استارتاپ هویو؛ مرجع تخصصی بازی و سرگرمی، زیر نظر شتاب‌دهنده‌ی دانشگاه صنعتی شریف (سِتاک) شروع به فعالیت کرد.

معرفی هویو (شرکت پیشگامان هوش آشا)

استارتاپ هویو؛ مرجع تخصصی بازی و سرگرمی، زیر نظر شتاب‌دهنده‌ی دانشگاه صنعتی شریف (سِتاک) شروع به فعالیت کرد. مأموریت هویو همراهی اولیا و کودکان جهت «خرید هوشمندانه‌ی اسباب‌بازی» است. در همین راستا، هویو امکان انجام تست هوش‌های چندگانه‌ی گاردنر را در وبسایت خود فراهم آورده تا با توجه به محتوای هر اسباب‌بازی، کاربران بتوانند اسباب‌بازی مناسب با توانایی فرزند خود را انتخاب نمایند.

در حال حاضر، هویو به عنوان یک فروشگاه آنلاین اسباب‌بازی، بازی فکری و کتاب کودک در حال فعالیت می‌باشد که گستره‌ی خدمت‌رسانی‌ای در سراسر کشور دارد. همچنین، خدمتی دیگر با نام «هویواستار» را ارائه نموده که والدین کودکان ۳ تا ۷ ساله با تهیه یک اشتراک ۲ ماهه و انجام تست هوش اولیه، می‌توانند در مدت اشتراکشان، از پیشنهادات خاص و متناسب کودک خود در خصوص انتخاب اسباب‌بازی، کتاب، مقاله، بازی خانگی و مشاوره‌های روانشناسی به همراه مزایایی نظیر شارژ حساب کاربری و ارسال رایگان و... استفاده نمایند.

ایده‌ی محوری و مزیت نسبت به سایرین

ایده‌ی محوری تیم هویو «پیشنهاد هوشمندانه‌ی اسباب‌بازی» با توجه به محتوای بازی‌ها بر اساس سن، علایق و هوش‌های کودک بوده است.

در راستای رسیدن به این هدف، هویو اقدام به گسترش دادن تنوع محصولات خود در دسته‌های اسباب‌بازی، بازی فکری و کتاب نموده و با توجه به اهمیت پیشنهاد مناسب بازی، اقدام به تولید محتوای دقیق و کامل شامل عکس‌ها، توضیحات کامل، روش بازی‌ها، جنبه‌های آموزشی و مهارتی، هوش‌های گاردنر و... برای هر بازی کرده است.

همچنین اجرای طرح «هویواستار» قدمی دیگر در مسیر ایده‌ی محوری بوده که طی آن و با بررسی هوش‌های چندگانه‌ی کودکان، بهترین بازی‌ها به اولیا پیشنهاد می‌گردد.

اصلی‌ترین مزیت رقابتی هویو نسبت یه سایر فعالین این صنعت، مشاوره‌های پیش از انتخاب اسباب‌بازی است. به طوری که به طور مداوم کارشناسان هویو که عمدتا سابقه کار با کودک به صورت مربی را داشته‌اند، اولیا را در انتخاب بهترین اسباب‌بازی‌ها راهنمایی می‌کنند. همچنین محتوای سایت به گونه‌ای طراحی شده تا مادر بتواند حتی بدون نیاز مشاور، اطلاعات کاملی را پیش از خرید کسب نماید.

همچنین اشتراک «هویواستار» خدمت دیگری است که نسبت به سایر خدمات اشتراک محور بازی و سرگرمی، سبد کامل‌تری از پیشنهادات را در بر داشته و شامل مشاوره‌های روانشناسی و بازی‌محور متناسب با توانایی‌ها و هوش کودکان است.

شرح خدمات

در حال حاضر هویو دو خدمت اصلی زیر را ارائه می‌کند:

  1. فروشگاه آنلاین
  2. اشتراک «هویواستار»

فروشگاه آنلاین هویو، بیش از ۳۰۰۰ نوع اسباب‌بازی، بازی فکری کودک و بزرگسال، عروسک و کتاب کودک و نوجوان می‌باشد. ارائه خدمات به سرتاسر کشور و محتوای کامل و دقیق برای هر محصول، از ویژگی‌های اصلی این فروشگاه آنلاین می‌باشند.

اشتراک «هویواستار» در راستای رفع نیاز ایجاد شناخت از کودک در والدین و برطرف نمودن سردرگمی انتخاب بازی مناسب برای کودکان شکل گرفته است. با تهیه‌ی این اشتراک توسط والدین، بعد از انجام تست هوش‌های چندگانه‌ی گاردنر، نتایج توسط روانشناس تیم تهیه و به والدین گزارش می‌شود. همچنین هر ماه کارشناسان تیم زیر نظر روانشناس، محصولاتی را جهت تقویت هوش‌های ضعیف‌تر و جذب هوش‌های قوی‌تر به اولیا پیشنهاد می‌دهند. ارائه‌ی تخفیف‌های ویژه، ارسال رایگان، مشاوره‌های تلفنی ماهانه و... نیز از سایر مزایای این اشتراک می‌باشند. 

برنامه‌های آینده

استارت‌آپ هویو با تیم جوان و پرانگیزه‌ی خود، همواره تلاش نموده تا با رویکردی رو به جلو، در راستای رسیدن به اهداف خود حرکت کند و سعی کند همواره رشد خود را حفظ نماید. از همین رو هویو برنامه‌های متعددی را برای خود متصور است و در مسیر چشم‌انداز و مأموریت خود قدم برمی‌دارد.

برنامه‌های آینده‌ی هویو در دو بخش فروشگاه آنلاین و هویواستار تقسیم می‌شوند. در بخش فروشگاه آنلاین، به زودی پنل تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان آماده‌ی ارائه‌ی خدمات خواهد بود تا بتواند با ایجاد بستر مارکِت‌پِلِیس (Market Place)، فرایندهای تأمین و تسویه را تسهیل نماید. افزایش تنوع اسباب‌بازی‌ها و افزودن دسته‌های جدید کالایی در سبد خرید مادران با ایجاد این پنل تأمین‌کنندگان از سویی و مذاکره با تأمین‌کنندگان جدید محقق خواهد شد.

در بخش هویواستار، با توجه به محدودیت کنونی اشتراک و ضعف تست هوش‌های چندگانه‌ی گاردنر در سنجش کودکان زیر سه سال، به زودی از تست هوش بِیلی (Bayley) در این بخش استفاده خواهد شد. با توجه به پیچیدگی‌های اجرای این تست، یک بسته‌ی همراه نیز برای کاربران متقاضی ارسال خواهد شد تا فرایند انجام تست در منزل برایشان تسهیل شود. همچنین از دیگر برنامه‌های آینده‌ی هویواستار، افزایش گستره‌ی خدمات و بازه زمانی خدمت‌رسانی می‌باشد.

جوایز، افتخارات و رویدادها

  • استارت‌آپ برگزیده‌ی شتابدهنده‌ی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۹
  • مجری بازار فروش اسباب‌بازی ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

برخی از همراهان و همکاران هویو

  • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
  • دانشگاه صنعتی شریف
  • باشگاه مشتریان بانک‌های نظیر تجارت، پارسیان، ایران‌زمین و...
  • باشگاه مشتریان سازمان‌هایی نظیر شاتل، الوپیک، تپسی، پینکت، صاایران و...

پیشنهاد اسباب بازی

منابع مورد استفاده:

4 3 رای
نظر به نوشته
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین پر بازدیدترین
Inline Feedbacks
دیدگاه ها
احمد

موفق باشید همیشه

هویو

ممنونم آقا احمد عزیز.