یکی از مشکلات رایج در احداث انواع استخر بادی و پیش ساخته مسئله نگهداری آب است. عمده استخرهای بادی و فریمی حجم زیادی از آب استفاده می‌کنند و اگر لازم باشد هربار پر و خالی شوند مصرف آب بسیار بالا خواهد بود. بهترین کار استفاده از پمپ‌های تصفیه آب استخر است. پمپ‌های تصفیه دو نوع اصلی شنی و فیلتری دارند که در ادامه هر مدل معرفی و مزایا و معایب آن بررسی خواهد شد.
انتخاب پمپ تصفیه آب مناسب هزینه‌های شما را در هنگام خرید و نگهداری از استخر کاهش داده و موجب استفاده درست و به صرفه از آب خواهد شد.

انواع روش‌های تصفیه آب استخر

برای تصفیه آب استخر روش‌های متفاوتی وجود دارد، روش ارزانی مثل استفاده از آب چاه یا استفاده از فیلترهای تصفیه آب هر یک مزایا و معایب خود را دارند و بهتر است پس از بررسی کامل شرایط یک روش کلی را برای این کار انتخاب کنید.

استفاده از آب چاه برای استخر

اگر استخر در باغ یا باغچه قرار دارد و چاه برای آبیاری آن دارید می‌توانید استخر را با آب چاه پر کنید و برای آبیاری گیاهان شیر تخلیه را به شیر آبیاری وصل کنید. در این روش نیازی به استفاده از پمپ تصفیه نیست و آب استخر به صورت دوره‌ای عوض می‌شود. بهتر است حجم آب داخل استخر را با حجم آب مورد نیاز درختان هماهنگ کنید و از افزودن هرگونه افزودنی شیمیایی یا قرص کلر به آب خودداری کنید.

روش تصفیه آب استخر

استفاده از جاروی نظافت استخر

جاروی استخری در جمع آوری و نظافت ذرات معلق سنگین و یا ته نشین شده کاربرد دارد و در دو نوع دستی و رباتیک در بازار موجود است. استفاده از جاروی استخری ساده است و به صورت دوره‌ای استفاده می‌شود. جاروی دستی نیاز به یک کاربر دارد اما مدل اتوماتیک را درون استخر قرار می‌دهید و با حرکت در کف استخر و مکش ذرات، نظافت را انجام می‌دهد. استفاده از جاروی استخری ساده است و عملکرد خوبی دارد اما برای بازدهی بیشتر و نظافت کامل بهتر است در کنار پمپ تصفیه استفاده شود. برای استخرهای بزرگ نیاز است تا جارو دو تا سه بار در هفته استفاده شود.

استفاده از کلر برای تصفیه آب

استفاده از کلر برای تصفیه آب استخر روشی کم هزینه، راحت و متداول است که کارآمد نیز است. کلر در سه مدل پودر، گرانول و قرص قابل استفاده است که قرص کلر به دلیل سادگی مصرف و یکنواختی پخش در آب از سایر فرآورده‌ها پرطرفدارتر است. مقدار مجاز کلر در آب که هم موجب از بین رفتن باکتری می‌شود  و هم مشکلات تنفسی و حساسیت ایجاد نمی‌کند 1 تا 3 ppm است. بهتر است قرص کلر را مستقیما در آب نیندازید زیرا باعث عدم حل شدن و تجمع کلر در یک نقطه می‌شود. سبد اسکیمر کلر و کلر زن شناور استخر برای این منظور طراحی شده اند تا میزان کلر به صورت یکنواخت در سراسر استخر پخش شود. در صورتی که سبد اسکیمر کلر همزمان با روشن بودن پمپ در آب قرار گیرد، به راحتی حجم آب گردش پیدا کرده و میزان کلر نیز یکنواخت خواهد شد. کلر زن خطی نیز روشی حرفه‌ای برای استخرهای بزرگ است که هزینه زیادی دارد اما میزان کلر را به دقت تنظیم کرده و به سایر تجهیزات نیز هیچ صدمه‌ای وارد نخواهد کرد. 

استفاده از پمپ فیلتری کاغذی

پمپ‌های فیلتری مناسب استخرهای با حجم کم هستند و قیمت مناسبی نیز دارند. در صورتی که استفاده از پمپ با جاروی استخر ترکیب شود بسیار موثرتر بوده و عملکرد پمپ نیز بهبود پیدا می‌کند. بهتر است پمپ استخر یک سره کار نکند و در بازه‌های ۱ تا نهایتا ۴ ساعته در روز شوشن شود و به صورت مقطعی آب را تصفیه کند. 

پمپ های فیلتری حجم معینی دارند و نیاز است هر چند وقت فیلتر آن‌ها تعویض شود. برند فیلتر و داشتن خدمات از جمله موارد مهم در هنگام خرید است.

استفاده از پمپ شنی استخر

پمپ‌های تصفیه شنی بهترین روش برای تصفیه بدون دردسر، کامل و سریع هستند. این فیلترها در سه مدل ساعتی ۴.۵ متر مکعب، ۷ متر مکعب و ۱۰ متر مکعب موجود هستند که این عدد زمان تصفیه را مشخص می‌کنند. قدرت این نوع پمپ بسیار بالا است، نیاز به تعویض دائم فیلتر ندارد و راه اندازی آن نیز ساده است. 

با تنظیم تایمر تصفیه و استفاده از روش‌های جانبی مثل اسکیمر قرص کلر و جاروی استخر می‌توان بین یک تا شش ماه آب استخر را تمیز و قابل استفاده نگه داشت. در صورتی که پمپ تصفیه روزانه دو ساعت کار کند آب استخر همواره زلال و تمیز خواهد ماند.

انتخاب روش تصفیه آب استخر

نگهداری و تصفیه آب استخر امری ضروری و البته هزینه بر است که با توجه به کم آبی کشور و جلوگیری از هدر رفتن آب، امری ضروری می‌باشد. بهتر است روش تصفیه استخر با توجه به اندازه و نوع استخر انتخاب شود. برای استخرهای بادی کوچک استفاده از قرص کلر و یا استفاده از آب استخر برای آبیاری مناسب است اما در استخرهای پیش ساخته با حجم بالا نیاز است از روش‌های ترکیبی پمپ شنی، اسکیمر کلر و جاروی استخر استفاده شود.

 همچنین توجه به برند پمپ نیز نکته حائز اهمیت دیگر است. برند اینتکس در کنار تولید انواع استخرهای پیش ساخته و بادی، محصولات جانبی مثل انواع پمپ تصفیه نیز تولید می‌کند که کیفیت بالا و قیمت مناسبی دارند.

قیمت پمپ استخر اینتکس

پمپ استخر اینتکس یکی از محصولات به صرفه و با کیفیت موجود در بازار است که قیمت مناسب و خدمات پس از فروش خوبی دارد. برای تهیه پمپ استخر و همچنین خرید استخر اینتکس به فروشگاه‌های معتبر و دارای تنوع مراجعه کنید.

خرید محصولات اینتکس

یکی از بهترین برندهای تولید کننده محصولات بادی، انواع استخر پیش ساخته و ایزی ست و استخر بادی و تجهیزات مرتبط با آن برند اینتکس است. محصولات اینتکس تنوع بالایی دارند، به صرفه هستند و کیفیت آن‌ها نیز مناسب است؛ به همین دلیل انتخاب بسیاری از خانواده محصولات اینتکس است. برای خرید محصولات اینتکس می‌توانید از فروشگاه اینترنتی هویو برای مشاوره و خرید کمک بگیرید. سایت هویو مجموعه متنوعی از محصولات اینتکس با قیمت مناسب و کیفیت بالا را دارد، از طرفی امکان خرید قسطی محصولات نیز به شما کمک می‌کند تا خریدی به صرفه و بدون نیاز به ضامن و چک داشته باشد.

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها