نقطه بازی: تاریخچه، ترفند های برنده شدن + نسخه آنلاین

بازی نقطه خط

نقطه بازی یا بازی نقطه خط یک بازی سنتی است که حداقل با ۲ بازیکن و یک برگ کاغذ قابل انجام است. نقطه بازی بسیار ساده است و در عین حال دقت و سرعت عمل بازیکنان را می‌سنجد. امروزه نسخه‌های آنلاین ،رایانه‌ای و اندروید این بازی هم ایجاد شده است. در این مقاله علاوه بر آموزش نقطه بازی، ترفندهای آن را به شما آموزش داده و نسخه‌های مختلف قابل نصب آن را معرفی می‌کنیم.

آموزش نقطه بازی

برای انجام نقطه بازی فقط به یک کاغذ و دو خودکار (ترجیحا با دو رنگ متفاوت) نیاز دارید. ابتدا مطابق شکل مجموعه‌ای از نقاط را روی صفحه بازی رسم کنید. یکی از بازیکنان به طور رندم بازی را شروع می‌کند. هر بازیکن در نوبت خودش، دو نقطه مجاور را با یک خط به هم وصل می‌کند. بازیکنی که چهارمین ضلع هر مربع را رسم می‌کند، برنده این مربع است و به نشانه خود حرفی را داخل مربع می‌نویسد.
پایان نقطه بازی: بازی وقتی به پایان می‌رسد که تمامی مربع‌ها کامل شده و جدول پر شده باشد. کسی که بیشترین تعداد مربع‌ها را داشته باشد برنده است.

ترفند نقطه بازی

فرمول بازی نقطه خط: چگونه در بازی نقطه خط برنده شویم!

اگر می‌خواهید همیشه در این بازی برنده باشید، بهتر است ترفندهایی را یاد بگیرید. در این ویدئوها می‌توانید برخی از این ترفندها را ببینید.

ترفند اول: در حین پرکردن خانه‌ها حواستان باشد از دو خانه آخر بپرید.

ترفند دوم: استراتژی معکوس! سعی کنید بلوک‌های مستطیلی ۲ تایی یا مربعی ۴ تایی بسازید.

ترفند سوم: استراتژی معکوس ۲ ! اگر شما شروع‌کننده بازی هستید، قرینه بازی کنید. در این حالت یا برنده خواهید شد یا درصورت قوی بودن حریف مساوی می‌کنید. (این حالت کمی خسته‌کننده به نظر میرسد!)

آموزش کامل‌تری از ترفندها را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =