در این مطلب هویو بهترین بازی‌ های خانگی برای کودکان را به شما معرفی می‌کنیم تا در چنین روزهایی و روزهای تعطیل، با کودکان خود سرگرم شوید.

بهترین بازی های خانگی برای کودکان

بازی در خانه با کودکان همواره دغدغه بسیاری از والدین بوده است. با گسترش آپارتمان‌ها و کم شدن فضای بازی کودکان این دغدغه نیز در والدین به وجوده آمده تا چطور کودک خود را در خانه سرگرم کنند. کودکان به دلیل انرژی بالا و نیاز به بازی همراه در تب و تاب سرگرم شدن هستند. بازی‌های خانوادگی می‌توانند تا قسمتی جایگزین خلا بازی با همسالان باشند؛ البته توجه داشته باشید که کودک نیاز دارد تا با گروه همسالان خود نیز بازی کند و وقت بگذارند. بازی‌های خانگی نمی‌توانند به طور کامل همه نیازهای کودک را پوشش دهند. این بازی‌هااعتماد به نفس کودک را بالا می‌برند و روابط خانوادگی را نیز مستحکم خواهند کرد.  در این مقاله ۹ بازی ساده که می‌توان در فضای منزل انجام داد را معرفی می‌کنیم. 

ساختمان سازی

اسم و فامیل

فکر نمی‌کنم کسی باشد که با بازی اسم و فامیل آشنا نباشد. اگر کودکان شما در سنی هستند که خواندن و نوشتن را فرا گرفته اند، به راحتی می‌توانید این بازی را با چند کاغذ و خودکار انجام دهید. ابتدا مواردی مانند اسم، فامیل، شهر، غذا و حیوان و اشیاء و ... را بنویسید و هر بار یک حرف جدید را انتخاب کنید. موارد بالا را با حرف مشخص شده بنویسید. هر کس زودتر به پایان لیست برسد و همه‌ی موارد را نوشته باشد، می‌تواند پایان بازی را اعلام کند. سپس امتیازها را بشمارید و برنده را مشخص کنید. این بازی دایره لغات کودک را افزایش می‌دهدو اطلاعات عمومی او را به مرور بالا می‌برد، همچنین باعث تقویت مهارت‌های کلامی-زبانی در کودک می‌شود.

ساختمان سازی

برای این بازی به یک مجموعه ساختمان سازی فانتزی نیاز ندارید. شهرهای چوب بستنی، برج‌های کارتی، حتی ساختمان‌های ساخته شده از بلوک، یا قلعه‌هایی با جعبه‌های دور ریختنی، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش خواهند بود. اگر می‌خواهید رقابت کنید، هرکس بالاترین برج را بسازد برنده است. مجموعه اسباب بازی‌های ساختنی فروشگاه اینترنتی هویو را در اینجا مشاهده کنید.

مامان و بابای جادوگر

به سادگی یک سکه را زیر یکی از سه فنجان قرار دهید و فنجان‌ها را دور تا دور هم بچرخانید و جابه‌جا کنید. سپس از فرزندان خود بخواهید حدس بزنند که در کدام فنجان سکه وجود دارد. والدین یواشکی می توانند فنجان ها را نزدیک لبه میز بگذارند و مخفیانه سکه را بیندازند. وقتی کودک شما متوجه می‌شود سکه در هیچ کدام از فنجان‌ها نیست، چشم‌هایش را نگاه کنید که از تعجب برق می‌زند. انجام سایر بازی‌های شعبده بازی همراه با کودک نیز هیجان و ساعات خوشی را برای شما خلق خواهد کرد

گنج یابی

بچه ها عاشق پیدا کردن اشیاء پنهان هستند؛ به خصوص وقتی در پایان جایزه‌ای وجود دارد. به سادگی سرنخ‌های خود را روی چند تکه کاغذ بنویسید. اولین سرنخ را در جایی قرار دهید که به راحتی پیدا شود، مانند داخل میان وعده یا در کنار کتاب‌های مدرسه. سپس هر تعداد سرنخ را که دوست دارید در اطراف خانه بگذارید و یک دنباله برای رسیدن به سرنخ نهایی ایجاد کنید. به جای جایزه، می‌تواند سکه‌هایی را در اطراف خانه و نشانه‌ها بگذارید. به این ترتیب کودکان تمام سکه‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و در آخر در قلک‌هایشان می‌گذارند. 

پازل

توانایی‎ خلاقیت، شناخت و درک و حل مسئله کودکان خود را با یک پازل خوب تمرین دهید. می‌توانید انواع بازی‌های پازل‌ که در فروشگاه‌ اسباب بازی هویو موجود است؛ مشاهده کنید یا خودتان به همراه کودک خود یک پازل درست کنید. از کودکتان بخواهید روی یک تکه مقوای محکم نقاشی بکشد. سپس با استفاده از یک مداد، تکه‌های پازل را مستقیماً روی نقاشی‌ مشخص کنید. قطعات را با یک قیچی خوب برش دهید، آن‌ها را مخلوط کنید و حل کنید.

بازی بغلی بگیر

این بازی همه را می‌خنداند. از کودکان بخواهید به صورت دایره‎ای روی زمین بنشینند. یک آهنگ پخش کنید و از آن‌ها بخواهید تا جایی که می‌توانند یک وسیله‌ای مانند یک توپ نرم را دور دایره بچرخانند. هنگامی که موسیقی متوقف می‌شود، فردی که توپ را در دست دارد، دایره را ترک می‌کند. ادامه دهید تا تنها یک بازیکن باقی بماند و بازی را برنده شود.

بازی با آهنگ‌ها

برخی از آهنگ‌های مورد علاقه فرزندان خود را انتخاب کنید و آن را پخش کنید. از کودک بخواهید تا زمانی که موسیقی قطع شود برقصد. وقتی آهنگ‌ها قطع می‎شود، کودک باید در هر موقعیتی که هست، بدون حرکت باقی بماند؛ حتی اگر یک پایش بالا باشد. برای چالشی‌تر کردن بازی، از بچه‌ها بخواهید در حالت‌های خاصی بدون حرکت باشند، مانند حیوانات، شکل‌ها، حروف یا حتی وضعیت‌های یوگا. 

بولینگ داخل سالن

بازی بولینگ بازی یکی از بهترین بازی‎ های خانگی برای کودکان است که می‌توانید با بطری‌های آب آن را انجام دهید. (یا می توانید یک مجموعه بولینگ مخصوص خانه بخرید). شش تا 10 بطری آب را در انتهای سالن یا اتاق نشیمن خود قرار دهید. یک خط نوار چسب را در خط شروع قرار دهید. یک توپ با اندازه متوسط ​​که مناسب خانه باشد، بگیرید و بولینگ را شروع کنید! می‌توانید امتیازات هر فرد را ثبت کنید تا در پایان به قهرمان بازی، جایزه بدهید. (توجه: اگر می‌خواهید بطری‌های آب را مقاوم‌تر کنید یا بازی را سخت‌تر کنید، به سادگی آن‌ها را با مقداری آب پر کنید. فراموش نکنید که درب آن‌ها را محکم ببندید!)

قایم باشک

قایم باشک

هیچ لیستی از بهترین بازی های خانگی برای کودکان بدون قایم باشک کامل نمی‌شود، در این بازی کلاسیک، یک نفر چشمان خود را می‌پوشاند و با صدای بلند می‌شمارد، در حالی که سایر بازیکنان پنهان می‌شوند. وقتی شمارش به پایان رسید، شروع به جستجوی بازیکنانی که پنهان شده اند، می‌کند. آخرین بازیکنی که پیدا می‌شود، نفر بعدی است که باید چشم بگذارد.

کلام پایانی

در این مطلب با معرفی بهترین بازی های خانگی برای کودکان که در عین ساده بودن بسیار سرگرم کننده و لذت بخش هستند، به شما ایده دادیم تا در روزهایی که باید خانه بمانید، کودکان خود را سرگرم کنید. اگر شما بازی منحصر به فردی می‌شناسید که با انجام آن اوقات خوبی را سپری می‌کنید، با ما به اشتراک بگذارید. 


پیشنهاد اسباب بازی

منابع مورد استفاده:

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها