در دنیای ماشین‌های کنترلی انواع و اقسام مختلفی وجود دارد. این بازار با تنوع بسیاری روبه‌رو است که روزبه‌روز بر آن نیز افزوده می‌شود. از همین رو اگر در این بازار به دنبال خرید یک محصول متناسب با نیاز خود باشید، لازم است تا اطلاعات دقیق و کاملی را داشته باشید. اطلاعاتی که به شما کمک کند تا بتواند از انتخاب خود راضی بوده و بیشترین بهره‌برداری را در این زمینه ببرید.

در این مقاله و در ادامه به دنبال آن هستیم تا انواع ماشین شارژی را بر اساس سوخت مصرفی به شما معرفی کرده و با مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی و بیان تفاوت‌های این دو دسته به شما در ساده کردن خریدتان کمک کنیم. امید است با خواندن این نکات و مزایا و معایب هریک از این ماشین‌ها بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید و انتخابی متناسب با شرایط خود رقم بزنید.

فهرست

تقسیم‌بندی انواع ماشین کنترلی بر اساس نوع سوخت مصرفی
مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی از لحاظ ظاهری با یکدیگر
مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی بر اساس مزایای ماشین کنترلی الکتریکی
مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی بر اساس مزایای ماشین کنترلی بنزینی

تقسیم‌بندی انواع ماشین کنترلی بر اساس نوع سوخت مصرفی

همان‌طور که به خوبی می‌دانید، انواع ماشین کنترلی در دسته‌بندی‌های مختلفی جای می‌گیرند. یکی از اصلی‌ترین دسته‌بندی‌های ماشین کنترلی، بر اساس نوع سوخت مصرفی آن‌ها است. در این دسته‌بندی دو نوع ماشین کنترلی وجود داشته که هریک ویژگی‌های مختص به خود را دارند.

انواع ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی این دسته از محصولات هستند که در این مقاله به دنبال یافتن تفاوت آن‌ها هستیم. مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی تنها بر اساس تفاوت در یک سوخت مصرفی نیست. بلکه این سوخت مصرفی، بر روی دیگر ابعاد هر دو دسته ماشین نیز تاثیر گذاشته و موارد بیشتری را به عنوان فرق بین ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی به وجود آورده است.

کنترول ها مختلف ماشین های کنترلی
کنترول ها مختلف ماشین های کنترلی

مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی از لحاظ ظاهری با یکدیگر

اگر در اولین قدم به دنبال پیدا کردن تفاوت ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی در ظاهر آن‌ها هستید، باید بدانید که این دو دسته ماشین در ظاهر خود بسیار شبیه به هم هستند و تفاوت چندانی را ندارند. در واقع به جز متخصصان این حوزه، افراد دیگر نمی‌توانند از روی ظاهر تمایزی بین این دو دسته قائل شوند.

با این حال، بیشتر ماشین‌های آفرودی از دسته ماشین‌های بنزینی هستند اما این موضوع دلیلی موجه برای شناخت فرق بین ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی نیست! از همین رو لازم است تا بر اساس موارد دیگری این دو دسته ماشین از یکدیگر تشخیص داده شوند.

مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی بر اساس مزایای ماشین کنترلی الکتریکی

برای آن که بتوانید مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی را به خوبی انجام دهید، در اولین قدم لازم است تا از ویژگی‌های هریک از این دو دسته ماشین بدانید. پس از بیان ویژگی‌ها و مزایای استفاده از ماشین کنترلی الکتریکی، به مقایسه آن با ماشین کنترلی بنزینی خواهیم پرداخت و فضا را برای انتخاب شما مهیا خواهیم کرد. اصلی‌ترین مزایای استفاده از ماشین کنترلی الکتریکی در مقایسه با ماشین‌های کنترلی بنزینی عبارت است از:

هزینه نگهداری معقول
مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی نشان می‌دهد که ماشین‌های کنترلی الکتریکی هزینه نگهداری بسیار کمتری نسبت به ماشین‌های کنترلی بنزینی دارند. این انواع ماشین برای نگهداری خود نیاز به خرید بنزین نداشته و تنها با برق ساده و انواع باتری قابل‌استفاده هستند. علاوه بر این، نیازهای جانبی این ماشین از ماشین‌های کنترلی بنزینی کمتر بوده و دردسرهای کمتری را برای استفاده دارند.

عدم حساسیت نسبت به آب
ماشین‌های کنترلی الکتریکی قابلیت استفاده بر روی سطوح آبی را نیز دارند. این ماشین‌ها با فرورفتن در چاه آب دچار مشکلی نمی‌شوند و می‌توانند به راه خود ادامه دهند. این موضوع در حالی است که در حین استفاده از ماشین کنترلی بنزینی لازم است دقت کنید که این ماشین‌ها به‌هیچ‌عنوان درون آب فرو نروند. زیرا ممکن است با خطر جدی و مشکلات متعددی روبه‌رو شوند و سیستم ماشین دچار آسیب‌های فراوانی بشود.

ماشین کنترلی ضد آب
مقاومت ماشین کنترلی ضد آب

عدم تولید سروصدای زیاد
زمانی که از یک ماشین کنترلی الکتریکی استفاده می‌کنید، سروصدای زیادی را نمی‌شنوید. این در حالی است که مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی نشان می‌دهد ماشین‌های کنترلی بنزینی، تولید سروصدای بسیاری دارند و در واقع صدای یک ماشین واقعی را به وجود می‌آورند. البته اگر علاوه به شنیدن صدای موتور دارید و می‌خواهید یک فضای شبیه‌سازی واقعی را برای خود داشته باشید، این موضوع می‌تواند در خرید ماشین کنترلی بنزینی برای شما رقم بخورد.

استهلاک کمتر و دوام بیشتر
یک ماشین کنترلی الکتریکی استهلاک بسیار کمتری داشته و می‌تواند برای مدت‌زمان بیشتری دوام و طول عمر داشته باشد. موضوعی که هزینه خرید دوباره این ماشین را کمتر می‌کند. این در حالی است که ماشین‌های کنترلی بنزینی معمولا استهلاک بیشتری در سیستم‌های خود داشته و گاهی نیاز به تعویض قطعه نیز خواهند داشت. از همین رو ممکن است هزینه نگهداری بیشتری را نیز متقبل شوند.

عدم نیاز به عوض‌کردن سوخت
در ماشین‌های کنترلی الکتریکی نیازی به عوض‌کردن سوخت وجود ندارد. این ماشین‌ها با استفاده از باتری و شارژ کار می‌کنند و آلودگی و کثیفی تولید شده بر اساس سوخت را ندارند. اگر از ماشین کنترلی بنزینی استفاده کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید و برای عوض‌کردن سوخت ماشین خود آماده باشید. ضمن اینکه اگر بخواهید ماشین کنترلی بنزینی را کنار بگذارید و برای مدتی از آن بهره نبرید، لازم است تا باگ بنزین آن خالی از سوخت شود.

قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه
با مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی متوجه خواهید شد که انواع مشابه ماشین کنترلی الکتریکی قیمت کمتری از انواع ماشین کنترلی بنزینی دارند. این موضوع به دلیل قطعات سنگین‌تر و واقعی‌تر در ماشین‌های بنزینی بوده که در نهایت منجر به افزایش هزینه برای خرید یک ماشین کنترلی بنزینی در مقایسه با ماشین کنترلی الکتریکی می‌شود.

✅ مراقبت و نگهداری ساده از ماشین
برای نگهداری کردن از ماشین کنترلی الکتریکی نیازی به مراقبت‌های عجیب و سخت ندارید. یکی از موارد فرق بین ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی این موضوع است. مراقبت و نگهداری ماشین‌های کنترلی بنزینی بسیار سخت‌تر پیچیده‌تر هستند. درحالی‌که یک ماشین کنترلی الکتریکی نیازی به مراقبت خاص و سخت ندارد و بسیار راحت نگهداری می‌شود.

قابل‌استفاده برای همه افراد در سنین مختلف
به دلیل عدم نیاز به مراقبت‌های سخت و پیچیده و بسیاری از موارد ذکر شده دیگر، استفاده از ماشین کنترلی الکتریکی باری تمامی افراد از مبتدی و کودک تا سن بالا انتخابی مناسب است. پس اگر می‌خواهد برای کودکان و افراد مبتدی یک ماشین کنترلی ساده خریداری نمایید، بهتر است از بین ماشین‌های کنترلی از نوع الکتریکی انتخاب خود را داشته باشید. زیرا استفاده از سیستم‌های ماشین کنترلی بنزینی، نیاز به وقت‌گذاشتن و تخصص داشته و هرکسی توانایی استفاده و مدیریت‌کردن آن را ندارد.

جابه‌جایی و حمل‌ونقل آسان به دلیل وزن کمتر
سیستم‌های به‌کاررفته در این دو نوع ماشین نیز با یکدیگر متفاوت هستند. فرق بین ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی در سیستم‌های آن‌ها سبب می‌شود تا تفاوت وزن بین این دو دسته محصول به وجود آید. علاوه بر این عدم نیاز به سوخت در این ماشین کنترلی در کنار وزن کمتر، سبب می‌شود تا جابه‌جایی و حمل‌ونقل ماشین کنترلی الکتریکی از ماشین کنترلی بنزینی بسیار ساده‌تر بوده و بتوان به راحتی آن را همراه با خود برای استفاده به فضاهای دیگر برد.

عدم احتمال نشت سوخت برخلاف ماشین کنترلی بنزینی
یکی از مشکلات و معایبی که در استفاده از ماشین کنترلی بنزینی وجود دارد، احتمال نشت سوخت به درون سیستم‌های ماشین است. این موضوع می‌تواند موجب خراب‌شدن سیستم و قطعات ماشین کنترلی بنزینی شده و هزینه نگهداری و اصطکاک آن را بیشتر کند. در بین ماشین‌های کنترلی الکتریکی این موضوع به دلیل عدم استفاده از سوخت وجود ندارد.

ردیف عنوان
1 ماشین کنترلی آفرود سرعتی با شتاب+ویدئو مقایسه
2 ماشین کنترلی ارزان + مدل های اقتصادی و با کیفیت
3 راهنمای خرید ماشین کنترلی |مقایسه+لینک خرید با تخفیف
4 بهترین ماشین کنترلی 2022| معرفی خفن ترین ها+عکس و ویدئو
5 تعمیر و نگهداری از ماشین کنترلی | کلید افزایش عمر ماشین کنترلی
مقالات مرتبط

 مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی بر اساس مزایای ماشین کنترلی بنزینی

اگر به دنبال خرید ماشین کنترلی بنزینی هستید، تا به اینجا نکاتی را درباره آن متوجه شده‌اید. در این بخش به دنبال بیان مزایای این ماشین نسبت به ماشین کنترلی الکتریکی هستیم تا با داشتن دانش نسبت به این موضوع بتوانید نتیجه خوب و مطلوبی را برای خود رقم‌زده و در نهایت با یک جمع‌بندی کامل، خرید یک ماشین کنترلی متناسب با خود را داشته باشید. 7 مزیت استفاده از ماشین کنترلی بنزینی نسبت به ماشین کنترلی الکتریکی عبارت است از:

بی‌نیاز از شارژ کردن و تهیه باتری
در ماشین‌های بنزینی شما نیاز به استفاده از شارژر و تهیه باتری را ندارید. با استفاده از سوخت این مشکل شما به راحتی برطرف می‌شود و استفاده از ماشین و شارژ کردن آن به مراتب ساده‌تر خواهد شد. از همین رو در حین مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی لازم است تا میزان اهمیت چالش شارژ کردن ماشین را در نظر بگیرید.

ایجاد تجربه یک ماشین‌بازی واقعی
مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی به شما نشان می‌دهد که یک ماشین کنترلی بنزینی به مراتب به ماشین واقعی نزدیک‌تر است. اگر علاقه به راندن ماشین واقعی دارید و در این مسئله از تبحر نیز برخوردار هستید، استفاده از آن می‌تواند تجربه خوشایندی برای شما باشد.

مدت‌زمان بیشتر برای حرکت دائم
ماشین‌های کنترلی بنزینی به دلیل استفاده از سوخت می‌توانند زمان بیشتری را برای حرکت تجربه کنند. این در حالی است که در این موضوع اختلاف ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی به خوبی قابل‌مشاهده است. در ماشین‌های کنترلی الکتریکی مدت‌زمان استفاده بیش از نیم ساعت نخواهد بود و نیاز به شارژ شدن دوباره ماشین مشاهده می‌شود.

امکان سفارشی‌سازی کردن محصول
برای استفاده از ماشین کنترلی بنزینی شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و آن را به شکل اختصاصی دریافت کنید. این موضوع در ماشین‌های کنترلی الکتریکی دیده نمی‌شود.

سرعت و قدرت بیشتر در حین حرکت
با استفاده از بنزین، میزان سرعت و قدرت بیشتری از آن ماشین کنترلی خواهد بود. این موضوع به عنوان یک اختلاف ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی دیگر شناخته می‌شود. در مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی و مسابقه دادن دو ماشین مشابه، به راحتی می‌توان این موضوع را مشاهده کرد.

مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی
ماشین های کنترلی آفرود و مسابقه ای

سوخت‌گیری در مدت‌زمان کوتاه و سریع
برخلاف ماشین‌های کنترلی الکتریکی که برای شارژ شدن نیاز به زمان بسیاری دارند و حداقل چند ساعت لازم است در شارژ باشند، مدت‌زمان سوخت‌گیری ماشین‌های کنترلی بنزینی به چند دقیقه می‌رسد!

استفاده از جنس بادوام در گیربکس و موتور
برای آن که یک ماشین الکتریکی بنزینی بتواند سوخت‌گیری و استفاده از سوخت را دوام بیاورد، لازم است تا از جنس فلزی و محکم در گیربکس و موتور آن استفاده شود. از همین رو جنس بدنه مقاوم‌تری را در مقایسه با ماشین کنترلی الکتریکی خواهند داشت.

گیربکس ماشین کنترلی
گیربکس ماشین کنترلی

جمع بندی

اگر مقاله را تا به اینجا خوانده باشید، حتما تا به اینجا به نتیجه مناسبی برای انتخاب بین ماشین کنترلی الکتریکی و بنزینی رسیده‌اید. در این مقاله و نکات بیان شده سعی کردیم تا با مقایسه ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی به شما در رسیدن به نتیجه مناسب و انتخاب درست کمک کنیم. بیان کردن مزایا و معایب هریک از این دو دسته ماشین، راهی بود تا آشنایی بیشتری را برای شما رقم بزند. راهی که با شناخت اختلاف ماشین کنترلی بنزینی و الکتریکی مسیر رسیدن به انتخاب مناسب باتوجه‌به شرایط شما را رقم خواهد زد.

سوالات متداول

برای خرید ماشین کنترلی کدام یک از دو دسته ماشین بر اساس نوع سوخت مناسب است؟
این موضوع امری کاملا سلیقه‌ای است و بر اساس نیاز و شرایط شما اندازه‌گیری می‌شود. با خواندن مقاله می‌توانید نتیجه مورد نظر خود را به دست آورید.

معایب استفاده از ماشین کنترلی الکتریکی چیست؟
این ماشین‌ها معمولا زودتر باتری و شارژشان تمام می‌شود و نیاز به مدت زمانی طولانی برای شارژ شدن باتری خود دارند.

استفاده از ماشین کنترلی بنزینی برای چه افرادی مناسب است؟
اگر تبحر خاصی در راندن ماشین کنترلی دارید و می‌خواهید یک تجربه واقعی از ماشین راندن را با ماشین کنترلی داشته باشید، انتخاب این محصول می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

 

 

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها