زمانی که ماشین شارژی خرید می‌کنید، مراحل مهمی را برای راه‌اندازی آن در پیش دارید. برای آن که بتوانید از ماشین شارژی خود استفاده کنید، معمولا در کنار امکان استفاده خودکار از آن، کنترلی نیز در کنار ماشین شارژی قرار دارد. استفاده از کنترل ماشین شارژی معمولا به منظور راحت شدن استفاده از آن صورت می‌گیرد.

از همین رو در این مقاله و در ادامه تصمیم داریم تا درباره چگونگی ست کردن کنترل ماشین شارژی نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که به شما کمک کند تا به ساده‌ترین شکل ممکن ماشین شارژی خود را به کنترل آن متصل کرده و راه‌اندازی درستی را داشته باشید. به این ترتیب در ادامه و با استفاده از راهنمای اتصال کنترل ماشین شارژی می‌توانید به نتیجه مورد نظر خود دست یابید.

فهرست

روشن کردن ماشین شارژی؛ اولین قدم در ست کردن کنترل ماشین شارژی
مراحل مختلف نحوه ست کردن کنترل ماشین شارژی
توجه به نوع اتصال ماشین شارژی و کنترل ماشین به یکدیگر

روشن کردن ماشین شارژی؛ اولین قدم در ست کردن کنترل ماشین شارژی

در اولین مرحله و اولین قدم پیش از ست کردن کنترل ماشین شارژی لازم است تا ماشین شارژی را روشن نمایید. روشن کردن ماشین شارژی با توجه به نوع ماشین شارژی ممکن است متفاوت باشد. به هر حال، لازم است تا براساس نوع ماشین شارژی شرایط لازم را فراهم کرده و ماشین شارژی را روشن کنید.

با روشن شدن ماشین شارژی امکان متصل کردن ماشین به کنترل آن به راحتی فراهم می‌شود. در این مرحله، کنترل ماشین شارژی را نیز روشن کرده و با کلیک کردن بر روی بلوتوث ماشین شارژی، ست کردن کنترل ماشین شارژی به راحتی انجام می‌شود. در این بین ممکن است مشکلاتی را تجربه کنید. مشکلاتی که وابسته به نوع ماشین شارژی و نحوه اتصال کنترل ماشین شارژی متفاوت باشد. در این شرایط بهتر است تا برای حل کردن مشکل به وجود آمده، از فروشنده محصول کمک گرفته و با توجه به نوع محصول، مشکل خود را حل کنید.

ماشین شارژی

مراحل مختلف نحوه ست کردن کنترل ماشین شارژی

در این بخش به ترتیب مراحل مختلف نحوه ست کردن کنترل ماشین شارژی را با یکدیگر خواهیم خواند:

  1. جایگذاری باتری‌های ریموت در داخل آن (بیرون آوردن و جایگذاری دوباره به منظور ریست شدن کنترل)
  2. فشردن کلید یا سوئیچ خاموش و روشن ماشین شارژی
  3. فشردن کلید سلکت در کنترل ماشین شارژی و سه ثانیه نگه داشتن آن (بسته به نوع ماشین ممکن است دکمه مورد نظر متفاوت باشد. لازم است تا این مورد را از فروشنده محصول پرسیده و برای آن دفترچه راهنمای ماشین شارژی را مطالعه کنید.)
  4. با روشن شدن چراغ چشمک زن ریموت، لازم است تا ماشین را دوباره روشن کنید. به این ترتیب ست کردن کنترل ماشین شارژی به راحتی و سادگی تمام می‌شود.
ست کردن کنترل ماشین شارژی

توجه به نوع اتصال ماشین شارژی و کنترل ماشین به یکدیگر

یکی از موضوعات مهمی که در نحوه اتصال کنترل ماشین شارژی و ست کردن کنترل ماشین شارژی می‌تواند تاثیر داشته باشد، مدل ماشین شارژی و کنترل آن است. استفاده از کنترل‌های ماشین شارژی بلوتوثی این روزها در بازار رواج بیشتری دارد. این کنترل‌ها معمولا به سادگی تنظیم شده و قابل استفاده هستند. با این حال، تنظیم کنترل ماشین شارژی ممکن است برای برخی از انواع ماشین‌های دیگر متفاوت باشد. این موضوع را لازم است تا پیش از خرید محصول، با فروشنده بررسی کرده و درباره آن اطلاعاتی را به دست آورید.

قیمت برد کنترل ماشین شارژی

از جمله قطعات جانبی مهم در ماشین شارژی برد کنترل آن است. در برخی موارد به دلیل ضربه یا رسیدن آب، ممکن است این قطعه آسیب ببیند که در این صورت قابل تعمیر و جایگزینی است. برد کنترل قیمت بالایی ندارد از حدود ۲۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان بسته به مدل ماشین شارژی و نوع کنترل آن متغیر است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید ماشین شارژی | معرفی انواع مدل ها + ویدئو

جمع بندی

اگر به دنبال استفاده از ماشین شارژی باشید و بخواهید از آن به خوبی و درستی بهره ببرید، لازم است تا نحوه ست کردن کنترل ماشین شارژی را به خوبی یاد داشته باشید. در این مقاله و آنچه که گذشت، به دنبال بیان راهکاری ساده برای چگونگی تنظیم کنترل ماشین شارژی بودیم.

راهکاری که به عنوان یک راهنما به شما کمک کند تا بتوانید از کنترل ماشین شارژی نیز به سادگی بهره برده و آن را از متصل کردن به ماشین به کار ببرید. امید است با همراهی مقاله تا به اینجا و استفاده از نکات آن، بتوانید نتیجه خوب و مورد قبولی را به دست آورده و کنترل ماشین شارژی را به سادگی با ماشین متصل کرده و از آن استفاده لازم را ببرید.

سوالات متداول

در صورت بروز مشکل در نحوه اتصال و ست کردن کنترل ماشین شارژی چه کاری می‌توان انجام داد؟
بهتر است تا به فروشگاه خرید خود مراجعه کرده و از فروشنده محصول خود درخواست کمک داشته باشید تا با توجه به نوع محصول شما را راهنمایی کند.

آیا برد ماشین شارژی بر روی ست کردن کنترل ماشین شارژی با آن تاثیر مستقیمی دارد؟
در صورت دور بودن ماشین در ست کردن کنترل ماشین شارژی از کنترل آن، ممکن است میزان برد ماشین در این موضوع تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها