آموزش بازی نبرد کهکشان در ۶ قدم!

بازی نبرد کهکشان

بازی نبرد کهکشان یک بازی فکری و استراتژیک مناسب تمام سنین بالاتر از ۸ سال است. در این بازی با یک کهکشان و تعدادی ستاره سروکار دارید. اگر ستاره‌ها روی هم جمع شوند، منفجر می‌شوند و از بازی بیرون خواهند رفت. پس باید سعی کنید زودتر از حریف ستارهای خود را بر صفحه روزگار ثبت کنید. صفحه بازی شباهت زیادی به دوز دارد، اما قوانین آن کاملا با دوز متفاوت است. نبرد کهکشان قوانین ساده‌ای دارد، پس می‌توانید سریع آن‌ها را یاد بگیرید و شروع به بازی کنید. خواهید دید که در هر دور بازی استراتژی‌های بهتری را یاد می‌گیرید و روند برایتان بازی جذاب و جذاب‌تر خواهد شد.
محتویات بازی نبرد کهکشان یک صفحه بازی، ۱۳ مهره سفید،۱۳ مهره مشکی و راهنمای بازی است. در این مقاله قصد داریم بازی نبرد کهکشان را در ۶ قدم به شما آموزش دهیم.

آموزش بازی‌نبرد کهکشانآموزش بازی‌نبرد کهکشان

  1.  ابتدا صفحه بازی را وسط بگذارید و هر بازیکن یک دسته۱۲ تایی از مهره‌های یکرنگ را انتخاب ‌کند. (در روش بازی معمولی مهره‌های دارای علامت استفاده نمی‌شوند.)
  2.  یک نفر با توافق خودتان بازی را شروع می‌کند. شروع کننده بازی یکی از مهره‌هایش را در یک خانه خالی می‌گذارد. فقط ۹ دایره در وسط صفحه سپس هریک از بازیکنان به نوبت یکی از مهره‌های خود را در یک خانه خالی یا روی مهره‌ یا مهره‌هایی که از قبل وارد بازی شده‌اند، قرار می‌دهد. توجه داشته باشید که بازیکنان نمی‌توانند مهره‌های خود را روی دایره‌های سفید کوچک بیرون بگذارند. اما می‌توانند مهره‌ها را روی همدیگر بگذارند.
  3. اگر بازیکنی مهره‌اش را روی دسته سه تایی از مهره‌ها قرار دهد و یک دسته ۴ تایی درست کند، باید بلافاصله آن را از هم بپاشد و مهره‌هایش را به ترتیب به خانه‌های جلو، راست، عقب و چپ منتقل کند.
  4. اگر پس از پاشیده شدن، مهره‌ها به بیرون(روی دایره‌های توپر کوچک) بیوفتند، به دست صاحبشان برمی‌گردند.
  5.  اگر پس از پاشیده شدن یک دسته و جایگذاری جدید مهره‌ها، دسته چهارتایی دیگری تشکیل شود، آن دسته یا دسته‌ها نیز پاشیده می‌شوند.
  6. گاهی ممکن است پس از پاشیده شدن‌های پی‌درپی ستون‌های ۵ تایی یا در موارد نادری ستون‌های ۶ تایی از مهره‌ها تشکیل شود. در این مواقع هم مهره‌ها به همان شیوه، در جهت عقربه‌های ساعت از هم پاشیده می‌شوند. یعنی مهره پنحم دوباره به جلو و مهره ششم به راست منتقل می‌شود.

پایان بازی: هرگاه یکی از بازیکنان یکی از مهره‌هایش را در داخل زمین بازی بچیند و هیچ مهره‌ای بیرون از صفحه نداشته باشد، برنده می‌شود و بازی به پایان می‌رسد.

نکات نبرد کهکشاننکات مهم بازی نبرد کهکشان

بازیکن‌ها نباید مهره‌هایشان را پنهان کنند و هر دو طرف همیشه باید بدانند حریف چه تعداد مهره‌ دارد.
این که مهره‌ها پس از شکافته شدن در بازی باقی می‌مانند یا بیرون می‌روند بستگی به این دارد که در کجای دسته قرار گرفته‌اند. البته این نکته قابل ذکر است که مهره‌ها با توجه به زاویه دید بازیکنی که آخرین مهره‌ را می‌گذارد شکافته می‌شوند.
در این بازی اگر هیچ دسته ۴ تایی تشکیل نشود، همیشه کسی که بازی را شروع کرده است برنده می‌شود. بنابراین بازیکن اول لزومی برای دسته چهارتایی ساختن نمی‌بیند. اما بازیکن دوم با ساختن این دسته‌های چهارتایی می‌تواند نظم بازی را به هم بزند و بازی را به نفع خودش به پیش ببرد.

 

نکات بازی نبرد کهکشانروش باخت ناگهانی بازی نبرد کهکشان

در این روش مهره‌های علامت‌دار نیز استفاده می‌شوند. تمامی قوانین بازی شبیه بازی اصلی هستند. با این تفاوت که اولین مهره‌هایی که وارد بازی می‌شوند مهره‌های علامت‌دار هستند و بازیکنان باید طوری بازی کنند که مهره‌های علامتدارشان در بازی باقی بماند. در صورتی که این مهره از بازی خارج شود، صاحب آن در بازی بازنده می‌شود.
در این ویدئو که توسط شرکت نهالک (تولید کننده بازی هایی مثل وستروس و نه مرسی ) ساخته شده است می‌توانید معرفی بازی نبرد کهکشان را ببینید.
لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + پنج =