقسیم و کسر کمک می‌کند. در عین حال، ساخت اشکالی چون اوریگامی، به یادگیری هندسه لمسی نیز کمک می‌کند و سبب یادگرفتن اشکال می‌شود. برای آگاهی از نحوه آموزش ریاضی به کودکان از طریق ساخت اریگامی، باید به این نکته توجه داشت که بسته به سن، پیچیدگی طرح باید انتخاب شود، نه بر اساس ظاهر نهایی طرح.

آموزش ریاضی به کودکان با ساخت اوریگامی

اهمیت آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی چه برای کودکان و چه بزرگسالان، ممکن است یکی از چالش برانگیزترین دروس باشد اما به هر حال برای کمک به زندگی تحصیلی و عملی واجب و ضروری است. به همین دلیل لازم است تا در جهت سهولت یادگیری ریاضی، این آموزش از سنین پایین انجام شود. همچنین نحوه آموزش ریاضی یکی از مهم‌ترین ابعاد آن است که می‌تواند تاثیر به سزایی در افراد و یادگیری آن‌ها داشته باشد. در صورتی که از روش درستی برای آموزش ریاضی برای کودکان استفاده شود، حتی می‌تواند برای معلم، والدین و دانش آموزان سرگرم کننده و هیجان انگیز نیز باشد

اهمیت آموزش ریاضی به کودکان

آموزش ریاضی به کودکان خاص (اوتیسم، بیش فعال، کند ذهن)

آموزش ریاضی به کودکانی که نیازهای خاصی دارند و یا دچار مشکلاتی هستند، مهارت بیشتر و بالاتری را می‌طلبد. داشتن این مهارت که چگونه به این کودکان آموزش لازم را باید داد از نکات مهمی است که در آموزش این کودکان تاثیر به سزایی دارد. برای آموزش ریاضی به این کودکان لازم است تا والدین و معلمان صبر و حوصله بیشتری را به خرج دهند و از ترفندهای به روزتری استفاده کنند تا بتوانند کودک خود را برای یادگیری ریاضیات آماده کنند.

آموزش ریاضی به کودکان خاص
  • همکاری والدین با معلمان

همکاری والدین و معلمان در حالت عادی اهمیت دارد و لازم است که صورت گیرد. البته در هنگامی که کودک شما با نیازهای خاص درگیر است، این اهمیت دوچندان می‌شود. به همین دلیل لازم است تا والدین همکاری و همراهی بیشتری را با معلمان داشته باشند تا بتوانند شرایط مناسب‌تری را برای کودک خود فراهم آورند. اسباب بازی های مناسب کودک نابینا را از اینجا مشاهده کنید.

اصول آموزش ریاضی به کودکان استثنایی
  • صبر و حوصله بیشتر

زمانی که کودک شما درگیر برخی مشکلات است، لازم است تا صبر و حوصله بیشتری را برای یادگیری او به خرج دهید. اگر با کودک بیش‌فعال درگیر باشید، احتمالا تمرکز پایینی دارد و لازم است تا برای جلب توجه او تلاش بیشتری بکنید. اگر کودک کند ذهن داشته باشید، مفاهیم را بیشتر باید برای او توضیح دهید. کودکان اوتیسم با توجه به شرایط متفاوتی که دارند، ممکن است سریع‌تر یا کندتر مهارت را یاد بگیرند. در هر صورت برای نتیجه بخش بودن یادگیری و آموزش ریاضی به کودکان با نیازهای خاص، داشتن صبر و حوصله از مهم‌ترین نکات است.

صبر و حوصله در آموزش ریاضی به کودکان استثنائی
  • استفاده از اشکال واضح و مفاهیم واقعی

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌تواند آموزش ریاضی برای کودکان با نیازهای خاص را ساده‌تر کند، واقعی‌تر کردن فضای یادگیری است. با استفاده از وسایل و اشکال واقعی در یادگیری ریاضیات، می‌توانید شرایطی را برای کودک خود فراهم کنید تا با دنیای واقعی ارتباط بیشتری بگیرد و مفاهیم انتزاعی را به صورت واقعی مشاهده کند. این موضوع سبب می‌شود تا کودک وضعیت بهتری را نسبت به دیگر کودکان داشته باشد و بتواند خود را با کودکان دیگر هم سطح کند.

استفاده از اشکال در آموزش ریاضی

خرید اسباب بازی آموزش ریاضی به کودکان از فروشگاه اینترنتی هویو

یکی از بهترین روش‌های آموزش ریاضی به کودکان استفاده از بازی و اسباب بازی‌های آموزشی است. شما می‌توانید با تهیه اسباب بازی‌های کمک آموزشی و سرگرم کننده فرایند یادگیری را برای کودکان ساده‌تر و ماندگارتر کنید. محصولات متنوع آموزشی موجود در فروشگاه اینترنتی هویو را مشاهده کنید و با کمک کارشناسان بهترین اسباب بازی را برای فرزندتان تهیه کنید.

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها