۵ اتاق فرار (Escape Room) تهران | اتاق فرار یا اسکیپ روم چیست؟

 

اگر فردی عاشق هیجان و معما و به دنبال تجربه‌های جدید هستید، یکی از تفریحاتی که حتما نظر شما رو جلب خواهد کرد اتاق فرار یا اسکیپ روم است. پیشنهاد می‌کنیم حتما تجربه یک ساعته قرار گرفتن در اتاق فرار و تلاش برای حل معماهای آن رو امتحان کنید.

در ادامه همراه ما باشید تا علاوه‌بر روش کار اتاق فرار، تعدادی از بهترین اتاق فرارهای تهران رو به شما معرفی کنیم. شاید شما هم دوست داشته باشید در همین روزها این تجربه را بدست آورید.

معرفی اتاق فرار

حتما شما هم در ماه‌های اخیر یکی دو بار نام اتاق فرارها رو شنیده‌اید. اتاق فرار یکی از تفریحاتی است که در مدت کمی توانست بسیاری از افراد رو به خود علاقه‌مند کنه. اما ایده اتاق فرارها از کجا آومد و چطور طراحی می‌شوند؟ به عبارتی فلسفه اتاق فرارها از کجا میاد؟

حتما شما هم تاحال با پلی‌استیشن و .. بازی کردین. در بازی‌های کامپیوتری یا بازی‌های تلفن همراه عادت داشتیم به جای شخصیت‌های مختلف وارد بازی شویم و معماهای ترسناک رو حل کنیم یا با دشمنان شخصیت بازی بجنگیم. گاهی موفق می‌شدیم و گاهی به دام می‌افتادیم.

اتاق فرار سعی می‌کنه این دنیای داستانی و خیالی رو با دنیای واقعی ترکیب کنه و تجربه‌ای جالب رو برای شما رقم بزنه. جالبه بدونید اولین اتاق‌های فرار تقریبا در سال ۲۰۰۶ در کشور ژاپن توسط شرکت اسکراپ طراحی شد. این اتاق، یک اتاق فرار ۶ نفره بود.

اما پس از مدت کوتاهی این تفریح طرفداران زیادی پیدا کرد و اتاق فرارهای زیادی در شهر‌های مختلف ایجاد شد. تا جایی که در سال ۲۰۱۲ رشد قابل توجهی داشت و کم کم کشورهایی مانند مجارستان، آمریکا، کانادا و استرالیا هم به خوبی از این ایده استقبال کردند.

اولین اتاق فرار در ایران در سال ۱۳۹۴ طراحی شد. امروزه نیز در تهران اتاق فرارهای متعددی طراحی شده و این فرصت خوبی رو برای کسانی که هیجان و حل مسئله رو دوست دارند فراهم می‌کنه. اونجا در کنار دوستانتون برای نجات از اتاق فرار تلاش می‌کنین معما‌ها رو حل کنین و راهی به بیرون پیدا کنین. درباره بازی ابلون بخوانید.

اسکیپ روم

بازی اتاق فرار چیست؟

اغلب در اتاق فرارهای متعدد تنها یک ساعت فرصت دارید که معماها رو حل کنید! البته تعداد نفرات هر اتاق فرار هم متفاوته. با هر تعداد نفراتی، وارد اتاق فرار خواهید شد و بلافاصله درها بسته می‌شوند. سپس این سوال در ذهن شما اینجاد می‌شه که چطور؟ چطور از اتاق خارج شویم؟ در بعضی از اتاق‌های فرار کافیه به اطراف نگاه کنید و به نکات ریز و درشت دقت کنید تا به جواب معماها برسید. بعضی از اتاق فرارها ساده‌اند و بعضی از آون‌ها واقعا پیچیده‌اند.

اگر به دنبال اتاق فرار ترسناک یا اتاق فرار هیجان‌انگیز می‌گردید ما رو دنبال کنید تا تعدادی از بهترین اتاق فرارهای تهران رو به شما معرفی کنیم. می‌تونید، قبل از رزرو کردن اون‌ها رو با هم مقایسه کنید تا مناسب‌ترین محل رو انتخاب کنید. پیشنهاد می شود درباره آموزش بازی ایروپولی بخوانید.

اتاق فرار تجریش brain game center

اتاق فرار تجریش دارای اتاق فرارهای زیادی است که در اینجا تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

اتاق فرار هفت گناه:

داستان از این قراره که طبق سنت، تنها اگر تسلیم هفت گناه کشنده نشید روح شما تطهیر خواهد شد. در اتاق فرار “هفت” با ضعف‌ها و رنج‌هایتان رو برو هستید. ضعف‌هایی مثل خشم، شهوت، حسادت و حرص و.. . شما ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا این ضعف‌ها را درون خود بکشید. و روح خود را تطهیر کنید.  پیشنهاد می شود از جدیدترین اسباب بازی ورزشی هویو دیدن فرمایید.

اتاق فرار تجریش

اتاق فرار توهم:

شما درون ذهن خود گیر می‌افتید و در خیالات ود به سر می‌برید. با ماده‌ای توهم‌زا شما را کنترل می‌کنند. چیزی برای شما شفاف نیست اما شما بادی تعادل خود را بدست آورید.

اتاق فرار موزه:

شما در یکی از زیباترین اتاق فرارهای دنیا هستید. الماسی در این موزه وجود دارد، که اگر آن را داشته باشید ثروتمندترین فرد دنیا می‌شوید. شا ۶۰ دقیقه وقت دارید.

از دیگر اتاق فرارهای تجریش اتاق فرار جنون زندان، پادزهر و قطار سریع و سیر شرق است.

آدرس: خیابان تجریش – خیابان غلام جعفری – بالاتر از مجتمع تجاری تندیس جنب فروشگاه هایپرمی

شماره تماس: 22758258- 22718854

پیشنهاد می شود درباره آموزش بازی دوز بخوانید.

اتاق فرار احضار

در این اتاق فرار شخصیت‌ها و داستان را در یک خانواده انگلیسی توصیف می‌کنند. مچنین این اتاق فرار یکی از تکنیکی و پیشرفته‌ترین اتاق فرارها از نظر فنی است. این اتاق فرار در یک خانه با معماری سنتی غربی در خیابان جردن پیاده سازی شده است.

داستان از این قرار است که دختری نوجوان از خانواده «مارستون» توسط یکی از عموهایش به قتل رسیده است. پس از مدتی، تمامی اعضای خانواده که در برای یک مهمانی در عمارت خانوادگی مارستون گرد آمده بودند، کشته می‌شوند. البته پلیس به این نتیجه رسید که این افراد در اثر جنون آنی همدیگر را کشته و به زندگی خود پایان داده‌اند و افراد محلی این حادثه را با روح آن دخترک که در عمارت سرگردان است، مرتبط می‌دانند…

آدرس: تهران، بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱

شماره تماس: 02126113389

پیشنهاد می شود درباره معرفی کلمات پانتومیم بخوانید.

اتاق فرار برج میلاد یا همان اتاق فرار انیگما

بازی کلبه وحشت انیگما: در این اتاق فرار وحشتناک قراره حسابی بترسید ! این اتاق فرار یکی از ترسناک‌ترین اتاق فرارهای تهرانه. در طی بازی استرس و ترس زیادی رو تجربه می‌کنید و اتفاقات زیاد و ناگهانی براتون میوفته که ترس و استرستون رو بیشتر می‌کنه. برای رفتن به این اتاق فرار سعی کنین افراد باهوشی رو همراهتون ببرین.

پس از ورود به اتاق درها بسته می‌شوند اما ناگهان دشمن سعی می‌کنه وارد بازی بشه. شما باید از ورود اون‌ها و نابودی زمین جلوگیری کنید.

آدرس: برج میلاد ، گذرگاه میلاد

شماره تماس: 09120030269

پیشنهاد می شود از اسباب بازی بزرگسال هویو دیدن فرمایید.

اتاق فرار شام آخر

اتاق فرار ترسناک شام آخر یکی از ترسناک‌ترین تاق فرارهای تهران و در عین حال بسیار محبوب است. بازی اتاق فرار چیست؟ داستان از این قرار است که شما و دوستانتان برای صرف غذا به رستوران می‌روید.

اما ناگهان درها بسته می‌شوند. شما غذا را سفارش داده‌اید اما زمان زیادی گذشته و خبری از غذا نیست. شما می‌خواهید بروید اما درها قفل هستند و راهی به بیرون ندارید. همان لحظه صاحب رستوران بیرون می‌آید. او یک قاتل روانی است ! شما باید از دست او جان سالم به در ببرید.

معماهای این اتاق فرار ترسناک بیشتر معماهای حرفه‌ای هستند. اگر اولین بار است به اتاق فرار می‌روید ممکن است کمی برایتان سخت باشند.

آدرس: بلوار آفریقا(جردن)، ضلع شمال شرقی، تقاطع با خیابان ظفر، ساختمان شماره ۹۳، طبقه ۵

شماره تماس: 02126113389

پیشنهاد می شود درباره آموزش بازی جنگا بخوانید.

اتاق فرار کوروش

داستان از این قراره که تسلا فیزیکدانی همدوره ادیسون بود و حتی در یک دوره ای با او همکاری می‌کرد. بعضی‌ها حتی معتقدند دستاورد‌های او بیشتر و پر اهمیت‌تر از ادیسونه. تسلا یک آرزو داشت، اینکه بتونه کل کره زمین را روشنایی بده. او دکل های عظیمی برای این کار می‌سازه و حتی موفق می‌شه لامپی را از فاصله سه کیلومتری روشن کنند، فکرش را بکنین که او در سال 1935 موفق به این کار شد، ولی دولت‌های کشور‌های مختلف با این پروژه مخالفت کردند و …

با انواع بازی سرگرمی هویو آشنا شوید.

شما در فضایی حبس می‌شید که لزوما هم یک اتاق نیست و احتمالا راه های تو در تویی داره. باید با همفکری و همکاری همدیگر از آن فضا فرار کنید. دکور این بازی شبیه اتاق کار تسلا است. دکور و سناریوی بازی اندکی فیزیکی و برقی هست ولی هیچ پیش ضمینه علمی یا دانش فنی برای پیدا کردن و حل کردن معماها نیاز نداره. در فضای این بازی تعداد زیادی چراغ وجود داره و نمونه کوچک شده کره زمینه. پس هدف تیم شما روشن کردن تمامی چراغ ها است. هر معمایی که پیدا و حل می‌کنید احتمالا یک چراغ را روشن می‌کند. شما ۶۰ دقیقه وقت دارید که همه چراغ‌ها را روشن کنید تا بتویند از اتاق بیرون بیاید.

آدرس: بزرگراه شهید ستاری‌، نبش خیابان پیامبر مرکزی، طبقه دوم

شماره تماس: ۰۹۲۱۴۴۹۷۱۴۵۰

پیشنهاد می شود از انواع عروسک دخترانه هویو دیدن فرمایید.

برخی از سوالات رایج:

1.بازی اتاق فرار چیست؟

اغلب در اتاق فرارهای متعدد تنها یک ساعت فرصت دارید که معماها رو حل کنید! البته تعداد نفرات هر اتاق فرار هم متفاوته. با هر تعداد نفراتی، وارد اتاق فرار خواهید شد و بلافاصله درها بسته می‌شوند. سپس این سوال در ذهن شما اینجاد می‌شه که چطور از اتاق خارج شویم؟ در بعضی از اتاق‌های فرار کافیه به اطراف نگاه کنید و به نکات ریز و درشت دقت کنید تا به جواب معماها برسید. بعضی از اتاق فرارها ساده‌اند و بعضی از آون‌ها واقعا پیچیده‌اند.

2. بهترین اتاق فرار های تهران کدام اند؟

اتاق فرار تجریش، اتاق فرار احضار، اتاق فرار برج میلاد، اتاق فرار شام آخر، اتاق فرار کوروش و …

پیشنهاد اسباب بازی

0 0 رای
نظر به نوشته
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدگاه ها