+11 ترفند شعبده بازی برای کودکان +4 ویدیو

 

شعبده بازی چیست؟

شعبده بازی برای کودکان و بزرگسالان بسیار جذاب و هیجان انگیز است و راهی ساده برای سرگرم کردن همه افراد می‌باشد.

شعبده بازی نوعی علم و هنر است که از بر پایه علومی مثل فیزیک، شیمی و ریاضی و با ترکیب سرعت عمل و پنهان کردن بیننده را به وجد می‌آورد. هنر شعبده بازی هیچ محدودیتی ندارد و هرکس در هر سنی با داشتن مهارت کافی، سرعت عمل بالا و ظرافت می‌تواند آن‌را اجرا کند. شعبده وارونه نشان دادن علم با استفاده از خود علم است. هم اکنون شعبده‌های بسیاری در سراسر دنیا طراحی و ابداع شده‌است.

ترفند های شعبده بازی برای کودکان

با این ویدئو یاد می‌گیرید شمع رو زیر آب روشن نگه دارید.

چند ترفند ساده برای شعبده بازی در خانه

شعبده بازی موز برش خورده

یک میخ تمیز را داخل موز فرو کنید و با بالا و پایین کردن آن مطمئن شوید موز تکه شده است. حالا آن را به کودکتان بدهید و وقتی او آن‌را باز کند با یک موز تکه شده مواجه خواهد شد. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی بزرگسالان هویو دیدن فرمایید.

شعبده بازی موز برش خورده

شعبده بازی یخ زدن آب

یک بطری آب را حدود دو ساعت درون فریزر قرار دهید تا به نقطه انجماد برسد. سپس آن را به کودکتان دهید و بخواهید آب بطری را روی یک قطعه یخ بریزد. آب ریخته شده به یخ تبدیل خواهد شد. این شعبده ساده بسیار او را شگفت زده خواهد کرد.

شعبده بازی فنجان معلق

با یک قطعه چسب انگشت خود را به بدنه فنجان بچسبانید. سپس به آرامی آن را بالا بیاورید و شست و بقیه انشتان خود را از فنجان دور کنید. اینگونه به نظر می‌رسد که فنجان در هوا معلق است.

شعبده بازی فرو کردن مداد در کیسه آب

یک کیسه آب یه بادکنک را پر کنید. مداد نیز یا خلال دندان را با روغن چرب کنید و در کیسه یا بادکنک فرو کنید.خلال دندان بدون ترکیدن یا ریختن آب در کیسه خواهد رفت.

شعبده بازی تغییر رنگ

رنگ غذا یا رنگ خوراکی را در فنجان بریزید و روی آن یخ قرار دهید تا پنهان شود. نوشیدنی‌های مختلف را روی آن بریزید و شعبده بازی رنگ‌های جدید را با هم مشاهده کنید. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی کودکان 10 سال به بالا دیدن فرمایید.

شعبده بازی تغییر رنگ

شعبه بازی دیدن دست سوراخ

یک ورق کاغذ معمولی برداريد و آنرا لوله کنيد. يک چشمتان را ببنديد، با چشم ديگر داخل لوله را نگاه کنيد و در همان حال دست ديگر را در کنار لوله کاغذی ( حدوداً در وسط آن ) قرار دهيد. حالا دو چشم خود را باز نگاه داريد. همزمان با يک چشم به داخل لوله و با چشم ديگر به کف دست خود نگاه کنيد. یک سوراخ در کف دستتان مشاهده خواهید کرد. درباره آموزش بازی دومینو بخوانید.

شعبده بازی متوقف کردن ساعت مچی

یک آهن ربای قوی را زیر استین خود پنهان کنید و با کش به مچ خود محکم کنید. دست خود را زیر دستی که ساعت مچی روی آن بسه شده است بگیرید. ساعت مچی تحت تاثیر میدان مغناطیسی آهن ربا از کار خواهد افتاد. پیشنهاد می شود درباره آموزش نقاشی کودکان بخوانید.

بازی با سن

از يک نفر بخواهيد که ارقام سن خود را با هم جمع کند ( نکته مهم اين است که سن افراد معمولاً از دو رقم تشکيل شده ). سپس حاصل را از سن خود کم نمايد و مجدداً عدد 4 را از حاصل بدست آمده کم کند. در پايان اعداد باقی مانده را با هم جمع بزند.

حاصل هميشه برابر با عدد 5 است. يعنی اگر اين بازی در جمع دوستان و اقوام اجرا شود و همه با هم عمليات رياضي را انجام دهند، همگي به عدد 5 می رسند! پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی پسرانه هویو دیدن فرمایید.

شعبده بازی انگشتر معلق

يک رشته نخ معمولی را در يک محلول آب و نمک ( اشباع شده ) قرار دهيد. حدوداً پس از نيم ساعت نخ را بيرون بياوريد و بگذاريد خشک شود. حالا يک سر نخ را به انگشتر سبک و کم وزن گره بزنيد و آويزان نگاه داريد. سپس شعله کبريت را به محل اتصال نخ و حلقه نزديک کنيد. نخ می سوزد و تبديل به خاکستر می شود اما حلقه نمی افتد و خاکستر سوخته نخ هم چنان حلقه را نگه می دارد. پیشنهاد می شود درباره هدیه مناسب کودک بخوانید.

شعبده بازی انگشتر معلق

اسم نامرئی

یک قند را در چند قطره آب حل کنید و با یک خلال دندان اسم کودکتان را روی دستش بنویسید. سپس روی یک کاغذ دوباره اسمش را بنویسید و کاغذ را بسوزانید. خاکستر را به پشت دست بکشید اسم او دوباره پیدا می‌شود. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی دخترانه هویو دیدن فرمایید.

جوهر نامرئی

یا یک خلال دندان با جوهر آبلیمو یک نامه بنویسید. بعد از خشک شدن آبلیمو به نظر می‌رسد چیزی روی کاغذ نوشته نشده است. با کمک خودتان کاغذ را بالا یک شمع بگیرید و حرارت دهید رنگ نوشه کم کم ظاهر می‌شود. پیشنهاد می شود مقاله لوپ کار چیست را بخوانید.

پیشنهاد اسباب بازی

1 1 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها