0 تا 100 گریم کودک: آموزش +14 وسایل چهره پردازی کودک

شاید در این دنیا چیزهای مختلفی وجود داشته باشد که باعث شادی و هیجان کودکان شود اما به‌طور یقین می‌توان گفت طرح‌های جالب بر روی صورتشان یکی از مواردی است باعث شادی و خوشحالی مضاعف آن‌ها می‌شود. گریم کودک یکی از شاخه‌های جذاب بخش هنری است که هم برای فردی که این طراحی را انجام می‌دهد و هم برای کودکان می‌تواند جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

یکی از آموزش‌های لازم برای معلم‌های مهدکودک و دبستان، نقاشی صورت برای نمایش و مراسم‌های مختلف است. برخی از این گریم‌ها علاوه بر سرگرمی کودکان می‌توانند به کودکان موارد مختلفی را یاد دهند، از انواع این گریم‌ها، گریم صورت کودکان به شکل حیوانات، گریم کودک بتمن و … است.

چهره پردازی کودک

شرحی مختصر درباره گریم کودک

در سال‌های اخیر شاهد پدیده جدیدی به نام گریم کودک در دنیای کودکان بوده‌ایم این مسئله در طی مدت‌زمان کوتاهی به علت استفاده از آیتم‌های رنگی و جذاب بر روی صورت کودکان تبدیل به یکی از فانتزی‌های زیبا و جدال کودکان و والدین آن‌ها شده است.

در شروع این هنر به علت استفاده از طرح‌های گریم بامزه و فانتزی از حیوانات و به‌کارگیری رنگ‌های شاد و کودکانه مشهور شد و بعدازآن رفته‌رفته با طرح‌های مختلف تیره که بعضاً می‌توانستند ترسناک و یا عجیب باشند نیز مواجه شدیم که البته توصیه می‌کنیم از طرح‌های جذاب، شاد و رنگی بر روی صورت کودکان استفاده کنید و از طرح‌هایی که باروح لطیف کودکان هماهنگ نیست دوری‌کنید. پیشنهاد می شود از جدیدترین اسباب بازی ورزشی هویو دیدن فرمایید.

انتخاب طرح برای گریم کودک

هر کودک بسته به اخلاق و ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد، جنسیت خود و مسائلی که به آن علاقه‌مند‌است طرح صورت خود را با در نظر گرفتن مسائل ذکرشده انتخاب می‌کند و رنگ و شخصیت و طرح موردنظر خود را انتخاب می‌کند که ممکن است از شخصیت‌های مختلف کارتونی برگرفته‌شده باشد.

به‌طورکلی دختربچه‌ها به طرح‌های فانتزی، پرنسس‌ها، پری‌ها و شخصیت‌های کارتونی دخترانه علاقه دارند و پسربچه نیز به شخصیت‌های کارتونی پسرانه و ابرقهرمان‌های مختلفی مانند اسپایدرمن، بتمن و غیره علاقه دارند. به همین علت قبل از این‌که گریم کودک را انجام دهید با کودک دراین‌باره صحبت کنید و طرح موردنظر او را بپرسید.

این صحبت و مشاوره قبل از شروع کار باعث همکاری کودک و شما می‌شود که می‌تواند نتیجه‌ای مفید و اثرگذار را ایجاد کند. پیشنهاد می شود از اسباب بازی بزرگسال هویو دیدن فرمایید.

انتخاب طرح برای گریم کودک

مدت‌زمان انجام گریم کودک

یکی از نکات مهمی که در نقاشی صورت کودک باید آن را در نظر بگیرید زمان‌بندی انجام آن است. برای این کار باید سرعت عمل مناسبی را داشته باشید چراکه بیش‌تر کودکان نمی‌توانند مدت‌زمان طولانی را ثابت و بی‌حرکت در یکجا بایستند و به علت روحیه کودکانه‌ای که دارند صبر و حوصله این کار را ندارند و اگر زمان انجام دادن گریم خیلی طول بکشد احتمالاً خسته می‌شوند و همکاری لازم را با شما نشان نمی‌دهند. به همین علت فراموش نکنید که زمان مناسب برای انجام این کار بین 10 الی 15 دقیقه است.

پس در نظر گرفتن روحیه کودکان و سرعت عمل بالادست‌های شما یکی از نکات مهمی است که در این کار باید در نظر داشته باشید. برای این نتیجه بهتری از این کار بگیرید می‌توانید حین انجام دادن آن با کودک صحبت کنید و هرازگاهی نظر او را در مورد طرح و رنگ‌ها جویا شوید. با انواع بازی سرگرمی هویو آشنا شوید.

نقاشی صورت می‌تواند کودکان را شیفته خود کند، این هنر دارای محبوبیت زیادی بین کودکان است. گریم یا چهره‌ پردازی کودک در حالت معمول با طرح‌های جذاب و حیوانات انجام می‌شود. این کار می‌تواند باعث آشنایی کودکان با اسم، رنگ و شکل حیوانات می‌شود. در برخی از مهدکودک‌ها نیز از آن به‌عنوان جایزه استفاده می‌شود. همچنین برخی از مادرها نیز با آموزش گریم کودک چهره فرزند خود را در خانه گریم می‌کنند.

مدت‌زمان انجام گریم کودک

نکاتی برای پاک کردن گریم کودک

مناسب‌ترین روش برای پاک کردن گریم ، استفاده از آب است. شما می‌توانید بعد از بازی و نمایش جذاب آن‌ها به حمام برده و نمایش را با انجام دادن حمام به پایان برسانید. در حمام همه رنگ‌های گریم به‌راحتی از صورت آن‌ها پاک می‌شود و می‌توانید درنهایت صورت کودک را خشک‌کنید.

درنهایت برای اینکه از خشک شدن پوست کودکان جلوگیری کنید می‌توانید از کرم‌های آب‌رسان و مرطوب‌کننده برای این کار استفاده کنید. اگر کودک شما حساسیت پوستی خاصی را دارد از نقاشی رنگ روی صورت او خودداری کنید. همچنین در نظر داشته باشید اگر گریم صورت کودک به مدت‌زمان طولانی بر روی صورت آن‌ها باقی بماند می‌تواند باعثت مشکلات پوستی مانند خشک شدن و حساسیت پوستی شود.

چهره‌ پردازی کودک

چهره‌ پردازی کودک، یکی از کاره‌ای هیجان‌انگیز و جذاب است که برای انجام دادن این کار باید در نظر داشته باشید از وسایلی استفاده کنید که برای پوست کودکان مناسب باشد و باعث مشکلات پوستی در آن‌ها نشود. همچنین نکته مهم دیگری که دراین‌باره وجود دارد این است که انتخاب رنگ مناسب است به‌طوری‌که رنگ‌های طرح صورت کودک دارای هماهنگی و هارمونی لازم باشند.

برای این کار می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید چراکه رنگ‌ها تأثیر زیادی بر کار نهایی دارید و برای انتخاب آن‌ها باید دقت زیادی داشته باشید.

چهره‌ پردازی کودک همچنین یکی از مشاغلی است که در زمینه هنر گریم است و همچنین باید نکات و مراقبت‌های بهداشتی را برای این کار رعایت کرد. پیشنهاد می شود درباره آموزش نقاشی دخترانه بخوانید.

برای آموزش این هنر می‌توانید به مکان‌های آموزشی مختلف آن سر بزنید اما می‌توان گفت اغلب در این نوع مکان‌ها مواردی مانند زیر به شما آموزش داده می‌شود این موارد عبارت‌اند از:

  • مشاوره اولیه و صحبت با کودک
  • آماده‌سازی پوست و رعایت بهداشت آن
  • انجام دادن زیرسازی پوست کودک
  • طراحی اولیه با کمک خطوط نقاشی بر روی صورت کودک
  • آموزش طراحی شخصیت‌های کارتونی مختلف برای طراحی
  • کار کردن بارنگ و اکلیل برای طراحی
  • آموزش به‌کارگیری نگین و سنگ‌های تزئینی در طراحی
  • آموزش ثابت کردن گریم صورت کودک

نکاتی برای پاک کردن گریم کودک

وسایل موردنیاز گریم کودک

وسایل مختلفی برای این کار در بازار وجود دارند اما تجهیزات زیر جزو وسیله‌های ضروری برای انجام دادن گریم و چهره‌پردازی کودک است.

آب رنگ
آبرنگ‌ها معمولاً در انواع مختلف پالت‌های رنگی 6، 12 و 18 رنگ موجود هستند و یا به‌صورت رنگ‌های تکی می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. از این آبرنگ‌ها می‌توان برای انجام دادن طرح‌های مختلفی بر روی صورت کودک استفاده کرد. همچنین تمامی این آبرنگ‌ها می‌توانند از نوع محلول در آب و ضد حساسیت باشند و توصیه می‌کنیم حتماً برای گریم صورت کودک از این نوع استفاده کنید.

قلم‌مو
قلم‌موها در اندازه و شکل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با کمک آن‌ها طرح‌های مختلفی را ایجاد کنید. همچنین برای این کار می‌توانید از قلم‌موهای گریم و آرایشی رایج نیز استفاده کنید؛ اما باید گفت در گریم کودکان به دو الی چند قلم‌مو که در شکل‌های سرگرد و یا چهارگوش با اندازه‌های نازک و پهن هستند احتیاج دارید. پیشنهاد می شود از انواع عروسک دخترانه هویو دیدن فرمایید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این باره باید در نظر بگیرد انتخاب کردن وسایل گریم کودک از نوع مناسب آن است. به همین علت توصیه می‌کنیم برای این کار به سراغ فون های چرب، گواش و رنگ‌های روغن نروید چراکه این موارد بدترین گزینه‌های برای طراحی صورت کودکان هستند و می‌توانند باعث مشکلات پوستی در کودکان شوند.

وسایل گریم کودک

اسفنج
اسفنج‌های مختلفی برای انجام دادن گریم صورت کودکان وجود دارد که می‌توانید آن‌ها از فروشگاه‌های آرایشگاهی مختلف تهیه کنید. اسفنج‌ها به‌صورت خشک و یا مرطوب مورداستفاده قرار می‌گیرند.

پاک‌کننده‌های آرایش
برای تمیز کردن صورت کودکان می‌توانید از پاک‌کننده‌های آرایشی و لوسیون های مشابه استفاده کنید. برای این کار از شیرپاک‌کن‌ها نیز می‌توانید کمک بگیرید.

اکلیل و ژل اکلیلی
برای براق کردن تمامی طرح یا قسمتی از آن می‌توانید از اکلیل و ژل‌های اکلیلی استفاده کنید. استفاده از این وسیله می‌تواند جلوه خاصی به طرح طراحی‌شده بر روی صورت کودکان بدهد.

فیکساتور آرایش
برای بالا بردن میزان ماندگاری و ثابت کردن گریم صورت کودک می‌توانید از فیکساتورهای آرایشی استفاده کنید؛ اما دقت کنید در زمان استفاده چشم‌های کودک بسته باشد تا مشکلی برای او ایجاد نشود. پیشنهاد می شود درباره آموزش نقاشی پسرانه بخوانید.

سخن پایانی

کودکان پوست لطیف و حساسی دارند اما وقتی صحبت از نقاشی صورت و گریم کودک می‌شود همه آن‌ها برای انجام دادن این کار شوق زیادی دارند. نمی‌توان شوق و علاقه کودکان در این زمینه را نادیده گرفت به همین علت بهتر است موارد دیگری را برای حفظ و مراقبت پوست کودکان رعایت کنیم. به همین علت در این کار باید از وسایل استاندارد و باکیفیت و همین‌طور ضد حساسیتی استفاده شود تا برای پوست کودکان مشکلی ایجاد نشود. پیشنهاد می شود درباره اسباب بازی نوزاد بخوانید.

برخی از سوالات رایج:

1. وسایل گریم کودک کدام اند؟

آب رنگ، قلم‌مو، اسفنج، پاک‌کننده‌های آرایش، اکلیل و ژل اکلیلی و فیکساتور آرایش.

2. برای پاک کردن گریم کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مناسب‌ترین روش برای پاک کردن گریم ، استفاده از آب است. شما می‌توانید بعد از بازی و نمایش جذاب آن‌ها به حمام برده و نمایش را با انجام دادن حمام به پایان برسانید. در حمام همه رنگ‌های گریم به‌راحتی از صورت آن‌ها پاک می‌شود و می‌توانید درنهایت صورت کودک را خشک‌کنید.

پیشنهاد اسباب بازی

2.2 5 رای
نظر به نوشته
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
نازگل

سلام وقت بخیر چه قیمت