هفته هشتم بارداری

در بدن شما چه اتفاقی می‌افتد؟

تبریک! دو ماه کامل از حاملگی شما می‌گذرد. همچنان تغییرات حاملگی در ظاهر بدن قابل تشخیص نیست. بیشتر تغییرات در درون بدن رخ می‌دهد. رحم شما قبل از حاملگی به اندازه مچ دست شماست اما الان به اندازه گریفورت است. تغییر اندازه شکم ممکن است فرد به فرد متفاوت باشد پس نگران آن نباشید. تغییراتی در سینه‌های خود احساس می‌کنید ممکن است آن‌ها حساس تر و بزرگ تر شده باشند که روند طبیعی بدن به منظور آمادگی برای شیر دهی است.

برای کودک شما چه اتفاقی می‌افتد؟

کودک در این هفته یک گرم وزن و 1.6 سانتی‌متر قد دارد  و اندازه یک تمشک است. دمب جنین در حال ناپدید شدن است و کم کم پاها شکل می‌گیرند انگشتان دست و پا در حال رشد هستند. رگ‌های مغز بهم می‌پیوند تا اتصالات لازم را شکل دهند. کودک شما هم اکنون تمام اجزای ضروری بدن یک انسان را داراست. بدن ناف به رشد خود ادامه می‌دهد. بند ناف رابط میان شما و جنین است و خون و اکسیژن را به بدن فرزندتان می‌رساند.اندام جنسی جنین و شبکیه چشمان او در این هفته آغار به رشد می‌کنند.

نکاتی برای بارداری بهتر:

به تغذیه خود توجه کنید. تلاش کنید ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین کنید. اگر از حیوان خانگی نگهداری می‌کنید آن‌‌ها را از خانه بیرون ببرید زیرا می‌توانند بیماری‌های مختلفی را برای شما و جنین ایجاد کنند. همچنین با مشورت پزشک ورزش های مناسب انجام دهید که هم به زایمان طبیعی کمک کنند هم برای وزن شما پس از زایمان مفید است. برخی از بانوان در دوره بارداری دچار پوست چرب و جوش می‌شوند. بهتر است قبل از استفاده از کرم‌های مختلف برای این جوش ها با پزشک خود مشورت کنید.

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها