هفته ششم بارداری

در بدن شما چه اتفاقی می افتد؟

برخی زنان در این هفته احساس تغییر وزن می‌کنند ممکن است افزایش یا کاهش وزن داشته باشند. تغییراتی نیز در وضعیت سینه‌ها رخ می‌دهد مانند حساسیت سینه و متورم شدن آن‌ها. ممکن است سوزش سر دل که در دوران بارداری شایع است را در این هفته تجربه کنید. اگر خونریزی لکه بینی کمی دارید خیلی نگران نشوید و این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید اما اگر خونریزی در حد یک دوره پریود نرمال است یا همراه گرفتگی شدید عضلات است سریعا به پزشک مراجعه کنید احتمال سقط جنین وجود دارد. 85 درصد زنان در این هفته بیماری صبحگاهی یا همان حالت تهوع دارند.

برای کودک شما چه اتفاقی می افتد؟

ریه‌ها‌، بینی‌، فک و کام کودک شما در این هفته آغاز به رشد می کند. جوانه های ریز به دست‌ها‌، پاها‌، انگشتان دست و پا تبدیل می‌شوند. مغز همچنان به رشد و تشکیل ساختار پیچیده خود ادامه می دهد. قلب کودک شروع به تپیدن می‌کند. قد کودک در این هفته حدود 6 میلی‌متر است. چیزی شبیه یک دانه نخود سبز.

نکاتی برای بارداری بهتر

دقت کنید تا دچار عفونت و بیماری نشوید. دست‌هایتان را مداوم بشویید از افراد بیمار دوری کنید. ممکن است در این دوران دچار نوسانات خلقی شوید. بیشتر استراحت کنید و تغذیه سالم و غنی داشته باشید. اگر شغلی در ارتباط با مواد خطرناک دارید از مدیر خود بخواهید مسئولیت شما را تغییر دهد. همچنین از همسر خود بخواهید در کارهای خانه به شما کمک کند.

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها