کودکان از سن ۲ سال به بالا انرژی زیادی دارند و اغلب تایم بیداری خود در حال دویدن جنب‌وجوش‌اند. آن‌ها به بازی‌ها و اسباب‌ بازی‌هایی نیاز دارند که علاوه‌بر گذران اوقات فراغت بتوانند انرژی زیادشان را تخلیه کنند. از جمله این بازی‌های سرگرم‌کننده بازی بولینگ است.

بازی بولینگ برای کودکان

این بازی معمولا دارای تعدادی بولینگ، حلقه و توپ است. کودک بولینگ‌ها را در فاصله‌ای از محل پرتاب می‌چیند و سعی میکند با توپ آن‌ها را بریزد یا حلقه‌ها را دور آن‌ها بیاندازد. با پرتاب حلقه و توپ‌ها انرژی منفی کودکان تخلیه می‌شود و سپس با ریخته شدن بولینگ‌ها و موفقیت او اعتماد به نفس او افزایش پیدا می‌کند.

فایده بازی بولینگ برای کودکان

۶ فایده بازی بولینگ برای کودکان

بازی بولینگ علاوه‌بر تخلیه انرژی کودکان مزایایی را به ارمغان می‌آورد. از جمله این فواید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. درباره بهترین باشگاه های بولینگ تهران بخوانید.

یک بازی چند نفره

بازی بولینگ را می‌توان چند نفره انجام داد و این امر علاوه بر ایجاد حس دوستی بین کودکان باعث می‌شود مهارت‌ها اجتماعی آن‌ها نیز تقویت شود.

مناسب برای همه سنین

این بازی در هر سن و سالی که باشید شما را جذب می‌کند بنابراین والدین نیز می‌توانند در بولینگ بازی کردن همراه کودکان خود شوند و اوقات فراغت خود را با آن‌ها بگذرانند. همچنین به این وسیله می‌توانید کودکان سنین مختلف را با هم همراه و سرگرم کنید.

تقویت عضلات دست کودکان

کودکان با گرفتن و پرتاب کردن توپ‌های بولینگ سعی می‌کنند کنترل بیشتری روی عضلات دست خود داشته باشند. همچنین موجب می‌شود هماهنگی چشم و دست کودکان تقویت شود.

رفع استرس

کودکان سنین بالاتر از ۶ سال، پس از شروع مدرسه، ممکن است با استرس‌های جدیدی روبه‌رو شوند. بازی‌های پرتحرک موجب تخلیه شدن این استرس‌ها و خالی شدن فکر از روزمرگی‌ها شود.

یادگیری آسان

بازی بولینگ را می‌توان به آسانی یاد گرفت. یادگیری آسان این بازی باعث شده است که طرفداران زیادی از کودک تا بزرگسال داشته باشد و یک ورزش پر طرفدار محسوب شود.

فواید آموزشی

از جمله فواید آموزشی آن می‌توان اشاره کرد که مدل رنگی بازی بولینگ موجب آموزش رنگ‌ها می‌شود. همچنین مهارت اجتماعی کودکان را تقویت می‌کند. دقت و تمرکز کودک را افزایش می‌دهد و با موفقیت در بازی و تشویق شدن اعتماد به نفس کودک تقویت می شود. پیشنهاد می شود از انواع بازی فکری هویو دیدن فرمایید.

انواع اسباب‌ بازی بولینگ

انواع اسباب‌ بازی بولینگ

اسباب‌ بازی بولینگ طرفداران زیادی دارد و تقریبا تمامی کودکان با این اسباب‌ بازی یا بازی‌های مشابه آن بازی کرده‌اند. این بازی در مدل‌های کوچک و بزرگ زیادی تولید شده است که می‌توانیم به مدل‌های زیر اشاره کنیم:

بولینگ سه بعدی آدمک

بولینگ کوچک کیمیا

بولینگ بزرگ کیمیا

بولینگ کوچک مانا

 بولینگ بزرگ مانا

بولینگ شش عددی سبددار دو توپه

بولینگ ده عددی سبد‌دار دو توپه

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها