[vc_row][vc_column][vc_column_text]

خرید بازی مونوپولی یا ایروپولی| ویدئو آموزش+ترفند برد

[/vc_column_text][vc_column_text]

بازی ایروپولی یا روپولی یا مونوپولی یک بازی فکری جذاب و گروهی برای تقویت هوش مالی و قدرت تصمیم‌گیری است. این بازی برگرفته از بازی خارجی مونوپولی است که به شدت مورد استقبال طبقات مختلف جامعه قرار گرفته است و به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های دنیا تبدیل شده است.

این بازی همچنان مورد استقبال قشرهای مختلف است. با انجام این بازی می‌توانید علاوه‌بر سرگرم شدن مدیریت پول و هوش مالی را درخود تقویت کنید. در این بازی شرکت‌کنندگان به کسب درآمد می‌پردازند و سپس از درآمد خود استفاده می‌کنند تا دارایی و املاک خریداری کنند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185823″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

اگر این بازی را یکبار در جمع خانوادگی یا دوستانه انحام دهید، دیگر آن را رها نخواهید کرد. در این مقاله قصد داریم علاوه‌بر تاریخچه بازی مونوپولی، توضیح کامل و ویژگی‌های بازی روپولی، به آموزش بازی ایروپولی و قوانین بازی روپولی جدید بپردازیم.

[/vc_column_text][vc_column_text]

خرید بازی فکری مونوپولی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185806″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_btn title=”مشاهده و خرید محصول از فروشگاه اینترنتی هویو” color=”pink” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhooyo.ir%2Fproduct%2F%25d8%25a8%25d8%25a7%25d8%25b2%25db%258c-%25d9%2581%25da%25a9%25d8%25b1%25db%258c-%25d9%2585%25d9%2588%25d9%2586%25d9%2588%25d9%25be%25d9%2588%25d9%2584%25db%258c%2F|title:%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D9%81%DA%A9%D8%B1%DB%8C%20%D9%85%D9%88%D9%86%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C”][vc_column_text]

خرید بازی فکری ایروپولی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185807″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_btn title=”مشاهده و خرید محصول از فروشگاه اینترنتی هویو” color=”pink” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhooyo.ir%2Fproduct%2F%25d8%25a8%25d8%25a7%25d8%25b2%25db%258c-%25d8%25a7%25db%258c%25d8%25b1%25d9%2588%25d9%25be%25d9%2588%25d9%2584%25db%258c%2F|title:%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C”][vc_column_text]

ویدئو آموزش بازی مونوپولی

[/vc_column_text][vc_column_text]

تاریخچه بازی ایروپولی

بازی مونوپولی در ایران با اسم ایروپولی یا روپولی یا بازی عمو پولدار شناخته می‌شود، توسط رابرت کیوساکی این بازی را در کتاب پدر پولدار پول بی پول خود معرفی کرده است. این بازی در دهه ۴۰ قرن بیستم توسط شرکت برادران پارکر و شرکت هزبرو آمریکا منتشر شده است و تابحال بیش از ۷۵۰ میلیون نفر بازی مونوپولی را انجام داده‌اند.

کلمه مونوپولی که از دو بخش مونو به معنی تنها و پولی به معنای فروش ساخته شده است، به معنای انحصارگری ترجمه شده است. در این بازی بازیکنان سعی می‌کنند درآمد کسب کنند و سپس با خرید خانه‌های صفحه بازی، کنترل آن خانه‌ها را به دست بگیرند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185828″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این بازی قدیمی در ایران حدود ۴۰ سال است که از محبوبیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. روش بازی ایروپولی به همان شکل بازی مونوپولی با کمی تغییرات است، به عبارتی این بازی کمی بومی سازی شده است. تغییرات اعمال شده کم و جذاب هستند و این بازی مورد توجه بسیاری از خانواده‌های ایرانی قرار گرفته است. در بازی ایروپولي، خيابان‌های شهر تهران قدیم، صفحه اصلی بازی را تشکیل می‌دهد.

املاکی مثل خیابان‌ها، شرکت‌ها و فرودگاه‌هایی موجود هستند که بازیکن با پول اولیه‌اش می‌تواند تعدادی از آن‌ها را بخرد.پس از آن با دریافت اجاره از دیگر بازیکنانی که از ملک او عبور می‌کنند درآمد کسب می‌کند. همچنین او درخیابان‌های خود ساخت و ساز کرده و درامد خود را افزایش می‌دهد.

در بازی ایروپولی جدید ایرانی چالش‌هایی هم مثل بلیط‌های بخت‌آزمایی، تصادف، بیمارستان و جریمه هم وجود دارد. در ادامه بازی، چنان رونقی در تجارت، معاملات، مالیات‌ها و .. مشاهده‌ می‌شود که گاهی فراموش می‌کنید این فقط یک بازیست.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”161609″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

آموزش بازی ایروپولی

بازی روپولی یا ایروپولی جدید هم برای سرگرمی و هم برای آموزش مهارت مدیریت پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بازی برای گروه سنی ۷ سال به بالا تا سنین بزرگسال مناسب است و جمع‌های ۲ تا ۵ نفره را سرگرم می‌کند. قابل ذکر است که زمان انجام بازی حداقل ۴۰ دقیقه خواهد بود.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185830″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

محتویات:

یک صفحه بازی از جنس مقوای سخت
۲۸ عدد کارت مالکیت خیابان‌ها، فرودگاه‌ها، بیمه‌ها
۱۹ عدد کارت لاتاری (شانس)
اسکناس‌های بازی (۷ مدل مختلف)
۱۲ عدد هتل پلاستیکی
۳۲ عدد خانه پلاستیکی
یک عدد تاس بازی
۵ عدد مهره رنگی بازیکنان
دفترچه راهنمای بازی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”183419″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

هدف بازی

بازی ایروپولی که نسخه ایرانی بازی بین‌المللی مونوپولی است با هدف افزایش هوش پولی و مالی طراحی شده است. هدف بازی این است که بازیکنان با دنیای تجارت و کسب‌وکار آشنا شوند. هر بازیکن در ابتدای بازی مقداری پول دارد و می‌تواند با مقدار پولی که دارد خیابان‌های مختلف شهر را خریداری کند. اگر کسی بخواهد مهره خود را در آن خیابانی بگذارد، مالک خیابان از او اجاره می‌گیرد.

همچنین در حین بازی، بازیکنان می‌توانندبا استفاده از کارت‌های شانس خانه و هتل بسازند و چالش‌های جدیدی را تجربه کنند. در این بازی بازیکنان مدام درحال خرید و فروش و ساخت و ساز هستند و تلاش می‌کنند دارایی خود را افزایش دهند.

اما چه کسی برنده است؟ در پایان بازی، همه به جز یک نفر ورشکسته خواهند شد. آن یک نفر برنده بازی خواهد بود. معمولا این بازی بیش از یک یا دو ساعت به طول می‌انجامد. اما بازیکنان می‌توانند توافق کنند که مثلا بازی را برای یک ساعت انجام دهند و سپس میزان دارائی هر فرد محاسبه شود و کسی که از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشته باشد، برنده بازی خواهد بود.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185242″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

روش بازی

این بازی را به روش های مختلف می‌توان انجام داد، ما در اینجا قصد داریم رو کلاسیک بازی را طبق راهنما معرفی کنیم.
در حین بازی، بازیکنان در شهر گشته و به دنبال بهترین موقعیت‌ها برای خرید خانه، مغازه، شرکت و هرگونه املاک و مستقلات می‌گردند. ان‌ها املاک خود را اجاره داده یا با دیگران معامله می‌کنند و از این طریق هر لحظه سعی می‌کنند دارایی خود را افزایش دهند. البته باید مراقب باشند باشند، چون در انتهای بازی همه به جز یک نفر ورشکسته خواهند شد.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”183418″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

خانه های بازی

صفحه بازی دارای ۴۰ خانه مختلف می‌باشد، که این خانه‌ها را می‌توان به ۱۰ دسته مختلف تقسیم کرد، در اینجا به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:
خانه شروع : هر بازیکن بازی را از این نقطه آغاز می‌کند.
خیابان‌ها : روی صفحه بازی ۲۲عدد خانه قرار دارد، که هر کدام به نام یکی از خیابان‌های قديم تهران نامگذاری شده است. این خانه‌ها به ۸ منطقه تقسیم شده اند، که با ۸ رنگ مختلف بر روی صفحه بازی نشان داده شده اند و هر کدام از آن‌ها دارای سند مالكيت مخصوص به خود هستند.
خانه لاتاری یا شانس : تعداد این خانه بر روی صفحه ۵ خانه می باشد.
خانه فرودگاه: ۴ خانه فرودگاه هوایی داریم که با ۴ رنگ مختلف مشخص شده‌اند.
خانه بیمه‌ها : بر روی صفحه بازی دو خانه داریم که شرکت بیمه هستند.
خانه بیمارستان (یک خانه)
خانه کتابخانه ملی (یک خانه)
خانه تصادف (یک خانه)
خانه تالار بزرگ شهر(یک خانه)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”183417″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

پول‌ های بازی

در این بازی ۷ مدل پول با ارزش های مختلف وجود دارد که شامل مارد زیر هستند:
اسکناس ۱۰۰ تومانی :۳۰عدد
اسکناس ۲۰۰ تومانی :۳۰عدد
اسکناس ۵۰۰ تومانی :۳۰عدد
اسکناس ۱۰۰۰ تومانی :۳۰عدد
اسکناس ۵۰۰۰ تومانی :۳۰عدد
اسکناس ۱۰۰۰۰ تومانی :۳۰عدد

[/vc_column_text][vc_single_image image=”161608″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

آماده‌سازی و شروع بازی روپولی یا ایروپولی

صفحه بازی را در وسط بازیکنان قرار دهید. هر بازیکن یک مهره با رنگ خاص را انتخاب کرده و در خانه شروع می‌گذارد.
کارت های لاتاری یا شانس را مخلوط کرده و سپس به پشت در محل مخصوص این کارت‌ها بر روی صفحه بازی قرار دهید. (نوشته ها مشخص نباشد).
یک نفر را به عنوان بانکدار بازی انتخاب کنید. بانکدار می‌تواند یکی از بازیکنان نیز باشد. بشرط اینکه اموال و دارایی‌های خود را به صورت مجزا، از بانک نگهداری کند. (بانکدار باید فردی با حوصله و منظم باشد تا بتواند مديريت پول بانک را به خوبی انجام دهد.)
پس از مشخص شدن بانکدار، او باید ابتدا اسناد خیابان‌ها، فرودگاه‌ها و پول‌های بانک را به ترتیب در محل خانه‌های لاتاری یا شانس مخصوص در جعبه بازی قرار دهد و سپس در شروع بازی به هر یک از بازیکنان مبلغ ۳۸۶۰۰ تومان پرداخت نماید. در زیر ترکیب پیشنهادی پرداخت پول به بازیکنان را می‌بینید. (بازیکنان در هر زمان که بخواهند می‌توانند جهت خرد کردن و تبدیل اسکناس‌هایشان از بانکدار درخواست کنند.)
۲ عدد اسکناس ۱۰۰۰۰ تومانی
۲ عدد اسکناس ۵۰۰۰ تومانی
۵ عدد اسکناس ۱۰۰۰ تومانی
۴ عدد اسکناس ۵۰۰ تومانی
۵عدد اسکناس ۲۰۰ تومانی
۵عدد اسکناس ۱۰۰تومانی
۲عدد اسکناس ۵۰ تومانی
پس از فرایند آماده‌سازی همه بازیکنان تاس می اندازند و کوچکترین عدد تاس بازی را شروع می‌کند یا اینکه کوچکترین فرد بازی را اغاز می‌کند و بازی به صورت ساعتگرد بازی ادامه می‌یابد.
هر بازیکن با توجه به عدد روی تاس، از سمت راست به چپ بر روی صفحه بازی حرکت می‌کند. (حضور همزمان بازیکنان در یک خانه بلامانع است و عدد شش تاس نیز جایزه ندارد.)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”183415″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

قوانین بازی ایروپولی

در این قسمت قوانینی را بیان می‌کنیم که در هر نوبت باید به آن‌ها توجه کنید.

۱. اگر مهره شما در یکی از خیابان‌ها فرود آمد و کسی قبلا آن خیابان را نخریده بود، شما می توانید طبق مبلغ پایین هر خانه بر روی صفحه بازی، زمین خیابان مورد نظر را بخرید. (زمانی که بازیکنی زمین ،فرودگاه یا بیمه را خریداری می کند باید سند آن را از بانک تحویل بگیرد و پول زمین را به بانک بپردازد.) اما اگر قبلا کسی زمین را خریده است باید اجاره آن را که در سندش مشخص شده است، به مالک بپردازید.

۲. اگر مهره بازیکنی در یکی از خانه‌های مالیات بردرآمد، یا هزینه نوسازی فرود آمد باید مبلغ مندرج در پایین آن خانه را فورا به بانک بپردازد.

۳. اگر مهره در یکی از خانه‌های لاتاری فرود آمد، یک کارت لاتاری را از روی دست بردارید و عین مطلب روی کارت را انجام دهید و سپس کارت را زیر دسته لاتاری قرار دهید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185829″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۴. اگر مهره شما در هر یک از فرودگاه‌ها فرود آمد و کسی قبلا آن را نخریده بود می توانید آن را بخرید. اما اگرقبلا کسی این فرودگاه را خریده است طبق مبلغ روی سند فرودگاه کرایه را پرداخت کنید. توجه کنید که اگر مالک فرودگاه سند فرودگاه‌های دیگری را هم دارد، باید کرایه آن فرودگاه‌ها هم به وی پرداخت شود. یعنی اگر ۲ فرودگاه دارد هزینه ۲ برابر واگر ۴ سند دارد ، ۴ برابر پرداخت شود .

۵. اگر مهره شما در شرکت بیمه فرود آید می توانید آن را بخرید. اما اگر قبلا کسی آن را خریده است باید ۱۰ درصد دارایی شما به وی پرداخت شود. اگر وی مالک هر دو شرکت بیمه است باید ۲۰ درصد از دارایی شما به او داده شود. با استفاده از روش زیر می‌توانید ۱۰ درصد دارایی خود را محاسبه کنید: (اگر دارانی شما نزد بانک در رهن باشد، شامل حق بیمه نمی‌شود.)
مبلغ کل نقدینگی شما + قیمت املاک و زمین های شما ضربدر ۱۰% = حق بیمه

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185244″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۶. اگر مهره شما در خانه بیمارستان فرود آمد، طبق دستور العمل ورود به بیمارستان باید به عنوان ویزیت مبلغ ۳۰۰ تومان به بانک پرداخت کنید. البته شما می توانید در بیمارستان بمانید و در ازای هر دور تاس نینداختن۱۰۰ تومان کمتر پرداخت کنید. البته بیشتر از سه دور نمی توانید در بیمارستان بمانید.

توجه: بیمارستان خانه تصادف یا حادثه، کتابخانه و شروع را نمی‌توان خرید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185826″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۷. اگر مهره شما در خانه تصادف یا حادثه فرود آمد به بیمارستان بروید و طبق دستور العمل ورود به بیمارستان رفتار کنید.

۸. در صورتی که بازیکنی از کارت‌های لاتاری،کارت پرداخت بیمه حوادث(بابت بیمه حوادث مبلغ ۲۵۰۰ تومان به بانک بپردازید) را بردارد،دیگر تا آخر بازی در صورتی که در خانه حادثه بیافتد، نیازی نیست به بیمارستان برود و بازی را ادامه می‌دهد.

۹. اگر قبل از اینکه در خانه بیمارستان بیافتید، دارای کارت لاتاری خروج از بیمارستان هستید با برگرداندن کارت لاتاری به صفحه بازی می‌توانید بدون پرداخت هزینه از بیمارستان خارج شوید.

(هر بازیکنی که کارت لاتاری “می‌توانید از بیمارستان خارج شوید” را بردارد، می‌تواند آن را نزد خود نگهدارد تا اگر در بیمارستان قرار گرفت، بدون پرداخت هرینه از آن خارج شود.)

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185246″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۱۰. اگر مهره شما در کتابخانه ملی فرود آمد باید یکه دور تاس نیندازید و در کتابخانه بمانید، این توقف هزینه‌ای ندارد.

۱۱. اگر مهره در خانه تالار بزرگ فرود آمد برای خود و همه بازیکنان بلیط بخرید و به بانک پرداخت نمایید .

۱۲. هر بازیکن به محض تکمیل یک دور از صفحه بازی و رسیدن به خانه شروع مبلغ ۵۰۰۰ تومان از بانک دریافت می کند.

۱۳. همانطور که گفته شد، هر زمان بازیکنی ملکی را خریداری نمود، باید سند مالکیت آن را از بانک بگیرد و در جلوی خود بگذارد.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”161610″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۱۴. دقت کنید زمانی که به پول نیاز دارید:
می توانید خانه و هتل هایی که ساخته اید را نصف قیمت به بانک بفروشيد.
خیابان و فرودگاه یا شرکت بیمه را نزد بانک نصف قیمت گرو بگذارید.
در اینصورت کرایه آن ملک تا زمان گرو بودن دريافت نمی گردد و هر زمان که پول را به بانک برگردانید، ملک شما از رهن بانک بیرون می‌آید.
(در حالت گروگذاشتن ملکه باید سند آن ملک را به بانک تحویل دهید تا به صورت جداگانه نگهداری شود.)
می‌توانید یک یا چند ملک به سایر بازیکنان با قیمت توافقی بفروشید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185824″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

هیچ بازیکنی نمی تواند از بانک با بازیکن دیگری پول قرض بگیرد مگر با روش‌های فوق.

۱۵. اگر مهره شما در ملكي فرود آمد و کسی آن ملک را خریداری نکرده بود، می توانید ملک را برای سایر بازیکنان بخرید، و از این محل درآمدی بدست آورید. همچنین برای کارمزد این خرید، شما می توانید با بازیکنان توافق کنید و یا اینکه آن ملک را به مزایده بگذارید و برای کسی که بالاترین پیشنهاد را بدهد، آن را بخرید.

۱۶. اگر ملکی فروخته شده خانه و هتل‌های ساخته شده هم باید با زمین به خریدار منتقل شود.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185825″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۱۷. خانه و هتل را فقط زمانی می‌توان ساخت که تمامی زمین‌های دارای سند یک رنگ در اختیار بازیکن باشد. رنگ هر زمین در بالای خانه های صفحه و اسناد مالکیت مشخص شده است. پس به محض اینکه مجموعه سندهای همرنگ را بدست آوردید، می‌توانید شروع به ساخت خانه کنید، البته برای ساخت خانه در خیابان‌های خود لازم نیست که منتظر نوبت خودتان بمانید.

۱۸. در هر زمین زمانی می‌توان خانه دوم را ساخت که در تمام زمین‌های هم رنگ، یک خانه ساخته شده باشد. همین قانون در مورد خانه های بعدی هم وجود دارد.

۱۹. زمانی یک بازیکن می تواند هتل احداث کند که چهار خانه روی آن زمین بنا کرده باشد و بعد آن چهار خانه را برداشته و پس از پرداخت مبلغ هتل، آن را جایگزین خواهد کرد. برای ساخت هتل هم نیاز نیست منتظر نوبت خودتان باشید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185241″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۲۰. هزینه احداث هر خانه و یا هتل توسط مالک باید از مبالغ یاد شده در پایین سند مالکیت، با عنوان ”بهای هر خانه و یا هتل … تومان” استفاده شود.

۲۱. شما می توانید در هر خیابان فقط یک هتل داشته باشید و نمی‌توانید هیچ خانه‌ای به آن اضافه کنید، یعنی در هر خیابان یا خانه (تا ۴ خانه) و یا هتل (فقط یک هتل ) می توانید داشته باشید.

۲۲. هر آنچه کارت های لاتاری حکم می‌کنند باید فورا انجام شود، مگر کارت ” از بیمارستان خارج شوید ” که آن را برای استفاده در زمان افتادن در بیمارستان، می‌توان نگه داشت.
در بعضی مواقع این کارت نیز بین بازیکنان خرید و فروش می‌شود.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”185243″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

۲۳. با وجود خانه و هتل در هر خیابان، مبلغ اجاره نیز افزایش پیدا می‌کند.

۲۴. هر توافق دیگری که بین بازیکنان در مورد قوانین بازی وجود داشته باشد و البته به اصول این بازی صدمه‌ای نزند، نیز قابل اجرا می باشد. پیشنهاد می‌شود برای حفظ زیبایی و جذابیت بازی، حتما طبق مقررات بازی عمل کنید.

۲۵. کسانی‌که این بازی را در گذشته انجام داده اند، می‌توانند از قوانین ابتکاری خودشان استفاده کنند و خاطرات شیرین و دوست داشتنی گذشته را برای خود زنده کنند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

ویدئو انواع بازی فکری مونوپولی

[/vc_column_text][vc_column_text]

پایان بازی

اگر بازیکنی به طور کامل بی‌پول شد، یعنی تمام خانه‌ها و هتل‌های خود را فروخت و دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت و بدهکار هم بود در آن زمان اعلام ورشکستگی کرده و از بازی خارج می‌شود.

شما در طول بازی روپولی یا ایروپولی به صورت پیوسته می‌توانید با سایر بازیکنان تجارت کنید. دقت کنید که در تجارت با سایر بازیکنان به هیچ وجه خسیس نباشید. چون معمولا برای داشتن خیابان‌های هم رنگ باید با دیگر بازیکنان تعامل و معامله کنید و سپس برای پولدار شدن به خانه‌سازی و هتل سازی بپردازید.

در نهایت بازی زمانی پایان می‌یاید که همه به جز یک نفر ورشکسته شوند. آن یک نفر برنده بازی خواهد بود. معمولا این بازی بیش از یک یا دو ساعت به طول می‌انجامد. اما بازیکنان می‌توانند توافق کنند که مثلا بازی را برای یک ساعت انجام دهند و سپس میزان دارائی هر فرد محاسبه شود و کسی که از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشته باشد، برنده بازی خواهد بود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

خرید مونوپولی و ایروپولی از فروشگاه اینترنتی هویو

امروزه بازی‌های فکری و رومیزی تنوع بسیاری بالایی دارند و محصولات متنوع و جذابی برای مخاطبان عرضه می‌شوند. بازی مونوپولی و ایروپولی یکی از پرطرفدارترین بازی‌های فکری هستند که در سراسر دنیا طرفدار دارند. شما می‌توانید انواع بازی فکری کودک و بزرگسال را در فروشگاه اینترنتی هویو مشاهده کرده و بهترین بازی فکری مناسب کودک خود را تهیه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پیشنهاد اسباب بازی

3 3 رای
نظر به نوشته
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
طاهره همدانی

مونوپلی خیلی بازی خوبی هست یه سری مدل ها کارت پخش کن داره و واقعا خفن هستن کاش همه مدل هارو معرفی کنید

المیرا

آموزش بازی مونوپولی با ایروپولی چه فرقی داره؟میشه همون قوانین رو داشت؟