[vc_row][vc_column][vc_column_text]

جنگ روسیه و اوکراین| آثار مخرب جنگ و تاثیر آن بر کودکان-هویو

[/vc_column_text][vc_column_text]این روزها اخبار جنگ روسیه و اوکراین سر تیتر اخبار روزمره قرار گرفته و روزانه اخبار آن در فضای مجازی و در محافل تکرار می‌شود. به طور قطع جنگ به خودی خود چهره زشت و زننده دارد و در جریان تشنج سیاسی ایجاد شده ناشی از جمله‌های مکرر روسیه به مردم اوکراین همه مردم نگران اتفاقات و حواشی این تصمیم هستند.
نکته مهم در هنگام بروز چنین فجایعی نحوه مدیریت احساسات و بیان اخبار در حضور کودکان است. کودکان درکی از اتفاقات دنیای بیرون ندارند و با نگاه به والدین و اطرافیان دنیا را می‌شناسند. نگرانی والدین می‌تواند آن‌ها را نگران کرده و باعث ایجاد استرس و مشکلات اضطراب در آن‌ها شود.[/vc_column_text][vc_single_image image=”189829″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]در حضور کودکان از ابراز نگرانی و غم شدید در مورد جنگ و مرگ افراد خودداری کنید. کودکان درکی از مسائل سیاسی و مشکلات دیپلماتیک بین دو کشور اکراین و روسیه ندارد و این موضوع ممکن است باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند شب ادراری و اختلال اضطراب در کودک شود.
در صورتی که کودک در مورد جنگ و مرگ کودکان از شما سوال کرد، به او دروغ نگویید ولی تلاش کنید به او آسایش خاطر دهید که کودکی در این جنگ نیست و به زودی مشکلات رفع می‌شود.[/vc_column_text][vc_single_image image=”189838″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]تلاش کنید تا در فرزندتان احساس همدردی را به کاری مفید و عملی تبدیل کنید، مثل نامه نوشتن برای کودکان اوکراین یا ضبط یک ویدیو همدردی با آن ها و کمک به سازمان حمایت از حقوق کودکان؛ به این شکل به کودک می‌آموزسد در هنگام مواجه با غم و مشکلات می‌تواند با انجام یک فعالیت مفید احساسات خود را به بهترین شکل بروز دهد.
اگر جنگ در مرز روسیه و اوکراین باعث ایجاد نگرانی‌های اقتصادی در شما می‌شود در حضور کودکان از صحبت در این باره بپرهیزید. اگرچه هر جنگی تاثیرات اقتصادی بر بازار طلا، رمز ارز و … در بلند مدت دارد اما کودکان ممکن است دچار استرس شده و مشکلات سوء تغذیه پیدا کنند.
عملیات نظامی ویژه، جنگ و حمله به مرز دیگر کشور عملی نابخشودنی و ضد حقوق بشری است. لازم است تا برای ساختن آینده بهتر و بدون جنگ برای فرزندانمان تلاش کنیم و صلح و آرامش آن‌ها در اولویت قرار دهیم. یک زندگی بدون نگرانی و ترس حق تمام کودکان جهان است.

[/vc_column_text][vc_column_text]

تصاویر جنگ روسیه و اوکراین

[/vc_column_text][vc_single_image image=”189830″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189832″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189833″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189834″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189835″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189836″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189837″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189839″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189840″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189841″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189842″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189843″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189844″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189846″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189845″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_single_image image=”189847″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
رضا حسن پور

سلام.جنگ یک مریضی است طاعونِ …چه کودک چه پیر وجوان.برای هرملیتی عرب فارس اوکرانی یمنی مالدیوی و…حالا احساسات دراین برحه قلیان کرده وانسانهاتیزبین ترشدندبه وسیله رسانه های غرب ماهم میتوانیم درجهت نشان دادن صورت ناخوش جنگ در اوکراین یمن سوریه فلستین لیبی فراموش شده مالدیو اصلادیده نشده سعی خودمان راانجام دهیم.
هرجاجنگ است رد پای قدرتهای بزرگ نمایاننداین قدرتهابرای نفع شرکتهای بزرگ این بحرانهارابه وجودمیاورند.
بعدجنگ بازسازی دلارهای نفتی راسرازیر میکند به…..

سحر

دقیقا جنگ چیزیه که تمام ادما رو تحت تاثیر قرار میزاره، جنگی که مردم رو مجبور به مهاجرت میکنه حالا در این بین تمام اون بچه های مجبور میشن زندگیشون رو عوض کنن رویایاها تغیر میکنه این وسط بچه ای ک تو پیویو تلگرامش دنبال عروسک بوده مجبوره دنبال زنده موندن بگرده دنبال اینکه چطوری امشب بخیر بگذره و چطوری بتونه زندگی کنه فقط….