بازی در خانه با وسایل ساده

بازی در خانه با وسایل ساده یک دغدغه برای سرگرم کردن کودکان در خانه است. بازی و اسباب بازی یکی از مهم‌ترین وسایل کودکان در سنین پایین است. آن‌ها دنیای خود را با بازی‌ها و اسباب بازی‌های مختلف می‌سازند و به وسیله آن‌ها الگویی از زندگی والدین را بازی می‌کنند. الگویی که برای آن‌ها نمادی از زندگی واقعی و بزرگسالی آن‌ها است. به همین دلیل بازی در دنیای کودکان اهمیت بسیاری دارد.
البته نکته مهم این است که همیشه نیاز به خرید اسباب بازی‌های گران قیمت و پرهزینه نیست و در بسیاری از مواقع ممکن است با کمترین هزینه‌ها بتوان برای کودکان اسباب بازی و وسیله بازی تهیه کرد. بازی‌ها و سرگرمی‌های کودکان لازم نیست همیشه خریداری شوند و گاهی با استفاده از وسایل بسیار ساده می‌توان بازی‌های بسیاری را داشت. 

گل یا پوچ

یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های ساده و سرگرمی‌هایی که می‌توان خانوادگی آن را انجام داد، بازی گل یا پوچ است. برای این بازی نام آشنا تنها یک گل لازم است! هیچ وسیله دیگری برای این بازی لازم نیست و به راحتی می‌توان این بازی را در جمع‌های کوچک و بزرگ انجام داد.

پیک نیک درون خانه

از بازی‌هایی که می‌توانید درون خانه و با استفاده از وسایل خانه انجام دهید، پیک نیک درون خانه است. برای این بازی نیاز نیست تا حتما از اسباب بازی‌های پیک نیک کودکان استفاده کنید. وسایل اصلی پیک نیک خانواده می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا به عنوان وسایل بازی پیک نیک برای کودکان و درون خانه نیز استفاده شود.

بازی در خانه با وسایل ساده پیک نیک در خانه
قطار بازی

برای آن که با کودک خود بازی کنید، می‌توانید لباس یکدیگر را بگیرید و قطار بازی کنید! قطار بازی یکی از آن بازی‌هایی است که برای کودکان لذت بخش است و نیاز به وسایل خاصی نیز ندارد. رد شدن از روی خطوط گوشه و کنار فرش و تعیین چراغ قرمز فرضی، انتخاب خوبی برای کودکان است.

حباب بازی

اگر کودک شما به حمام علاقه ندارد، می‌توانید از حباب بازی استفاده کنید و او را به حمام رفتن علاقه‌مند کنید. بازی با حباب برای کودکان می‌تواند سرگرمی بسیار جذابی باشد که سبب شود تا کودکان حال بهتری را داشته باشند. می‌توانید با درست کردن حباب و دنبال کردن آن و درنهایت ترکاندن آن، بازی و فعالیت هیحان انگیزی را برای کودک خود با وسایل ساده رقم بزنید. برای لذت بردن از اوقات فراغت با کودکان راه های بسیاری وجود دارد.

ساخت خانه با بالشت

اگر کودک شما به ساخت و ساز خانه علاقه دارد، ساختن خانه با بالشت یکی از دوست داشتنی‌ترین و ساده‌ترین بازی‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. برای این بازی تنها کافی است که چند بالشت را روی یکدیگر قرار دهید و دیوارهای بالشتی بسازید. برای پوشاندن سقف خانه نیز می‌توانید از چادر و پارچه کمک بگیرید تا خانه سرپوشیده‌ای را داشته باشید.

بازی در خانه با وسایل ساده ساخت خانه با بالشت

صندلی بازی

اگر دنبال بازی پرهیجان و تحرکی هستید و می‌خواهید فعالیت بیشتری را برای کودک خود رقم بزنید، صندلی بازی از آن دسته بازی‌هایی است که به سادگی قابل اجرا است. صندلی بازی را می‌توانید با تعداد کم و زیاد انجام دهید. لازم است حداقل بیشتر از دونفر باشید.

دابسمش

ساختن دابسمش بر روی آهنگای مشهور خوانندگان از دیگر بازی‌های بسیار ساده و بدون نیاز به اسباب بازی برای کودکان است. برای این بازی تنها لازم است تا آهنگی را پلی کنید و با موبایل از خود فیلم بگیرید. با آهنگ همخوانی کنید و ادای خواننده را دربیاورید.

ساختن کاردستی

از وسایل دورریختنی و غیرقابل استفاده خود، اسباب بازی‌های هیجان انگیز و دوست داشتنی بسازید. چوب‌های بستنی، خرده کاغذها، تراشه‌های مداد، سیم‌های دفتر و بسیاری از موارد دیگر گزینه‌های مناسبی برای ساخت اسباب بازی کودکان هستند.

بازی در خانه با وسایل ساده

پانتومیم

اگر به دنبال بازی‌های فکری‌تری هستید که کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر باشد، پانتومیم گزینه مناسب و خوبی است. بازی که می‌تواند کودکان را در کنار بزرگسالان نگه دارد. برای این بازی نیاز به هیچگونه وسیله خاصی نیست و تنها لازم است که هر تیم یک کلمه را انتخاب کنند و تیم دیگر آن را به اجرا دربیاورند.

هپ هپ

هپ هپ نیز از دیگر بازی‌های دوست داشتنی است که تمامی کودکان بعد از شناخت اعداد می‌توانند آن را بازی کنند. برای این بازی لازم است تا ضریب مشخصی را تعیین کنیم. در شمارش اعداد، به مضارب عدد تعیین شده که رسیدیم، به جای آن عدد، کلمه هپ به کار رفته می‌شود.

اسم فامیل

از قدیمی‌ترین بازی‌های خانگی و بدون نیاز به وسیله خاص، اسم فامیل است. بازی اسم فامیل تنها کاغذ و خودکار لازم دارد و بازی ساده و جذابی است. بازی که در آن به فکر کردن سریع نیاز است و لازم است تا فرد بتواند آن‌ها را یادداشت نماید.

ساز زدن با قابلمه و جعبه حبوبات

اگر کودک شما به صدا و ساز زدن علاقه دارد، نیاز به سازهای گران قیمت نیست. تنها لازم است با استفاده از قابلمه و جعبه‌های موجود در خانه، صدا تولید کنید! صداهایی که می‌تواند سبب شود تا کودک به موسیقی علاقه‌مند شود!

بازی در خانه با وسایل ساده ساز زدن با قابلمه

کش بازی

اگر در منزل کش داشته باشید، می‌توانید همراه با کودک خود کش بازی را تمرین کنید. بازی کش بازی به عنوان یکی از بازی‌های دوست داشتنی و پرهیجان شناخته می‌شود که کودکان را سر ذوق می‌آورد. برای این بازی می‌توانید کش را به دو سر ستون ببندید یا از دونفر کمک بگیرید و کش را نگه دارید تا بازی به خوبی انجام شود.

توپ بازی با جوراب

اگر دوست دارید توپ بازی را بدون هیچ توپ و به سادگی انجام دهید، توپ بازی با جوراب انتخاب خوب و مناسبی است. جوراب‌های خود را به شکل توپ گرد کنید و آن‌ها را به عنوان توپ استفاده کنید و به یکدیگر پرتاب کنید!

بولینگ با بطری آب معدنی

برای داشتن تجربه بولینگ، بدون هیچگونه اسباب بازی، می‌توانید از بطری‌های آب معدنی کمک بگیرید. بطری‌های آب معدنی گزینه‌های خوبی هستند تا به جای بولینگ استفاده شوند. آن‌ها را کنار یکدیگر بچینید و با استفاده از توپ به آن‌ها ضربه بزنید.

نقاشی صورت با لوازم تحریر و لوازم آرایش

اگر به نقاشی علاقه‌مند هستید، نقاشی صورت می‌تواند برای کودک شما جذاب و دوست داشتنی باشد. برای نقاشی صورت می‌توانید از لوازم نقاشی، لوازم تحریر یا حتی لوازم آرایش کمک بگیرید.

بازی در خانه با وسایل ساده

بیست سوالی

بازی هوشی و ذهنی دیگری که می‌توانید با کودکان خود و بدون هیچگونه اسباب بازی انجام دهید، بیست سوالی است. برای این بازی لازم است تا یک کلمه را انتخاب کنید و کودک با پرسیدن بیست سوال، حدس بزند که وسیله مورد نظر شما چیست!

اسم بازی

اگر دوست دارید تا اسم‌های جدیدی را یاد بگیرد، می‌توانید اسم بازی کنید! برای اسم بازی لازم است تا یک اسم را بگویید و نفر بعد از شما، با حرف انتهایی اسم قبلی، اسم جدیدی را بگوید. این روند به همین ترتیب ادامه می‌یابد.

مشاعره

اگر شعر خواندن را بلد هستید و شعرهای بسیاری را حفظ کرده‌اید، با کودک خود مشاعره کنید. برای مشاعره نیازی به هیچ وسیله‌ای نیست و تنها لازم است تا در جواب هر بیت شعری، شعری را بگویید که حرف ابتدای آن، حرف انتهای بیت قبلی باشد.

رد شدن از موانع

یکی دیگر از بازی‌های مناسب برای کودکان بازی رد شدن از موانع است. برای این بازی می‌توانید چندین قابلمه یا تشت را برعکس روی زمین بگذارید و از کودکان بخواهید بدون زمین افتادن از روی آن‌ها رد شوند. به این ترتیب نیاز است تا کودک شما تمرکز و هماهنگی بین چشم و پای خود را افزایش دهد.

بازی در خانه با وسایل ساده

خلاصه بازی در خانه با وسایل ساده

بازی‌های بسیاری هستند که نیازی به داشتن اسباب بازی و وسیله‌های گران قیمت ندارند. با استفاده از وسایل ساده موجود در منزل می‌توان آن‌ها را انجام داد و بازی کرد. در این مقاله برخی از این بازی‌ها را برشمردیم و درباره آن‌ها به گفت‌وگو نشستیم. بازی‌هایی که برای کودکان بسیار جذاب هستند و گزینه مناسبی برای بازی کردن آن‌ها هستند. امید است با خواندن این مقاله توانسته باشید با بازی‌هایی ساده آشنا شوید و آن‌ها را با کودک خود بازی کنید.

پیشنهاد اسباب بازی

منابع مورد استفاده:

4.3 3 رای
نظر به نوشته
guest
3 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
سحرنمازی

اشتباهی سه تا ستاره دادم بدددددددد

ZAHRA

عالی خیلی بهم کمک کرد 👍💞😄

Screenshot_۲۰۲۲-۰۳-۲۱-۱۲-۵۱-۰۸.png
ZAHRA

عالی ، خیلی بهم کمک کرد 👍💞😄

Screenshot_۲۰۲۲-۰۵-۲۹-۱۴-۳۳-۵۹-1.png