هوپا یکی از تولیدکنندگان و ناشران شناخته شده در صنعت بازی و سرگرمی است که در حوزه نشر کتاب کودک، نوجوان و جوان و همچنین بازی‌های فکری فعالیت می‌کند. بازی‌های فکری هوپا در میان مخاطبین کودک و حتی بزرگسالان طرفداران بسیاری پیدا کرده است. به طوری که نام بازی‌هایی نظیر استوژیت، پایاپای، کاپوچین، جالیز، پی شوم، دژ، پاتک، رام و دیس، کار و بار و… کاملا به گوش مخاطبین آشناست. بازی‌های فکری هوپا عمدتا مربوط به گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان است اما بازی‌هایی نظیر کاپوچین نیز از این تولیدکننده وجود دارد که در دسته‌ی کودکان بسیار پرفروش است.

بازی‌های فکری هوپا با هدف رشد خلاقیت و ابتکار از طریق بازی‌های فکری و کارتی باعث شده تا افراد مختلف در جامعه متوجه اهمیت بازی کردن شوند و بازی‌های خوب را بشناسند. بازی‌های فکری هوپا نه تنها موجب سرگرمی می‌شوند، بلکه هر یک به تنهایی حاوی آموزش‌های بسیاری است که در پس آن نهفته است. هوپا شعار خود را از همان ابتدا این‌گونه قرار داد:

خلاقیت آموختنی است.

به گفته‌ی هوپا، هدفش از طراحی و تولید بازی‌های فکری، اصلاح شیوه‌های نوین آموزشی و پرورش همزمان مهارت‌هایی است که می‌توانند از طریق اکتشافات ذهنی و فعالیت‌های فکری بدست آیند. به جرأت می‌توان گفت کیفیت بازی‌های هوپا در مقابل بسیاری از تولیدکنندگان باسابقه، شناخته شده و یا متفرقه، بسیار بهتر است و مشتریانی که قبلا حداقل از یکی از بازی‌های این مجموعه خریداری کرده باشند متوجه این کیفیت شده‌اند.

بررسی بعضی از بازی‌های هوپا

در اینجا به طور خلاصه تعدادی از بازی‌های مطرح هوپا را معرفی می‌کنیم:

  1. جالیز: جالیز یکی از بازی‌های رقابتی هوپاست. بازیکن‌ها در این بازی تلاش می‌کنند تا با گسترش جالیزهای خود گران‌ترین و بهترین محصولات را بکارند تا سود بیشتری بدست آورند. این بازی هوپا جزو دسته بازی‌های اقتصادی نظیر ایروپولی محسوب می‌شود. تعداد بازیکنان جالیز بین ۳ تا ۷ نفر بوده و برای افراد بالای ۹ سال مناسب است.
  2. استوژیت: این بازی ترکیبی است از قدرت خلاقیت و ذهن‌خوانی. در هر نوبت از بازی، یکی از بازیکنان به عنوان خواب‌گذار عبارتی را در توصیف یکی از کارت‌های دستش بیان می‌کند و سایر بازکنان نزدیک‌ترین کارت خود را به عبارت خواب‌گذار به او می‌دهند. در نهایت همگی به دنبال کارت خواب‌گذار می‌گردند. خواب‌گذار نباید نه خیلی واضح و نه خیلی پرت بگوید که موجب آشکار شدن کارتش یا گمراهی همه شود. تعداد بازیکنان بازی فکری استوژیت بین ۲ تا ۸ نفر است و مناسب افراد بالای ۸ سال است.
  3. پایاپای: در این بازی، بازیکنان تاجرانی هستند که در یک بازار شلوغ به تبادل کالا می‌پردازند. بازیکنان بدون نوبت و با سرعت هر چه تمام‌تر این کار را انجام می‌دهند تا کالاهای دستشان را تکمیل کنند و برنده بازی شوند. بازیکنان بازی فکری پایاپای بین ۲ تا ۸ نفر بوده و برای افراد بالای ۵ سال مناسب است.
  4. دژ: دژ نسخه با کیفیت یک بازی خارجی محبوب است. در این بازی شما در نقش حکمرانان تلاش می‌کنید تا با ساخت و ساز‌های فکرشده، بهترین حکمران در قلمرو پادشاهی شوید. این بازی را می‌توانید ۲ تا ۷ نفره و با افراد بالای ۱۰ سال انجام دهید.
  5. کاپوچین: بازی لیوان‌های رنگی است. یک بازی مخصوص کودکان بالای ۵ سال که در آن باید لیوان‌های رنگی را طبق الگویی که روی کارت‌های رو شده نمایان است، جمع کنید. بازیکنی که زودتر الگوی کارت را با لیوان‌ها بسازد، امتیاز آن کارت را بدست می‌آورد. بازی فکری کاپوچین برای ۲ تا ۴ نفر طراحی شده است. مشابه این بازی می‌توان بازی دست چین را از برند بازی‌تا برشمرد.
  6. بازی کار و بار: شما در این بازی نقش میلیونرهایی را دارید که باید روی کسب و کارهای پر خطر سرمایه‌گذاری کنند. در هر دور باید کسب و کارهای جذاب و خوب را برگزینید و به آن‌ها پیشنهاد دهید. در پایان بازی موفق‌ترین سرمایه‌گذار برنده خواهد بود. بازی کاروبار برای ۳ تا ۵ نفر و مخصوص افراد بالای ۸ سال است.

شما می‌توانید بازی‌های فکری هوپا را به راحتی از وبسایت هویو تهیه کنید.

enamad payment sharif support delivery referal

راه‌های ارتباطی هویو