آموزش نقطه بازی + ترفند های برنده شدن + ویدئو

نقطه بازی یا بازی نقطه خط یک بازی سنتی است که حداقل با ۲ بازیکن و یک برگ کاغذ قابل انجام است. نقطه بازی بسیار ساده است و در عین حال دقت و سرعت عمل بازیکنان را می‌سنجد. امروزه نسخه‌های آنلاین و رایانه‌ای این بازی هم ایجاد شده است. در این مقاله علاوه بر آموزش نقطه بازی، ترفندهای آن را به شما آموزش داده و نسخه‌های مختلف قابل نصب آن را معرفی می‌کنیم.

آموزش نقطه بازی

برای انجام نقطه بازی فقط به یک کاغذ و دو خودکار (ترجیحا با دو رنگ متفاوت) نیاز دارید. ابتدا مطابق شکل مجموعه‌ای از نقاط را روی صفحه بازی رسم کنید. یکی از بازیکنان به طور رندم بازی را شروع می‌کند. هر بازیکن در نوبت خودش، دو نقطه مجاور را با یک خط به هم وصل می‌کند. بازیکنی که چهارمین ضلع هر مربع را رسم می‌کند، برنده این مربع است و به نشانه خود حرفی را داخل مربع می‌نویسد. پیشنهاد می شود از انواع بازی های کارتی هویو دیدن فرمایید.

نقطه بازی

پایان بازی

بازی نقطه بازی وقتی به پایان می‌رسد که تمامی مربع‌ها کامل شده و جدول پر شده باشد. کسی که بیشترین تعداد مربع‌ها را داشته باشد برنده است.

فرمول بازی نقطه خط: چگونه در بازی نقطه خط برنده شویم!

اگر می‌خواهید همیشه در این بازی برنده باشید، بهتر است ترفندهایی را یاد بگیرید. در این ویدئوها می‌توانید برخی از این ترفندها را ببینید. پیشنهاد می شود آموزش بازی قایم موشک را بخوانید.

ترفند اول: در حین پرکردن خانه‌ها حواستان باشد از دو خانه آخر بپرید.

ترفند دوم: استراتژی معکوس! سعی کنید بلوک‌های مستطیلی ۲ تایی یا مربعی ۴ تایی بسازید.

ترفند سوم: استراتژی معکوس ۲ ! اگر شما شروع‌کننده بازی هستید، قرینه بازی کنید. در این حالت یا برنده خواهید شد یا درصورت قوی بودن حریف مساوی می‌کنید. (این حالت کمی خسته‌کننده به نظر میرسد!)

آموزش کامل‌تری از ترفندها را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

پیشنهاد می شود مقاله قصه های صوتی کودکان را بخوانید.

پیشنهاد اسباب بازی

3.6 5 رای
نظر به نوشته
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
دلارا

عالی دم تون گرم

ایرج

بازی خوبی هست فقط من محدوید شدم تا چه زمان. باید صبر کنم