بازی های آموزشی

اسباب بازی آموزشی

آموزش همواره یکی از دغدغه‌های اصلی هر خانواده‌ای بوده است. یکی از بهترین روش‌های آموزش به نوزادان، کودکان و حتی بزرگسالان، آموزش از طریق بازی است. به همین جهت اسباب بازی آموزشی یکی از مناسب‌ترین ابزارهایی که است که می‌توان از آن در امر آموزش و تربیت استفاده کرد.

اسباب بازی آموزشی انواع بسیار متنوعی دارد، زیرا هر فرد در هر بازه سنی که قرار داشته باشد، نیاز به آموزش یک سری از مفاهیم دارد. به عنوان مثال اسباب بازی آموزشی سنین نوزادی و خردسالی، به آموزش رنگ‌ها و اشکال و جاگذاری‌ها می‌پردازد. ولی اسباب بازی آموزشی سنین اوایل دبستان و مدرسه، عموما شامل آموزش اعداد، حروف فارسی و انگلیسی و کلمات ساده می‌شود. اسباب بازی های آموزشی سنین نوجوانی نیز مفاهیمی نظیر تعاملات اجتماعی، روابط بین فردی، داد و ستد و مبادله، مدیریت منابع و زمان، آزمایش‌های علمی و … را آموزش می‌دهند. در کل همانطور که گفته شد، بازی آموزشی محدود به گروه خاص و یا سن خاصی نمی‌شود؛ زیرا هر کسی در هر سن و سالی نیازمند آموزش و رشد است.

خانواده‌ها با خرید اسباب بازی آموزشی می‌توانند آنچه را که می‌خواهند به نوزاد، کودک و یا نوجوان خود آموزش دهند، طی یک فرایند سرگرم‌کننده و بازی محور، در فضایی شاد و صمیمی به آن‌ها بیاموزند. و یا آن چه را که کودک در مدرسه یا روش‌های دیگر آموخته، با استفاده از اسباب بازی آموزشی، در ذهن او تثبیت کنند.

اما یکی از نکاتی که به هنگام خرید اسباب بازی آموزشی باید به آن توجه شود آن است که جنبه‌ی آموزشی اسباب بازی نباید جنبه‌ی سرگرم‌کنندگی و ماهیت بازی اسباب بازی را از بین ببرد. اسباب بازی‌ای که صرفا آموزش دهد، برای کودک جذابیتی ندارد و کودک پس از مدت کوتاهی آن را رها کرده و دیگر به سراغش نمی‌رود. در نتیجه خرید اسباب بازی آموزشی باید با آگاهی کامل اولا نسبت به کودک و دوما نسبت به اسباب بازی انجام شود. در درجه اول اولیای کودک باید بدانند که چه آموزشی مناسب کودکشان است و آیا اصلا آن آموزش در آن هنگام خاص متناسب با شرایط کودک هست یا خیر. در درجه بعدی هم شناخت نسبت به اسباب بازی باعث می‌شود تا خانواده بازی آموزشی‌ای را انتخاب کند که کودکش جذب آن شود و در ضمن بازی و شیطنت، آموزش‌های لازم را فراگیرد.

هویو، تلاش نموده تا با بررسی دقیق و موشکافانه‌ی اسباب بازی های آموزشی موجود در بازار، اسباب بازی‌هایی که هر دو جنبه‌ی آموزشی و سرگرمی را دارند در وبسایت خود قرار دهد و با تولید محتوای کاملی از توضیحات مرتبط با آن اسباب بازی آموزشی، به خانواده‌ها کمک کند تا هوشمندانه انتخاب کنند و به راحتی و مطمئن خرید اسباب بازی آموزشی داشته باشند.