[woodmart_button color=”primary” woodmart_css_id=”5fb160be09319″ title=”برای دیدن کتاب های بیشتر کلیک کنید” link=”url:https%3A%2F%2Fhooyo.ir%2Fproduct-category%2F%25da%25a9%25d8%25aa%25d8%25a7%25d8%25a8%2F|target:_blank” full_width=”no” button_inline=”no” button_smooth_scroll=”no”]

کتاب کودک یکی از پرطرفدارترین اقلام در سبد خانوارهایی است که دارای فرزند هستند. دسترسی به کتاب‌های خوب کودک و نوجوان در سال‌های اخیر با وجود فروشگاه‌های اینترنتی راحت‌تر شده و خانواده‌ها می‌توانند به راحتی خرید آنلاین کتاب کودک را برای فرزندان خود انجام دهند. در زمینه‌ی انتخاب کتاب کودک، معمولا انتخاب با والدین است و از این رو نقش خانواده‌ها و والدین در انتخاب کتاب کودک مناسب انکار ناپذیر است. کودکان در جهت رشد و تقویت بسیاری از مهارت‌های خود و همچنین به جهت آشنا شدن با جهان اطرافشان به کتاب و قصه نیاز دارند. قصه‌ها بهترین ابزارها برای انتقال آموزش‌ها هستند. از این رو کتاب‌های کودک (حتی کتاب‌های قصه کودک) از درون دارای آموزش‌های زیادی هستند و عمدتا کتاب آموزشی محسوب می‌شوند.

اما پیدا کردن مناسب‌ترین کتاب کودکانه همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها بوده. در بازار کنونی کتاب کودک، تشخیص کتاب‌های دارای کیفیت و محتوای مناسب کاری دشوارتر از گذشته شده است. به طوری که با حضور ناشران متفرقه در زمینه‌ی چاپ کودک و نوجوان، محصولاتی با محتوا و کیفیت نامناسب در بازار موجود شده‌اند. هویو همواره در تلاش بوده تا همچون بخش اسباب‌بازی، از کیفیت چاپ و محتوای کتاب‌هایی که در بخش کتاب کودک و نوجوان ارائه می‌دهد اطمینان کافی را حاصل کند. برای بسیاری از افراد این جلد کتاب است که معیار تعیین کننده می‌گردد. اما باید آگاه باشیم که انتخاب بهترین کتاب نیاز به بررسی‌های دقیق‌تری دارد.

همچنین، کتاب یکی از بهترین هدیه‌ها برای کودکان و نوجوانان در هر رده سنی می‌تواند باشد. شما می‌توانید با خرید اینترنتی کتاب کودک از وبسایت هویو، آن را در هر کجای ایران که هستید تحویل بگیرید.

گروه سنی کتاب کودک

کتاب‌ها از نظر رده سنی به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

  • گروه سنی الف: مخصوص سال‌های پیش از دبستان است که آن را با دوران خردسالی می‌شناسند. در این رده سنی، کتاب کودک عمدتا به آشنایی کودک با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می‌پردازد. از وظایف کتاب‌های گروه سنی الف می‌توان به کمک به کشف مهارت‌های ارتباطی اولیه بین کلمات و اشیا اشاره کرد. کتاب‌های رنگ کردنی یا کامل کردنی بدون متن نیز از کتاب‌های خوب این رده سنی هستند.
  • گروه سنی ب: این گروه مربوط به سال‌های اولیه مدرسه تا سال سوم دبستان است که کودک به تازگی الفبا را آموخته. در این دوران کودکان مفاهیم اولیه زبان و خط فارسی را یاد گرفته‌اند و می‌توانند یادگیری مفاهیم ساده‌ی دیگری را نیز شروع کنند. آموزش و تمرین با قصه‌های موجود در کتاب کودک رده سنی ب می‌تواند از بهترین روش‌های آموزش در این سن باشد. قصه‌های دارای قهرمانان که موجب خیال‌پردازی کودکان می‌شود در کتاب‌های این رده سنی به فراوانی دیده می‌شود.
  • گروه سنی ج: این گروه مختص کودکان در سال‌های پایانی دبستان تا سال ششم می‌شود. از مشخصات بارز کتاب‌های کودک این رده سنی می‌توان به ایجاد فضاهای خیالی و تفکرات انتزاعی در کتاب‌ها اشاره کرد که کودک را وادار به تفکر می‌کند. کتاب‌های این گروه سنی وابسته به روابط اجتماعی و آموزش مهارت‌های روزمره در بطن داستان‌هاست.

یکی از ویژگی‌های مهم هر کتابی در حوزه کودک، تصویرسازی و شیوایی کلام است. کتاب باید قادر باشد کودک را جذب کند. تصویرسازی‌های کتاب کودک هر چه خلاقانه‌تر، کودک را بیشتر به خلاقیت و خیال‌پردازی ترغیب می‌کند.

enamad payment sharif support delivery referal

راه‌های ارتباطی هویو