آموزش مشاغل به کودکان| معرفی اسباب بازی و انواع بازی

آموزش مشاغل به کودکان می‌تواند نقش مهمی در آینده شغلی کودک و ایجاد علاقه به یک حرفه خاص در او شود. کودکان دنیا را از طریق بازی می‌شناسند، به همین دلیل بهتر است آموزش به کودکان نیز در قالب بازی و سرگرمی صورت گیرد.

ویدئو شعر آموزش مشاغل به کودکان به زبان انگلیسی

مشاغل مختلف به زبان انگلیسی

اسباب بازی آموزش مشاغل به کودکان

یکی از بهترین راه‌های آموزش مشاغل به کودکان از طریق بازی است، به همین دلیل اسباب بازی‌های آموزشی بسیاری برای این منظور طراحی و تولید شده‌اند. بعضی از شغل‌ها برای کودکان بسیار جذاب هستند مانند آتشنشانی یا پزشکی و کودکان علاقه زیادی به داشتن تجهیزات مرتبط با آن شغل دارند. در ادامه بهترین اسباب بازی‌های آموزشی مشاغل را به شما معرفی خواهیم کرد.

اسباب بازی آموزش مشاغل به کودکان

تخته وایت برد و گچی مگنتی مشاغل

تخته وایت برد گچی مگنتی یک اسباب بازی چند کاره است که هم به صورت گچی وهم وایت بُرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تخته خاصیت مغناطیسی دارد و کودک می‌تواند قطعات جورچین را روی آن قرار دهد تا مشاغل مختلف را بسازد. بنابراین، کودک هم می تواند مانند یک دفتر از این تخته ها استفاده کند و شکل هایی را بکشد، هم جورچین بازی کند، و هم شما امکان آموزش اشکال و حروف را از طریق این تخته ها به او خواهید داشت.

این بازی برای کودکان بالای ۵ سال مناسب است.

تخته وایت بورد و گچی مشاغل

هوش چین ارتباطی مشاغل

هوش چین‌ بازی ساده‌ای برای آموزش ارتباط به کودکان است. هوش چین مشاغل اسباب بازی ساده برای آموزش شغل‌های مثل دکتر، پلیس، آشپز، معلم و … به کودکان است.

این بازی برای کودکان بالای ۵ سال مناسب است.

هوش چین ارتباطی مشاغل

پازل مگنتی جعبه فلزی طرح مشاغل

اسباب بازی‌های آموزش مشاغل تنوع بالایی دارند و به کودک کمک می‌کنند تا حرفه‌های مختلف را بیشتر بشناسد. درون جعبه فلزی این پازل ۴ صفحه مگنتی با شکل لباس‌های مشاغل مختلف وجود دارد که کودک باید با توجه به تصاویر روی کارت‌ها قطعات مرتبط را از صفحات مغناطیسی جدا کند و روی صفحه فلزی مطابق با مدل روی کارت بچسباند.

این کیف برای کودکان بالای سه سال مناسب است.

پازل مگنتی طرح مشاغل

کتاب حواستو جمع کن ۲۰ مشاغل و فعالیت‌ها

کتاب‌های کتاب حواستو جمع کن مخصوص سنین ۳ تا ۶ سال هستد و کودک در هر کتاب موضوعی را می‌آموزد. کتاب حواستو جمع کن ۲۰ با موضوع آموزش مشاغل به کوکان منتشر شده است.

کتاب حواستو جمع کن ۲۰

کتاب شغل آینده من

در هر کتاب از کتاب‌های این مجموعه، بچه‌ها در دل قصه با یکی از شغل‌ها آشنا می‌شوند. پلیس، دامپزشک، فوتبالیست، آرایشگر  و … همه افرادی هستند که کودک با آن‌ها آشنا می‌شود و می‌تواند در مورد هر شغل و ظایف آن بیشتر بداند. این کتاب برای کودکان بالای ۵ سال مناسب است.

کتاب شغل آینده من

کتاب بخون و بچین کوچولو ۸مشاغل

این کتاب‌ها در هر صفحه دارای یک پازل کوچک هستند و هر کتاب موضوعات خاصی را به کودک آموزش می‌دهد. کودک با چیدن پازل درمورد شغل‌های مختلف می‌آموزد.

این کتاب‌ها برای کودکان بالای سه سال مناسب است.

کتاب بخون و بچین کوچولو ۸

بازی جورچین مشاغل

عکس‌های روی قطعات جورچین متشکل از تصاویر واقعی شغل‌های مختلف می باشد و هر پازل از دو قطعه تشکیل شده‌است که روی یک قطعه عکس واقعی شغل و روی قطعه دیگر نام شغل نوشته شده‌است. همچنین تکه‌های جورچین به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها با پاسخ صحیح جور می‌شوند.

این محصول برای کودکان بالای سه سال مناسب است.

جوزچین مشاغل

جورچين برجسته طرح مشاغل

جورچين برجسته طرح مشاغل دو صفحه‌ی چوبی سوار شده روی یکدیگر است که روی صفحه بالایی، تصویر مشاغل مختلف وجود دارد و در صفحه پایینی صفحه سفیدی است که مکان قرار گرفتن تصاویر روی آن مشخص شده است. برای انجام بازی کودک باید تصویر را از صفحه چوبی بالایی جدا کرده و با استفاده از چسبی که در بسته وجود دارد روی صفحه پایینی در جایی که مخصوص به همان تصویر است، بچسباند.

جورچین مشاغل

بازی حرفه‌ای‌ها

در این بازی کودک باید ابزار مناسب هر شغل را پیدا کند. این امر علاوه‌بر سرگرمی، موجب آشنایی کودک با مشاغل مختلف ازجمله نجاری، پزشکی، تعمیرکاری، آرایشگری، خیاطی، بنایی، آشپزی، کشاورزی، عکاسی، آتش‌نشانی و نقاشی می‌شود. این بازی مناسب کودکان بالای ۵ سال است.

بازی حرفه ای ها

چمدان تجهیزات پزشکی درج

شغل پزشکی برای بسیاری از کودکان جذاب و معمایی است. بسیاری از کودکان در مورد کارهایی که پزشکشان انجام می‌دهند کنجکاو هستند و دوست دارند از کارهای او تقلید کنند. تهیه یک کیف تجهیزات پزشکی برای کودک می‌تواند او را به این شغل علاقه‌مند کرده و بسیاری از نگرانی‌ها و ترس‌های کودک را کاهش دهد. چمدان تجهیزات پزشکی درج یک محصول با کیفیت ایرانی با جزئیات فوق العاده و زیبا است.

این کیف برای کودکان بالای سه سال مناسب است.

چمدان تجهیزات پزشکی درج

ماشین پلیس موزیکال هولا

کودکان و به خصوص پسربچه‌ها علاقه زیادی به ماشین پلیس دارند. شکل متفاوت خودروهای پلیس و جذابیت ظاهری آن‌‌ باعث می‌شود تا کودک جذب شغل پلیسی شود. ماشین پلیس هولا یک ماشین موزیکال جذاب با ظاهری کودکانه است که قابلیت حرکت و پخش موزیک دارد. با لمس دکمه جلو پنجره ماشین صدای ماشین پلیس، صدای سگ پلیس و صدای واکی تاکی پخش می‌شود.

این ماشین جذاب برای کودکان بالای یک سال مناسب است.

ماشین پلیس هولا

لگو LEGO سری سیتی مدل ۶۰۲۱۲

ماشین بزرگ و مجهز اتشنشانی می‌تواند هر کودکی را به خود جذب کند. لگو آتشنشان سری سیتی یک محصول با کیفیت، مناسب کودکان بالای ۴ سال است. این لگو قطعات لازم برای ساخت یک ماشین آتنش نشانی، تجهیزات باربیکیو و .. را دارد. کودک باید به کمک آتشنشان باغچه آتش گرفته یک شهروند را خاموش کند.

لگو سری سیتی

تخته سیاه چوبی بامتی

تخته سیاه برای بسیاری از ما یادآور مدرسه است. بسیاری از کودکان حتی قبل از رفتن به مدرسه دوست دارند تا معلم شوند و از تقش بازی کردن جلو تخته لذت می‌برند. تخته سیاه بامتی یک محصول با کیفیت با اندازه بزرگ است که می‌تواند هیجان تدریس را برای کودک ایجاد کند.

این محصول برای کودکان بالای ۴ سال مناسب است.

تخته سیاه بامتی

مجموعه ابزار مهندسی

مجموعه ابزار مثل گیره،آچار فرانسه، انبردست، آچار، چکش، آچار لوله،سوهان، پیچ گوشتی، اره آهن، تراز، پیچ و مهره و … برای کودکان جذابیت بالا و خطر فراوان دارد. به همین دلیل داشتن یک دست ابزار اسباب بازی می‌تواند در کنار برطرف کردن کنجکاوی کودک امنیت او را نیز حفظ کند.

این مجموعه برای کودکان بالای سه سال مناسب است.

مجموعه ابزار مهندسی

اسباب بازی میوه فروشی مدل کوله پشتی

این کوله‌پشتی در دسته اسباب بازی آشپزخانه دارای یک پشخوان به همراه بارکدخوان، کارتخوان و ترازو است. همچنین درون بسته محصول گوجه‌فرنگی، کلم بروکلی، لیمو، هویج، کلم برگ، فلفل دلمه‌ای، ذرت و … وجود دارد. این اسباب بازی برای کودکان بزرگتر از سه سال مناسب است.

اسباب بازی میوه فروشی

چرخ سفالگری AMT

تجربه گل بازی و ساختن ظروف سفالی علاوه بر آموزنده بودن برای کودک آرامخش نیز هست. چرخ سفالگری می‌تواند کودک را با شغلی متفاوت و هنرمندانه آشنا کند. درون جعبه این محصول چرخ سفالگری، یک بسته گل سفالگری، آداپتور، گواش شش رنگ، میله تنظیم ارتفاع، نخ برش قالب، دو عدد قلمو، دو عدد کاردک، یک عدد سفره کار و دفترچه راهنما موجود است.

چرخ سفالگری

اسباب بازی چرخ بستنی فروشی

چرخ بستنی فروش یک اسباب بازی موزیکال متفاوت و زیبا برای کودکان بالای سه سال است. کودکان علاقه زیادی به بستنی و انواع شکلات دارند اما این بار به جای خریدن بستنی، خود بستنی فروش خواهند شد و می‌توانند بعد از ظهری شیرین با دوستانشان داشته باشند.

چزخ بستنی فروش

سایر روش‌های آموزش مشاغل به کودکان

علاوه بر بازی کردن خواندن شعر، داستان گفتن برای کودکان، نقاشی کردن با موضوع مشاغل و صحبت در مورد شغل افراد مختلف نیز می‌تواند به کودک در مورد شغل‌های مختلف آموزش داد. کودکان در مورد دنیای اطراف خود بسیار کنجکاو هستند و دوست دارند با سوال کردن و تجربه این دنیا را کشف کنند. همراهی با آن‌ها در این اکتشاف می‌تواند باعث افزایش سرعت رشد کودک شود.

روش های آموزش مشاغل به کودکان

خرید اسباب بازی آموزش مشاغل از فروشگاه اینترنتی هویو

یادگیری و آموزش مشاغل به کودکان از آن جهت اهمیت دارد که می‌تواند زمینه ساز علاقه مندی کودک به یک حرفه شود و مسیر شغلی آینده او را بسازد. شما می‌توانید مجموعه متنوع اسباب بازی های آموزش مشاغل به کودکان را در فروشگاه اینترنتی هویو مشاهده کرده و اسباب بازی متناسب با علاقه و شخصیت فرزندتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید با انجام تست هوش گاردنر از طریق اشتراک هویو استار، میزان توانایی و استعداد فرزندتان را مشخص کنید و با کمک مشاورین مسیر توسعه برای فرزندتان طراحی کنید.

آموزش مشاغل به کودکان

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
الناز

این بازی مشاغل برای کودکان خیلی مفید هستند. بچه‌ها کلی اطلاعات عمومیشون بالا میره و درکشون از جامعه بیشتر میشه