هفته هفتم بارداری 

در بدن شما چه اتفاقی می افتد؟

در این هفته بیماری صبحگاهی، حالت تهوع ، سوزش معده و تکرر ادرار ادامه دارد. ممکن است احساس گرگرفتگی کنید بهتر است استراحت کنیذ و از حاملگی خود لذت ببرید. در این هفته بند ناف تشکیل می‌شود بند ناف با اتصال به جنین و جفت اکسیژن و غذای مورد نیاز جنین را تامین می‌کند. همچنین در این هفته پلاگ مخاطی در دهانه رحم شکل می‌گیرد که از ورود عفونت‌ها جلوگیری می‌کند.

برای کودک شما چه اتفاقی می‌افتد؟

در هر دقیقه صدها سلول به مغز قلب کودک شما اضافه می‌شود. ضربان قلب کودک دو برابر ضربان قلب شما می‌زند. انگشتان در حال شکل‌گیری هستند. لایه شفافی به عنوان پلک در این هفته بر روی چشم‌ها قرار می‌گیرد. انتهای بدن کودک که چیزی شبیه به دم هست در حقیقت دنبالیچه را تشکیل می‌دهد. قد جنین در این هفته حدود 1 سانتی‌متر است.

نکاتی برای بارداری بهتر

همچنان حالت تهوع ادامه دارد. می‌توان در این هفته دوقلو یا چند قلو بودن حنین را تشخیص داد. مادرانی که چند قلو حامله هستند در این هفته شکم بزرگ‌تری نسبت به دیگر مادران دارند. تغذیه سالم را فراموش نکنید. از مولتی ویتامین‌های مورد تایید پزشکتان استفاده کنید. ممکن است دچار اختلالات خلقی شوید کلافگی‌، ناراحتی یا عصبانیت در شما بروز کند تلاش کنید آرامش خود را حفظ کنید و به استراحت بپردازید. همچنین در صورت مشاهده خونریزی شدید و دیگر علائم مشکوک به پزشک مراجعه کنید.

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها