معرفی 0 تا 100 بهترین صندلی ماشین کودک به همراه قیمت

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکاتی که توصیه می‌شود برای حفظ جان کودک خود در حین رانندگی داشته باشید، تهیه صندلی ماشین مخصوص کودک است. با گسترش سفر‌ها و حضور کودکان در اتومبیل و عدم ایمن بودن استفاده از کمربند برای کودکان زیر 9 سال بهتر است قبل از تهیه صندلی خودرو نکاتی را مدنظر قرار دهید. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین صندلی ماشین کودک را انتخاب و خرید نمایید.

بهترین صندلی ماشین کودک

یکی از شیوه‌های بالا بردن ضریب ایمنی جانی هنگام استفاده از اتومبیل بستن کمربند ایمنی است. برای کودکانی که قادر به استفاده از این وسیله نمی‌باشند بهتر است از صندلی مخصوص کودک برای ماشین استفاده نمایید. این محصول می‌تواند از کودک دلبند شما در برابر صدمات مغزی یا حتی مرگ و وارد شدن آسیب هنگام تصادف جلوگیری کند. در بسیاری از کشور‌های پیشرفته دنیا استفاده از صندلی ماشین مخصوص کودک یک قانون به حساب آمده و اجباری است.

نشاندن کودک روی زانو یا در آغوش گرفتن او در هنگام رانندگی در صورت پیش آمد اتفاق ناگوار هیچ‌گونه امنیتی ندارد به نحوی که می‌تواند موجب ایجاد خسارت‌های جبران ناپذیری شود. کودکان شما سرمایه‌های زندگی شما هستند پس بهتر است برای حفاظت از جان کودک از صندلی ماشین مخصوص کودک استفاده کنید.

دقت داشته باشید بهترین صندلی ماشین مخصوص کودک، صندلی است که متناسب با سن، قد و وزن او تهیه شود. در واقع بهترین صندلی ماشین کودک باید دو پارامتر ایمنی و سهولت استفاده از آن را داشته باشد. در هنگام خرید صندلی مخصوص کودک لازم و ضروری است تا نکات مربوط به استاندارد بودن و کیفیت آن را بررسی نمایید تا از جان فرزند خود در برابر حوادث محافظت کنید. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی کودکان 1 تا 2 سال دیدن فرمایید.

بهترین صندلی ماشین مخصوص کودک

اصول رعایت شده در تولید صندلی ماشین مخصوص کودک مرغوب

قبل از خرید صندلی ماشین مخصوص کودک باید به نکات خرید صندلی خودرو کودک توجه داشته باشید تا علاوه بر داشتن خرید به صرفه یک خرید با ایمنی بالا داشته باشید.

1. داشتن ضریب ایمنی بالا

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته‌ای که باید در خرید بهترین صندلی ماشین کودم به آن توجه کنید مقدار ایمنی و داشتن ضریب ایمنی بالا است. در تمامی کشور‌های پیشرفته به خصوص آمریکا قبل از عرضه این محصول به بازار حتماً آزمایش تصادف انجام می‌شود تا ایمنی محصول تأیید گردد. پیشنهاد می شود درباره بهترین کتاب های فرزند پروری بخوانید.

نصب صحیح صندلی در ماشین از عوامل تأثیرگذار بر افزایش ایمنی آن است. بسیاری از صندلی‌های ماشین مخصوص کودک دارای امکاناتی برای نصب آسان و راحت هستند. پیشنهاد می شود از انواع بازی آموزشی هویو دیدن فرمایید.

2. استفاده آسان از صندلی کودک

شاید اولین موردی که شما به هنگام خرید یک صندلی ماشین مخصوص کودک توجه داشته باشید، ظاهر و شکل آن است. قبل از هر چیز شما باید میزان راحتی و‌آسایش فرزند خود را در نظر بگیرید. سهولت در استفاده، داشتن وزن سبک برای حمل‌ونقل آسان، شست و شوی راحت و البته باز و بسته نمودن آسان از جمله مواردی است که بدون توجه به شکل ظاهری باید در نظر گرفت.

3. صندلی مناسب برای کودک

یکی دیگر از نکات خرید صندلی خودرو کودک توجه به سن، قد، وزن و اندازه‌های درونی اتومبیل است. صندلی ماشین مخصوص کودک در انواع و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. دقت داشته باشید صندلی باید به نحوی باشد تا شما به راحتی از داخل آینه بتوانی کودک خود را مشاهده کنید. در حالت عادی سر کودک باید 2.5 سانتی‌متر یا بیشتر از قسمت بالای صندلی پایین‌تر باشد.

برچسب‌هایی بر روی صندلی موجود است که محدوده وزنی کودک را تعیین نموده است. وجود علامت universal نشان مناسب بودن صندلی برای تمامی خودرو‌ها است. با پیشرفت تکنولوژی صندلی‌هایی تولید شده‌اند که با یک دکمه قابلیت تنظیم برای هر رده سنی را دارند. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی حرکتی هویو دیدن فرمایید.

نکات خرید صندلی خودرو کودک

4. تعداد کمربند‌های صندلی

هر صندلی از پنج کمربند تشکیل شده است. دو تا از آن‌ها برای محافظت از شانه‌ها، دو تا برای پا‌ها و یک عدد که در وسط پا‌ها بسته می‌شود. در صورت داشتن این تعداد کمربند شما می‌توانید با خیال آسوده بهترین صندلی ماشین مخصوص کودک را خرید کنید. این محصول دارای ضریب ایمنی بالا، انعطاف‌پذیر و نرم است که می‌تواند از کودک شما در برابر حوادث محافظت کند. پیشنهاد می شود مقاله بهترین سینماهای تهران را بخوانید.

5. نصب آسان

همان طور که گفته شد در صورتی ایمنی استفاده‌زا صندلی کودک افزایش می‌یابد که به صورت صحیح نصب شده باشد. شما می‌توانید با کمک قلابی که در صندلی ماشین قرار داده شده به راحتی در هر قسمتی از خودرو خود صندلی را نصب کرده و از آن استفاده کنید. وجود این قلاب برای ثابت نگه داشتن صندلی است.

توصیه می‌شود صندلی کودک به صورتی نصب شود که کودک رو به پشت بنشیند. در این حالت هنگام وارد شدن ضربه و فشار، نیروی کمتری به قسمت نخاعی کودک وارد می‌شود.

6. قابلیت شست‌و‌شو

به دلیل استفاده صندلی ماشین مخصوص کودک توسط رده سنی کودکان، احتمال کثیف شدن آن به مراتب بیشتر از صندلی‌های ماشین مورد استفاده برای بزرگ‌سالان است. به همین علت بهتر است صندلی خریداری شود که روکش آن قابلیت شست و شو داشته باشد. پیشنهاد می شود با انواع بازی فکری هویو آشنا شوید.

انواع صندلی خودرو کودک

دسته‌بندی صندلی ماشین مخصوص کودک

  • انواع صندلی خودرو کودک از لحاظ مدل و طرح

صندلی ماشین مخصوص نوزاد

صندلی مخصوص نوزاد که اغلب با نام carear نیز شناخته می‌شود. برای نصب این مدل بهتر است به قسمت تکیه‌گاه صندلی متصل شود.

صندلی ماشین مخصوص کودک قابل تنظیم

صندلی ماشین مخصوص کودک با قابلیت تنظیم و تبدیل شدن به دو صورت استفاده می‌شود. یکی برای نوزادان و شیرخوارگان که به قسمت تکیه‌گاه صندلی متصل می‌شود و نوع دیگر برای استفاده کودکان بزرگ‌تر که به صورت رو به جلو متصل می‌شود.

صندلی ماشین مخصوص کودک حامی

صندلی حامی یا بوستر که به دلیل وجود کمربند ایمنی بر روی آن دارای ضریب ایمنی بالایی است. این صندلی برای کودکان تا چهار سال بهترین گزینه است. این نوع نشیمن‌گاه است به صورتی که اجازه می‌دهد تا از کمربند خودرو برای حفاظت استفاده نمایید. پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی پازل و ساختنی هویو دیدن فرمایید.

انواع صندلی خودرو کودک بر اساس محدوده سنی

  • انواع صندلی خودرو کودک بر اساس محدوده سنی

گروه صفر و مثبت صفر: مناسب برای نوزادان و شیرخوارگان

گروه یک: رده سنی 9 ماه تا 4 سال

گروه دو: متناسب با کودکان دارای وزن 15 تا 25 کیلوگرم

گروه سه: رده سنی بالاتر با محدوده وزنی 25 تا 36 کیلوگرم

پیشنهاد می شود از انواع اسباب بازی کودکان 3 تا 5 سال هویو دیدن فرمایید.

قیمت صندلی ماشین مخصوص کودک

توجه به نوع برند، مواد اولیه مرغوب و با کیفیت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوت، میزان ایمنی و … می‌توانند در قیمت صندلی ماشین مخصوص کودک تأثیر‌گذار باشد. پیشنهاد می شود از انواع پازل سه بعدی هویو دیدن فرمایید.

سخن پایانی

صندلی ماشین مخصوص کودک به منظور افزایش ایمنی و حفاظت از کودک در هنگام تصادف استفاده می‌شود. تهیه بهترین صندلی ماشین کودک از لحاظ کیفیت و ایمنی یکی از ملزومات هنگام خرید است. رعایت نکاتی از جمله وزن و سن کودک، نصب آسان صندلی، انعطاف‌پذیری و استفاده راحت و … علاوه بر استاندارد بودن آن می‌تواند تأثیر مستقیمی بر میزان ایمنی صندلی ماشین داشته باشد. پیشنهاد می شود درباره علت ترس از مدرسه کودکان بخوانید.

برخی از سوالات رایج:

1. انواع صندلی خودرو کودک از لحاظ مدل و طرح کدام اند؟

صندلی ماشین مخصوص نوزاد، مخصوص کودک قابل تنظیم، مخصوص کودک حامی.

2. انواع صندلی خودرو کودک بر اساس محدوده سنی کدام اند؟

گروه صفر و مثبت صفر: مناسب برای نوزادان و شیرخوارگان، گروه یک: رده سنی 9 ماه تا 4 سال، گروه دو: متناسب با کودکان دارای وزن 15 تا 25 کیلوگرم، گروه سه: رده سنی بالاتر با محدوده وزنی 25 تا 36 کیلوگرم.

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها